Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

credeti in relatiile incepute pe internet????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

blondablonda

credeti in relatiile incepute pe internet????

Mesajde blondablonda » Joi Aug 06, 2009 9:15 pm

ce parere aveti despre relatiile care incep cu ajutorul messului...al paginilor cu poze..si id....al internetului intr-un cuvant....??? de curand am cunoscut un baiat......vorbim de 3 saptamani pe mess.....stam ore intregi de vorba..si la telefon....am hotarat sa ne cunoastem...ne-am vazut in poze....eu am avut privilegiul sa-l vad si la web cam...dar el nu pe mine...pt ca nu am...:(:(...imi place f.mult de el...imi vorbeste atat de frumos cu vorbe dulci.....imi place felul lui de a fii....dar...e cam golan...:D:D....dupe cum stiti multe dintre voi eu am deja o relatie cu cineva de 2 ani de zile...dar llucrurile nu mai stau asa bine k la inceput intre noi..el ma tine numai in casa nu am voie sa ies cu nicio prietena in oras si m-am saturat sa fiu privata de libertate.........insa baiatul acesta pe care l-am cunoscut nu stie k sunt cu cineva....sambata urmeaza sa ne vedem face to face....si daca si el ma place.....o sa incepem o relatie....nu stiu cum o sa-i spui celui cu care sunt de 2 ani k dragostea mea s-a stins pt el.....in cazul in care cel de pe internet o sa-mi zik k vrea sa avem o relatie serioasa asa cum ne dorim amandoi..voi ce ma sfatuiti sa fac???

monicasandica

Re: credeti in relatiile incepute pe internet????

Mesajde monicasandica » Joi Aug 06, 2009 9:34 pm

.nu cred in ele

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Aug 06, 2009 10:24 pm

Internetul e si el o modalitate de a cunoaste pe cineva. Daca persoanele implicate in relatia inceputa pe net sunt sincere... eu cred ca sunt sanse. Netul are un avantaj - asa se poate comunica mai mult si poti afla multe despre cineva. Vezi daca aveti ceva in comun...
Si pe urma... relatia poate continua, intalnindu-va si in 'realitate' adica in afara netului.

pufumik

relatii pe net

Mesajde pufumik » Joi Aug 06, 2009 10:46 pm

Eu am o relatie foarte frumoasa :D care s-a dezvoltat pe net, avand in vedere ca aici ne-am cunoscut.St de parere sa te intalnesti cu respectivul si daca te simti bn in preajma lui continua si poate asa iti intalnesti si cu adevarat dragostea.Dumnezeu iti da dar nu-ti baga si in sac :shock: , asa ca uite-l pe print... profita 8) ... succes..

blondablonda

Mesajde blondablonda » Vin Aug 07, 2009 1:13 am

avem multe lucruri in comun....si ai dreptate...am vorbit foarte multe...cam 60% ne cunoastem gusturile...preferintele....in plus si la telefon vb mult.....bine k au inventat astia cosmoteul:D:D.....acum el a plecat de marti in italia si vine maine...sambata e ZIUA cea mare....ne vedem face to face....dar..mai e o problema....sunt 55km intre noi....hmm....si eu nu prea mai cred in relatiile la distanta..:D:D....

noi deja ne-am facut si planuri de viitor....daca o sa ne intelegem bine sa ma mut cu el...a fost ideea lui....:D:D...
sper sa iasa bine si sa-mi tineti pumnii.....:X:X

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Vin Aug 07, 2009 2:41 pm

Eu zic sa nu te arunci cu capul inainte!Inainte de toate observ ca tii s au aprins calcaiele dupa el rau de tot...partea proasta din toata chestia asta:ai zis ca e golan..si din proprie experienta iti spun sincer...nu te incurca cu baietii aia rai,golani etc.Oricat de dulce pare pe net...cu totii putem fi oricine vorbind pe net...e usor sa fi altcineva!Iar faptul ca prietenul tau te tine ,,din scurt'' te priveaza de libertate e cea mai mare prostie k doar nu esti nevasta lui...daca tu nu l mai iubesti,si te afli in conditiile in care le descrii..desparte te de el inainte ca tu sa fi cu cel de pe net...Nu l insela..mai bine rezolva ti prima data lucrurile cu actualul..si abia apoi treci la cel pe care vei urma sa l cunosti..eu zic sa ai mare grija cu el.Ti am zis cum stau lucrurile din punctul meu de vedere.Si inca un sfat sau o idee cum vrei u sa spui...sa fi cu baietii rai e cea mai mare prostie!crede ma...am destule amintiri urate.

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Vin Aug 07, 2009 2:43 pm

Aa si inca ceva...e posibil sa fie baiatul de pe net super ok!dar nu ti garantez..asteapta sa l cunosti...dc eu am avut experiente neplacute cu golani asta nu inseamna k o sa ai si u...dar iti doresc oricum bafta si sa ai mare grija d tine.

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Vin Aug 07, 2009 3:18 pm

pare stralucit viitorul alaturi de el....dar nush...incearca sa vezi si ce defecte are..daca poti sa le treci cu vederea..sa nu sa se poarte frumos la inceput cu tine..si apoi...sa fie gelos..sa nu te lasa sa iesi si cum sunt baetii in ziua de azi....si daca e bine..de ce sa nu incerci ceva nou...plus ca la celalat prieten deja sentimentele s-au schimbat:D

blondablonda

Mesajde blondablonda » Vin Aug 07, 2009 8:54 pm

fetelor..am emotii pt mine...si in acelasi timp...abia astept sa-l vad:X:X.....azi ma suna de peste 10 ori sa-mi zica k maine la prima ora sa fiu la el in oras.....noi suntem la 55km distanta unul de celalalt....:(:(....

nici el nu mai are rabdare sa ma vada....si nici eu!!!
sa-mi tineti pumnii...va pup

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Vin Aug 07, 2009 11:40 pm

iti tin pumnii:D:D:D..:*:*

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 09, 2009 3:42 pm

bafta!!!dara revino ku amanunte....
~MAi~

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Aug 09, 2009 9:59 pm

fetelor...m-am intalnit cu EL...baiatul de pe net....e super ok...ne-am inteles foarte bine....e frumos foc....ne intelegem super bine....e foarte diferit de pe mess...e romantic,atent...cuminte...nu ma asteptam sa fie chiar asa....ma asteptam la ceva mai rau...dar surpriza??????e chiar super ok...vreau sa va mai dau o veste...mi-am luat inima in dintii si m-am despartit de prietenul meu....sper sa ma ajutati sa trec peste asta....

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Aug 09, 2009 10:04 pm

Wow.......bravo.Ai facut exact ce trebuia...o sa vezi ca o sa fie totul bine.Ar fi bine sa nu stai in casa,k sa nu te poti gandi la el.Iesi cu fetele sau cu baiatul cel nou,incearca sa ti faci noi preocupari :)

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 09, 2009 10:15 pm

bafta multa in kontinuare!!!!!
~MAi~

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Aug 09, 2009 10:36 pm

o sa ies cu baiatul cel nou....incerc sa nu ma gandesc la el..desii....e cam greu...knd sunt cu baiatul cel nou....uit de el...knd sunt singura....uneori ma mai gandesc la el....

Următorul