Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

iubitul care inseala merita a doua sansa?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

redline

Re: daca merita a 2 a sansa

Mesajde redline » Mar Aug 04, 2009 4:57 pm

dani_ela170871 scrie:Eu cred ca nu exista barbat sa nu insele(dar unii o fac cu perdea sau fara)...si asa daca ar fi sa ne luam cum spune redline ca daca nu ne convine ceva next....unde vom ajunge asa...ca indiferent ce ar fi intodeauna vom gasi defecte la cineva...si ce facem? next? next? next?....
Dca vom reusi sa trecem cu fiinta iubita si peste grele la un moment dat barbatul se va maturiza...si va vrea sa isi fac si el o familie..sa aiba o sotie,copii.
Acum depinde si de maturitatea partenerului...unii inseala sau schimba fetele pe zi ce trece pt ca vor sa aiba trecute la carnet cat mai multe. :? ca asa sunt ei..
Stiu e dureros faptul ca daca un barbat inseala e smecher e tare...dar o femeie daca inseala e c...a..Dar pana la urma ce conteaza mai mult e respectul de sine.
Ce pot spune eu e sa vorbesti cu el...si sa incerci sa afle de ce a facut asa...pt ca sunt barbati ce inseala doar pt ceva nou(sex si atat)..dar tot pe tine te iubeste...insa din pacate sunt si cei care pun suflet...acum trebuie sa vezi tu ce fel de persoana e(la modul cand te-a inselat daca si-a schimbat comportamentul fata de tine sau nu?)

adica si dupa tine ar trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca mai devreme sau mai tarziu ne inseala?
atunci cand iubesti nu inseli!
iti dai seama le gasesti deja o scuza ca inseala..de ce?
mai bine prefer sa fiu considerata c...a decat sa accept sa fiu inselata ...dar sa zica stii te iubesc pe tine ..dar am iubit-o si pe aia de 2-3 ori!
si daca am zis next nu am zis sa sari din p..a in p..a dar daca stii cum sa pui problema gasesti si pe unu care sa nu te insele!

dani_ela170871

Mesajde dani_ela170871 » Mar Aug 04, 2009 5:08 pm

eu nu le gasesc nici o scuza pur si simplu asa sunt toti... oricat de mult te iubeste tot te inseala chiar daca e nu mai o data...nu pot sa spun ca sunt impacata cu ideea asta...dar nici nu pot sa traiesc cu faptul ca iubitul meu nu ma va insela niciodata...mai bine sa fiu pregatitat pt orice

redline

Mesajde redline » Mar Aug 04, 2009 5:14 pm

dani_ela170871 scrie:eu nu le gasesc nici o scuza pur si simplu asa sunt toti... oricat de mult te iubeste tot te inseala chiar daca e nu mai o data...nu pot sa spun ca sunt impacata cu ideea asta...dar nici nu pot sa traiesc cu faptul ca iubitul meu nu ma va insela niciodata...mai bine sa fiu pregatitat pt orice

gresesti sunt foarte multi care nu inseala..din principiu ca nici ei nu suporta sa fie inselati!
iar eu sunt sigura ca daca aflu mai devreme sau mai tarziu ca m-a inselat..urmeaza despartirea..nu ma pot impaca cu gandul ca am fost inselata..asta ca sa aibe el mai multe experiente sau ca vrea ceva nou..pana sa se casatoreasca a avut destul timp..nu este pregatit si inca mai vrea aventuri drum bun!
de acord ca trebuie sa te astepti la orice...dar sa stai sa te gandesti oare maine ma inseala?oare poimaine?nehhh

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Aug 04, 2009 6:00 pm

redline sa dea dumnezeu sa ai o familie fericita si un sot care sa nu te insele...dar nu uita..cuvantul inselat..nu se refera numai la a insela cu "trupul"...ci si cu mintea...cu privirea...cu gandul......tu poate mergi cu el pe strada si el vede o fata frumoasa si ce-si zice in mintea lui??:"doamne ce buna e fata asta..ce as vrea sa o am o data in pat"....si ce a facut???a inselat...cu gandul....deci....toti barbatii inseala....unii cu trupul si o fac "cu cap"...altii cu privirea...iar altii cu gandul...pana la urma...toti sunt o apa si un pamant.....pt k noi nu o sa-i multumim niciodata....ei intotdeauna vor vrea ceva mai mult......si atunci knd acestia au o anumita varsta se gandesc k ar fii cazul sa se aseze si ei la casa lor.....sa-si intemeieze o familie....dar tot inseala....fie ei numai cu gandul.....

redline

Mesajde redline » Mar Aug 04, 2009 6:16 pm

blondablonda scrie:redline sa dea dumnezeu sa ai o familie fericita si un sot care sa nu te insele...dar nu uita..cuvantul inselat..nu se refera numai la a insela cu "trupul"...ci si cu mintea...cu privirea...cu gandul......tu poate mergi cu el pe strada si el vede o fata frumoasa si ce-si zice in mintea lui??:"doamne ce buna e fata asta..ce as vrea sa o am o data in pat"....si ce a facut???a inselat...cu gandul....deci....toti barbatii inseala....unii cu trupul si o fac "cu cap"...altii cu privirea...iar altii cu gandul...pana la urma...toti sunt o apa si un pamant.....pt k noi nu o sa-i multumim niciodata....ei intotdeauna vor vrea ceva mai mult......si atunci knd acestia au o anumita varsta se gandesc k ar fii cazul sa se aseze si ei la casa lor.....sa-si intemeieze o familie....dar tot inseala....fie ei numai cu gandul.....

