Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

credeti in relatiile incepute pe internet????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

kamyla13

fetelor!

Mesajde kamyla13 » Vin Aug 28, 2009 2:23 am

netul,e acum,cum erau ziarele,inainte.eu am o vorba a mea:si cei de pe net sunt tot oameni.eu sunt cu prietenul meu de doi ani si ne-am cunoscut pe net.

Ancasobo

Mesajde Ancasobo » Vin Aug 28, 2009 3:14 pm

nu,nu cred,dar unele merg pentru o viata!

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Aug 30, 2009 11:53 pm

asa e..unele sunt pt o viata!!sper ca si a mea sa fie la fel....merita baiatul toata dragostea mea!

dyna22

Mesajde dyna22 » Lun Aug 31, 2009 4:08 pm

Buna!
Eu ce pot sa zic,cred si nu prea in relatiile de pe net...insa cred in destin...
Eu am o poveste minunata care a inceput pe net,poveste care inca o traiesc si sper sa fie asa pana la dânci bàtrâneti :D Nu vreau sa plictisesc insa pot spune doar ca mi-am intalnit prietenul pe net,in prezent e logodnicul meu iar la anul speram sa ne si casatorim.Nu conteaza unde si cum il intalnesti,important e sa intalnesti acea jumatate,eu sunt de parere ca fiecare are in lumea asta o inima pereche,pacat ca unii o intalnesc prea tarziu sau chiar niciodata :

Eda89

sal all

Mesajde Eda89 » Sâm Sep 05, 2009 1:31 pm

SI EU AM O RELATIE PE INTERNET.O AM DE 2 ANI.CHIAR DACA LA INCEPUT A FOST CA O JOACA SI EL M-A PARASIT PT ALTA CARE ERA APROAPE DE EL TOTUSI DUPA CATEVA LUNI BUNE DE DESPARTIRE S-A INTORS LA MINE PLANGAND SI REGRETAND.I-AM ACORDAT SI A DOUA SANSA CHIAR DACA SUNTEM DEPARTE UNUL DE CELALALT.PE NOI NE DESPART 300 DE KM.IMPORTANT ACUM E CA NE IUBIM SI MAI MULT DECAT LA INCEPUT SI NE DORIM SA NE CASATORIM.AM SUFERIT MULT DUPA EL.AM CUNOSCUT-O PUTIN PE TIPA CU CARE M-A INSELAT.E FRUMUSICA DAR SI PROASTA.NE VEDEM MAI RAR DAR NE VEDEM CU DRAG.BINE CA ZI DE ZI VB LA TEL SI PE MESS.

blondablonda

Mesajde blondablonda » Sâm Sep 05, 2009 3:49 pm

pe noi ne despart doar 50km..dar la fel ca tine vb cu orele la telefon...nonstop pe mess...si ne vedem doar o data pe sapatamana!!dar merita astepatrea

Eda89

Mesajde Eda89 » Sâm Sep 05, 2009 5:08 pm

noi ne vedem la cateva luni , pt ca el e cu munca, iar eu cu facultatea.ne vedem de sarbatori.cand sunt eu in vacante,acum ma gandesc daca ma mut anul asta la el sau nu.sa vad daca ma transfer la el.e cam scump la el facultatea si plus transportul este scump. :( asta e situatia.e greu ,dar nu avem incotro daca vrem sa ramanem impreuna mai continuam asa o perioada .

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Sep 06, 2009 12:00 pm

la noi intervin mai multi factori care nu ne putem muta impreuna deocamdata...in primul rand suntem si la inceputul relatiei....si alte lucruri...si noi am vrea sa stam amandoi..dar daca nu se poate.....vrem sa plecam in afara...sa lucram si sa fim amandoi.....asta ar fii singura sansa sa fim mai repede impreuna...dar....si aici...intervin iar factori care nu putem pleca repede cum ne dorim noi!!!eu sper ca totul o sa fie bine pana la urma....cu ajutorul lui d-zeu o sa ne indeplinim si noi visul asta de a fii amandoi!!...ne intelegem super-ok....si d-zeu o sa ava grija si de noi;);)

andreea0751

relatii pe net

Mesajde andreea0751 » Mar Sep 08, 2009 11:56 am

buna fetelor.si eu sunt in aceeasi situatie ca si voi,l-am cunoscut pe net,ne-am intalnit,ne-am placut,ne-am indragostit unul de altul............si vrem sa stam impreuna. :D :oops: :(.Singura problema e ca eu am un copil cu care al lui nu sunt de acord.dar el il iubeste mult de tot

