Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

maia00

Mesajde maia00 » Mie Iun 17, 2009 9:28 pm

MainePoimaine scrie:
maia08 scrie:eu am fost in asa situatie doar ca nu am acceptat avansurilor lui,insa suntem buni prieteni si discutam despre toate.are o fetita de un anisor si cum isi iubeste copilul asa si sotia stiu asta sigur,dar cand l-am intrebat: are o sotie perfecta pe care o adora si un copil de ce cauta aventuri??? stiti nu mi-a raspuns concret 100%,doar ca: suntem tineri,sotia e sotie si sotie ramane,acasa mereu il va intalni si astepta cu bratele deschise si asta se va intampla toata viata,dar cica ce va face rau daca se aventureaza cu cineva ce-i place? si inca ceva mi-a spus: ca ceea ce nu stii si nu trebuie de stiut nu deranjeaza si e permis!!! marog barbatii il au pe dracul si femeile pe mikiduta(unele),acum stiu ca rar dar se "vede" totusi cu o fetita. eu daca sincer din aceasta cauza nici nu vreau sa ma casatoresc.. toti inseala! mi-a spus tot un sot(mai in varsta):ca barbatul care nu-si inseala sotia ori e bolnav,ori nu e barbat..putere noua femeilor si mai multa sotiilor!!!!!!!!!!

Hai ca pe mine deja m-ai speriat... Cred ca 90% din femei viseaza sa se casatoareasca (printre care ma numar si eu) dar acum nu putem sa mergem pe principiul toti inseala.... si daca sotul meu o sa o faca vreodata (nu sunt inca maritata) si o sa aflu... sper sa gasesc forta necesara si sa-l trimit la dracu`! Eu nu as ierta asa ceva. Mi se pare impotriva firii...

Poate din cauza asta si ajung sa insele pentru ca sunt mult prea multe femei fraiere ca cea descrisa de amicul tau "care indiferent de ce se va intampla il va astepta mereu acasa". Tot ce pot sa spun este ca sper sa am mentalitatea de acum si cand voi fi sotie si sa nu ma las calcata in picioare :)

salut "maia08" e deja "maia00":el cand a spus ca sotia "il va astepta mereu acasa indiferent.." s-a referit ca ea nu va afla niciodata de aventurile lui,din cate stiu e f.f.a dracului sotia lui,s-al trimita la dracu ar fi cam putin spus..asta una,a doua: toti inseala,draga mea fi-i sigura,dar nu toate sotiile afla...de aia unora li se pare ca a lor sunt "sfinti",chestia e cum am scris intr-un alt msj."nu inseala daca n-au cu cine",sau :ma scuzati:cateaua pan nu ridica coada,cainele nu-si baga...barbatul e barbat pan la urma,dar curvusoarele ce se vara-n aventuri stiind ca-i casatorit....sunt mai mult de vina!!!!

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Joi Iun 18, 2009 11:08 pm

Multe femei traiesc cu impresia gresita ca daca unui barbat ii face ochi dulci o femeie el nu se poate aptine :| Eu nu cred ca e asa. Fiecare barbat e responsabil de ceea ce face. Daca sotul insala el se face in primul rand vinovat in fata sotiei. Sotul e persoana care i-a jurat credinta si nu si-a respectat juramantul, pe cand amanta e o persoana straina, din afara.

Cum sa nu existe barbati care nu insala? Sigur ca exista! Ar trebui acum ca fiecare sa ne banuim sotii de infidelitate? Nu e deloc adevarat ca nu exista bafbat care sa nu insele. O femeie stie cand e inselata.

E adevarat ca sunt barbati care cred ca sunt mai putin barbati daca se rezuma doar la o femeie, fie ea si sotie. Acestia sunt barbati care au fost invatati din familie, probabil de la tatii lor, ca nu trebuie sa-si refuze nimic. Tine de educatia fiecaruia.

Sfatul meu e urmatorul: daca iesi cu un barbat cu o astfel de mentalitate, poti fi sigura ca te va insela. Dar sunt destui barbati corecti, cu capul pe umeri, in care se poate avea incredere.

