Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

iubitul care inseala merita a doua sansa?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Casiii

iubitul care inseala merita a doua sansa?

Mesajde Casiii » Dum Aug 02, 2009 5:36 pm

fetelor am si eu nevoie de sfatul vostru... chiar traiesc o astfel de drama...

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Aug 02, 2009 6:34 pm

cu siguranta nu merita o a doua sansa..pentru ca daca a inselat o data o va face si a 2..si a 3a...si a 4 oara fara regrete....lupul isi schimba parul dar naravul ba!!

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Aug 02, 2009 8:39 pm

Asa ceva nu se poate uita atat de usor. Eu nu prea cred ca as putea trece peste asa ceva. As lua-o ca pe o dovada ca nu insemn prea mult pentru el daca e in stare sa faca asa ceva. Nu as mai putea avea incredere in el ca inainte.

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Aug 02, 2009 8:40 pm

blondablonda scrie:cu siguranta nu merita o a doua sansa..pentru ca daca a inselat o data o va face si a 2..si a 3a...si a 4 oara fara regrete....lupul isi schimba parul dar naravul ba!!

Teoretic asa e... Dar e greu sa iei o hotarare daca inca il mai iubesti desi te-a facut sa-ti pierzi increderea in el.

anaxor13

Mesajde anaxor13 » Dum Aug 02, 2009 9:45 pm

depinde de multi alti factori ..nu ai spus de cat timp esti cu el ..in ce stadiu este relatia voastra si daca te-a insealat doar o singura data ... vino cu mai multe detalii :P uneori chiar merita o a doua sansa dar precum am spus...in conditii speciale,altfel categoric NU.

Casiii

Mesajde Casiii » Lun Aug 03, 2009 1:04 am

am avut o relatie de aproape 4 ani. ne intelegeam de minune..stiau parintii de noi..toate bune si frumoase..dar dintr-o data..pac

blondablonda

Mesajde blondablonda » Lun Aug 03, 2009 10:14 am

eu zic k nu merita a doua sana...parerea mea...tu poate o sa-i acorzi cea de-a doua sansa...dar pune-te in locul lui daca tu l-ai insela crezi k el ti-ar mai acorda???raspunsul???evident k NU...pentru k ii ranesti orgoliul de barbat...asa trebuie sa ai si tu orgoliul tau....

lara.

Mesajde lara. » Lun Aug 03, 2009 1:10 pm

este o vorba..cine inseala o data, va insela si a doua oara! dar depinde foarte mult de persoana! exista si exceptii!

lara.

Mesajde lara. » Lun Aug 03, 2009 1:14 pm

si inca ceva Casii...incearca sa vorbesti cu el, sa vezi de ce a facut lucrul acesta, care ii sunt motivele. inteleg ca ai apelat la acest forum pentru a afla o parere, dar draga mea,nu te lua dupa ce zic eu sau ce zice prietena. E viata ta, tu stii cat de mult il iubesti si ce vrei sa faci. Comunica cu el, incearca sa vezi ce se mai poate face! poate a fost o greseala, nu stiu..dar vorbeste cu el si incearca sa fie ceva intre voi doi, sa nu mai intervina nimeni din exterior.Tu trebuie sa decizi si nimeni altcineva!

ank_utza

Mesajde ank_utza » Mar Aug 04, 2009 12:26 am

eu consider k nu ai de ce sa-i dai o a 2a sansa. dupa cum au spus si fetele de mai sus dak a inselat o data o va face si a doua oara si a treia oara.. si tot asa ;)

anaxor13

Mesajde anaxor13 » Mar Aug 04, 2009 8:20 am

eu zic sa il lasi in suspans unt imp ..pana mai trec toate...pentru ca acum poate nu iti vine sa il ierti pentru ce a facut ,dar odata cu trecerea timpului il vei ierta...incearca acum cat esti libera sa profiti si sa te distrezi :) apoi mai acorda-i o sansa daca il iubesti.

redline

Re: iubitul care inseala merita a doua sansa?

Mesajde redline » Mar Aug 04, 2009 9:59 am

Casiii scrie:fetelor am si eu nevoie de sfatul vostru... chiar traiesc o astfel de drama...

atunci cand inseli..stii exact ce faci..si accepti si consecintele!
poate ca nu te va mai insela...eu una personal nu i-as mai acorda nicio sansa..de ce?
pt ca nu pot sta langa el fara sa nu ma gandesc ca a fost cu alta..nu pot face dragoste cu el stiind ca asa cum ma iubeste pe mine a iubit-o si pe alta!
si m-as intreba tot timpul am fost prea buna pt el?am fost prea proasta ca am acceptat sa ne impacam...?
in concluzie daca te poti impaca cu ideea ca a inselat si sa uiti si sa nu reprosezi relatia mai are un viitor ... daca nu..next! :roll:

dani_ela170871

daca merita a 2 a sansa

Mesajde dani_ela170871 » Mar Aug 04, 2009 12:23 pm

Eu cred ca nu exista barbat sa nu insele(dar unii o fac cu perdea sau fara)...si asa daca ar fi sa ne luam cum spune redline ca daca nu ne convine ceva next....unde vom ajunge asa...ca indiferent ce ar fi intodeauna vom gasi defecte la cineva...si ce facem? next? next? next?....
Dca vom reusi sa trecem cu fiinta iubita si peste grele la un moment dat barbatul se va maturiza...si va vrea sa isi fac si el o familie..sa aiba o sotie,copii.
Acum depinde si de maturitatea partenerului...unii inseala sau schimba fetele pe zi ce trece pt ca vor sa aiba trecute la carnet cat mai multe. :? ca asa sunt ei..
Stiu e dureros faptul ca daca un barbat inseala e smecher e tare...dar o femeie daca inseala e c...a..Dar pana la urma ce conteaza mai mult e respectul de sine.
Ce pot spune eu e sa vorbesti cu el...si sa incerci sa afle de ce a facut asa...pt ca sunt barbati ce inseala doar pt ceva nou(sex si atat)..dar tot pe tine te iubeste...insa din pacate sunt si cei care pun suflet...acum trebuie sa vezi tu ce fel de persoana e(la modul cand te-a inselat daca si-a schimbat comportamentul fata de tine sau nu?)

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Aug 04, 2009 12:33 pm

corect daniela_170871..nu exista barbat care sa nu insele...mai zisese cineva intr-un alt subiect k toti barbatii inseala si au criticat-o pe biata fata knd a spus adevarul.....unele doamne/domnisoare chiar erau convinse k partenerul nu o sa le insele niciodata...dare se pare k fetitza aceea chiar vroia sa le deschida ochii si ele tot traiau intr-o lume de basm...toti barbatii inseala mai devreme sau mai tarziu..si majoritatea din simplul fapt k s-au plictisit de ce au acasa si vor ceva nou....

dar sa nu uitam k toti barbatii sunt niste porci si cauta doar aventura....si daca inseala o data v-a insela si a 10 oara

dani_ela170871

Mesajde dani_ela170871 » Mar Aug 04, 2009 12:39 pm

asa e ai dreptate....si la un moment dat se trezesc ca nu au cu cine sa isi intemeieze o familie....de multe ori am auzit la barbati ca femeile sunt niste perverse si trebuie sa te comporti ca atare cu ele...lor pur si simplu le e frica de noi...dar nici nu pot trai fara noi...cum nici noi poate nu putem. ca asa e dat...oricum e trist ce se intampla acum nu mai exista iubire :cry: :invidie rautate razbunare etc

Următorul