Eda89

sal all

Mesajde Eda89 » Mar Sep 08, 2009 2:06 pm

nasol daca ai lui nu sunt de acord cu relatia voastra.cel mai bine e sa faceti ce va dicteaza inima si sa nu va luati dupa nimeni , pt ca daca va luati dupa careva poate la un moment dat va certati si o sa dati vina unul pe celalalt ca v-ati luat dupa nu stiu cine....important e sa va intelegeti voi bine ,sa va iubiti si sa aveti incredere unul in celalalt.nu trebuie niciodata sa lasati pe careva sa intervina in relatia voastra. ca pana la urma voi 2 stati impreuna si impartiti totul:bucuriile si necazurile.bafta all cu acest tip de relatie.e greu dar nu avem incotro.....acest tip de relatie e si bun, pt ca pe viitor unul dintre noi poate sa plece cu munca in alt oras pt o scurta sau indelungata perioada si asa noi deja suntem obisnuiti si avem incredere unul in celalalt.SA DEA DOMNUL SA NE AJUTE PE TOTI CARE AVEM ACEST TIP DE REALTIE.

andreea0751

Mesajde andreea0751 » Mar Sep 08, 2009 9:27 pm

D-zeu e alaturi de noi.ms draga mea pentru vorbele tale.conceptiile invechite isi spun cuvantul,eu cu bebe si el super tip.ii e frica mamei lui sa nu ii iau baiatul.deocamdata suntem ok,vb la tel mult de tot,dar distanta ne cam supara.va fi bine daca o sa fie incredere. :)

Eda89

Mesajde Eda89 » Mar Sep 08, 2009 10:27 pm

npc.si pe noi ne supara distanta.la noi mai e ceva : ne incurca facultatea mea.m-as transfera acolo la el , dar e prea scump si in plus eu nici nu mi-am gasit ceva de lucru.e greu pe criza asta sa traim 2 persoane dintr-un singur salariu si in plus el mai are si mici datorii.... :cry: .nb all

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Sep 08, 2009 10:48 pm

tuturor ne e greu in relatiile la distanta si ne dorim sa im cu persoana iubita!!poate asteptarea asta ne va face sa ne iubim si mai mult iubitii si sa luptam sa fim cu ei!!nimeni nu trebuie sa stea intre 2 oameni care se iubesc cu adevarat si vor sa fie impreuna!!!luptati fetelor pt k exact asta fac si eu!!luptati pt dragostea voastra indiferent cat de departe e ea!!

monicaurdea

Mesajde monicaurdea » Mie Sep 09, 2009 8:49 am

Buna fetele! In urma cu 3 ani, dupa o luuuunga si dezamagitoare despartire, am cunoscut pe internet un tip... prima noastra conversatie pe mess a durat vreo 6 ore si a fost extrem de emotionanta (il simteam foarte aproape de sufletul meu desi el se tinea tare si pe pozitie :D ). Ne-am intalnit in ziua urmatoare si a 2-a zi, iar in a 3-a am plecat impreuna la mare!
A fost cea mai frumoasa vacanta la mare, in septembrie, cu soare cald si multa afectiune - pt ca atunci nu era inca dragoste :wink:
Acum suntem impreuna, avem o casa si un business impreuna, si cel mai probabil vara viitoare ne vom casatori (nu am primit inca un inel de logodna! tineti-mi pumnii sa-l primesc la aniversarea de 3 ani adica duminica!!!)
Concluzie: cred in relatiile nascute pe internet, pe site-urile de intalniri daca esti sincer/sincera si cu conditia de a vedea dincolo de aparente (uneori suntem dezamagite de cei pe care ii intalnim dar e numai vina noastra pt ca nu am reusti sa vedem "esenta")
Multa bafta in cautari!
Pupici tuturor

andreea0751

Mesajde andreea0751 » Mie Sep 09, 2009 12:08 pm

felicitari,3 ani inseamna ceva.la cat mai multi inainte.

AnteriorUrmătorul