kindde2a

Mesajde kindde2a » Sâm Iun 20, 2009 11:24 am

xpress.music scrie:buna kissa_iuby

am citit mesajul tau de pe forum si toate mesajele fetelor care ti-au raspuns si vreau sa spun ca sunt foarte indignata de ce scriu.cum pot niste copile de 20-25 de ani sa te judece asa???ele nu mai au frica de dumnezeu??RUSINE SA VA FIE FETELOR!!!ea este o copila de doar 20 de ani si ar trebuii sa o ajutati nu sa o jigniti ca la usa cortului!!!sunteti niste MAHALAGIOAICE!!!!!rusine!!!!!!!!!!!....ce femei sunteti voi???nu aveti pic de demnitate....poate ea a gresit ca v-a povestiti voua...dar voi ati judecat-o prea aspru!!! acum voi credeti ca barbatii vostrii sunt atat de cuminti????eu am 47 de ani si va spun ca am o experienta de viata mult mai mare decat a voastra si vad ca fata asta gandeste foarte bine,fata de voi care va credeti atat de mature si atat de capabile incat sa va tineti barbatul langa voi fara sa va insele!!cum puteti sa o faceti pe copila asta "tarfulita" cand nici macar nu o cunoasteti???daca v-as face eu acum eu pe voi "tarfe",asa fara sa va cunosc v-ar convenii?????nu cred!!!!tu monique10 crezi ca vei ramane destul de frumoasa si la batranete incat sa nu te insele sotul tau????fetito dragoste e trecatoare...o data cu trecerea anilor trece si dragostea,intervine obsnuinta!!eu am o casnicie de 27 de ani...dar va spun cu mana pe inima ca dragostea a "zburat"..acum ne-am obisnuit unul cu altul!!..tu stii ca inimii nu i te poti impotrivii??daca fetita asta se vede cu acel barbat insurat , nu o mai criticati asa....e tanara..isi va da ea seama cand sa se opreasca!!!si sunt sigura ca nu va distruge o casnicie....poate e doar de moment!!!atractie fizica si atat!!! voi toate care o criticati ati fost niste "sfinte"????eu nu cred.....toate femeile cauta cateodata o aventura ca sa scape de stres...sau sa-si mai pipereze viata....nu mai judecati fata daca nu o cunoasteti!!Ea v-a cerut parere,nu a venit la Judecatoria Orasului!!Chiar daca nu acceptati realitatea,ea v-a spus mult adevar in jignirile pe care vi le-a adus si in opiniile ei!!!

Doamna, ..sunteti o doamna de 47 de ani cu experienta..pai dvs cum puteti spune ca suntem mahalagioaice? Pentru ca ne spunem parerea?Pentru ca spunem ce gandim?Pai dvs nu va ganditi daca ati avea o fiica de 20 de ani si ar discuta cu un barbat insurat ce s-ar intampla?Nu creed ca ati avea o parere tocmai buna.Cum va permiti ca la 47 de ani, si cu experienta cum sunteti dvs sa spuneti ca suntem mahalagioaice?Tocmai, incercam sa o ajutam prin faptul ca ii spunem ca nu face bine, ne-am spus fiecare parerea,unele mai aspru decat celelalte, dar nu am dat in cap.Cum puteti spune ca fata asta gandeste foarte bine?Pai dvs aveti principii?E bine ca distruge o familie?Fiica dvs(in caz daca aveti), dau un ex, daca ar face asa ati spune:,,Bravo fata mea, esti ce mai desteapta, sunt mandra de tine''.Daca dvs ca mama si la cei 47 de ani pe care ii aveti spuneti ca e bine atunci nu va suparati dar un exemplu bun nu dati......Nu am jignit-o..i-am dat o parere ca ea a cerut-o...si inca o fraza si am incheiat..In momentul in care exista dragoste nici nu te gandesti sa inseli,daramite sa intorci capul...iar dvs ar trebui sa stiti asta.

Monique10

Mesajde Monique10 » Sâm Iun 20, 2009 2:31 pm

xpress music... e un cont creat aiurea, mai are un post in care spune ca are 20 de ani, vezi linkul pe care l-am pus pe paginile anterioare.
lasa ca oricum tarfele sint cele care mint, inseala si se ascund dupa deget!

kindde2a

Mesajde kindde2a » Sâm Iun 20, 2009 7:07 pm

mda...am vazut..

Aiana

Mesajde Aiana » Dum Iun 21, 2009 10:07 am

danelia35 scrie:Am citit mesajul tau pe forum. Ma simt nevoita sa-ti scriu, deoarece am trecut printr-o asemenea situatie,numai ca eu eram sotia.Sotul meu s-a incurcat cu o fata , aceasta s-a indragostit de el si au inceput o relatie.Eu am divortat, am ramas sa imi cresc singura fetita, iar pe ei i-am lasat in pace sa isi vada de marea lor iubire, asa cum credeau ei. Nu vreau sa-ti spun nimic despre suferinta mea si a fetitei care chiar daca acum s-a estompat ,a lasat urme adanci in sufletele noastre, ci despre ei.Dupa ce am divortat , s-au mutat impreuna dar viata lor nu a fost asa cum o visau ei. Pierzandu-ne, sotul meu si-a dat seama in timp ca de fapt s-a mintit pe el.Problema e ca marea lor iubire s-a transformat, dupa spusele sotului meu, in cea mai mare greseala a vietii lui.Planurile lor mari si pline de fericire s-au transformat in cea mai mare suferinta atat pentru ei cat si pentru mine si fetita mea.S-a destramat o familie, dar macar daca ar fi fost fericiti.De ce? Un lucru pe care toate fetele in aceasta situatie il ignora este ca ele confunda atractia sexuala cu dragostea. Ea nu a reusit sa ii scoata din suflet sotia si copilul.nu a putut sa ne inlocuiasca. Ei s-au deapartit, cuvintele dragastoase pe care si le adresau la inceput s-au transformat in ceva foarte urat. La fiecare cearta a lor sotul meu ii reprosa ca ea esta de vina ca si-a distrus familia. Problema e ca toata lumea o considera o tarfa care a distrus o familie.Cand sotul meu a scos-o intre colegii lui si sotiile acestora a fost marginalezata si nimeni nu a vorbit cu ea, apoi nu a mai iesti cu ea in public, doar tn locurile unde nu-i cunostea nimeni. Crezi ca merita? As putea sa-ti spun milt mai multe
danelia nu te supara dar ... sotul tau a gandit cu creierul sau cu penisul??Ar trebui sa nu-ti fie mila de el.Din tonul tau eu asta vad...