toti inselam cu gandul! asta clar nu putem privi precum,caii doar inainte! plus ca cei frumos si lui dumnezeu ii place!
eu ma refeream la inselatul cu trupul sau fizic!
vezi tu in loc sa traiesc eu cu gandul ca ma inseala ..traieste el sa nu il insel eu! :twisted: :twisted: :twisted:
si mereu i-am amintit ca primul pas gresit va fi si ultimul!si mai ales ca nu voi accepta asta de dragul copiilor!
iar daca nu-s destul de buna pt el lumea este plina de femei..sa se duca linistit...dar la mine sa nu se mai intoarca!
sunt multe femei care accepta ca au fost inselate dar sufletul lor este macinat de ganduri ma va mai insela?oare a fost mai buna aia ca mine?
iar eu nu imi termin sufletul cu astfel de ganduri!
multumesc de urari! asemenea si tie! :)

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Aug 04, 2009 6:45 pm

eu una nu m-as conforma daca as auzii k iubitul m-a inselat...i-as da papucii fara sa ma mai gandesc daca il iubesc sau nu....dragoste cere sacrificii...dar nu intr-atat incat sa stii k te-a inselat si sa-l ierti...

Casiii

Mesajde Casiii » Mie Aug 05, 2009 12:12 am

bine fetelor nu trebuie sa va certati acum.. of..
dar totusi incercand sa trag o concluzie... mh nu reusesc . sunt prea multe pareri. cred k o sa mi ascult sufletul sau o sa mai aud niste pareri de la voi.. insa fiecare are dreptate in felul ei..

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mie Aug 05, 2009 12:24 am

dar noi nu ne certam....noi ne dam cu parerea.....doamne fereste sa ne certam.....doar k asa suntem noi mai vorbarete... :D tu iti tragi o concluzie din tot ce am scris noi.....si iei decizia corecta....daca vrei....sa ne tii la curent;)

Casiii

Mesajde Casiii » Mie Aug 05, 2009 12:26 am

da bineinteles. dar momentan mai astept.. il tin putin pe jar

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mie Aug 05, 2009 12:31 am

tine-l pe jar kt consideri tu...si ia decizia ce-a mai buna

mezzanine

Locaţie: bucuresti

Mesajde mezzanine » Joi Aug 06, 2009 12:33 am

daca el singur a venit si a recunoscut ca a facut o asemea fapta..atunci acel barbat/baiat iti da dovada de incredere si respect..pt ca nu te-ar pune in garda dc ar avea de gand sa o comita a doua oara,doar nu e prost! si in cazul asta se iarta....
dc ai descoperit ca are o aventura, atunci tine doar de tine..si de caracterul lui.

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 09, 2009 3:48 pm

am iertat eu fetelor si dat sanse,dar inkrederea s-a dus...
si dekat o relatie fara inkredere....mai bine delok!!!
~MAi~

enelice

Re: iubitul care inseala merita a doua sansa?

Mesajde enelice » Dum Aug 23, 2009 1:53 pm

Casiii scrie:fetelor am si eu nevoie de sfatul vostru... chiar traiesc o astfel de drama...

cum ai descoperit ca te inseala? spunene si noua ca sigur avem ceva de invatat din experienta ta,poate ne vei deschide ochii si vom fi mai prudente.

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 23, 2009 6:13 pm

pai odata am deskoperit intamplator(kurioazitatea si intuitia feminina),kand eram la el akasa si am fakut p draku-n patru sa aud ce diskuta dintr-o alta odaie la tel.fix, pe kare din odaia in kare eram eu il dekonektase.Si ce mi-a fost dat sa aud :( :( ....
iara de 2ori l-am pus la incerkare,,, bine gandite si organizate,(nu pot eu fara asta,trebuie sa stiu ku cine am de aface')....si s-a ars atat de tare k nici cenusa nu mai ramasese....
~MAi~

enelice

Mesajde enelice » Lun Aug 24, 2009 5:25 pm

maia08 scrie:pai odata am deskoperit intamplator(kurioazitatea si intuitia feminina),kand eram la el akasa si am fakut p draku-n patru sa aud ce diskuta dintr-o alta odaie la tel.fix, pe kare din odaia in kare eram eu il dekonektase.Si ce mi-a fost dat sa aud :( :( ....
iara de 2ori l-am pus la incerkare,,, bine gandite si organizate,(nu pot eu fara asta,trebuie sa stiu ku cine am de aface')....si s-a ars atat de tare k nici cenusa nu mai ramasese....

si pe rivala ta ai ,o sti?

AnteriorUrmătorul