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Iun 21, 2009 2:52 pm

buna fetelor..sun noua pe acest forum...v-am gasit din intamplare si imi place foarte mult!!

un singur lucru nu inteleg eu la voi..de ce va certati atat???fata v-a cerut parere si voi ati inceput sa va certati si sa o jigniti ceea ce nu e deloc frumos!!!eu sunt de varsta cu ea si sunt de parere ca toti oamenii gresesc la un moment dat.....poate ca si voi ati calcat stramb sau ati gresit in viata!!

viata ne ofera multe surprize...si nicioadata nu se stie cand o sa ni se intample si noua ceva gresit sau cand o sa gresim si noi....

nu trebuie sa jignim si sa judecam pe nimeni....nu suntem noi in masura sa facem asta!!

vad ca iuby si-a dat seama ca a gresit si poate o sa revina cu picioarele pe pamant!!

va doresc o vara placuta si sa dezbatem cat mai muuuuuuulttteee subiecte pe acest forum si mai interesante!!!

va pupa blonda...

Monique10

Mesajde Monique10 » Dum Iun 21, 2009 3:48 pm

greseala = 1 data nu o relatie nu blondo?

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Iun 21, 2009 5:29 pm

greseala= o relatie..sau o data...de 2...de n ori......asta se numeste greseala monique...

eu zic sa incheiati acest subiect ca nu vad unde s-ar ajunge cu el....parerile au fost spuse....si concluzia a fost trasa...fie ea inteleasa sau nu....

o zi buna..

Monique10

Mesajde Monique10 » Dum Iun 21, 2009 5:43 pm

blondo nu esti de fapt bruneta...mai aflam alte conturi false.
Tu l-ai continuat, din punctul meu de vedere greseala adik un sarut, nu o noapte si MAI ALES O RELATIE..
o zi buna
Pa

lush

Mesajde lush » Dum Iun 21, 2009 5:56 pm

oki...cred ca va cam luat pe toate valul...aici trebuie fiecare sa isi exprime parerea...nu sa ne certam cu altii...yo personal sunt prea tanara si nu am experienta voastra de viata...
...intr-un astfel de caz cred ca as cantari foarte bine problemele...cum se intelege cu sotia...daca au sau nu copii...cum merge relatia mea...si alte lucruri care sa nu imi pericliteze viitorul... :roll:

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Iun 21, 2009 8:15 pm

ce ai vrut sa zici cu "esti de fapt bruneta" monique???nu te-am inteles sa stii...

greseala depinde de cat de grava este.....eu zic sa lasam fata in pace poate sughite la ora asta....sa ne vedem de treburile noastre...eu doar mi-am exprimat punctul de vedere dar vad ca tu "monique" cauti cearta cu oricine...de fapt tu creezi cearta pe acest forum..

sorry asta e parerea mea...

Monique10

Mesajde Monique10 » Lun Iun 22, 2009 3:07 am

nu caut cearta, si pentru a-ti demonstra te voi ignora!
ps iuby e bruneta cica....

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Iun 23, 2009 10:58 am

atunci daca nu cauti cearta nu mai incerca sa jignesti pe toata lumea!!!

e mai bine sa ma ignori pt ca nu am chef sa ma cert cu tine,ca nu ti-ar merge cu mine!!!

kissa_Iuby ti-a vb frumos...dar daca ma scoti pe mine din minti..sa te fereasca sfantul...

acest forum ne cere sa ne dam noi cu parerea ,nu sa ne jignim!!

trebuie sa invatam sa ne acceptam semenii nostrii asa cum sunt ei...cu greseli si cu calitati!!

''INVATA SA IERTI SI FEI FII RESPECTAT"

"

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Iun 23, 2009 10:59 am

ps...nu ma intereseaza daca kissa_iuby e bruneta...eu sunt blonda naturala....

AnteriorUrmătorul