Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

relatii cu barbati din strainatate

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ioana_dumi

relatii cu barbati din strainatate

Mesajde ioana_dumi » Dum Sep 09, 2012 3:37 pm

Buna, am o intrebare pentru fetele de aici: ati avut vreodata o relatie cu un barbat din alta tara? Prietena mea cea mai buna a cunoscut acum aproape 2 ani, la Mamaia, un tip din State si inca sunt impreuna si se poarta frumos cu ea, iar acum a plecat la el si cred ca urmeaza sa se casatoreasca.
Eu nu am norocul asta dar ma gandeam sa apelez la o agentie matrimoniala. Sa fac asta?
Ultima oară modificat de ioana_dumi pe Joi Sep 13, 2012 3:43 pm, modificat 1 dată în total.

anna_d

Re: relatii cu barbati din strainatate

Mesajde anna_d » Mie Sep 12, 2012 2:39 pm

Buna. Poti incerca si de pe net sa intri in legatura cu cineva din strainatate. Sunt site-urile de "penpals" si de la prietenie se poate ajunge la mai mult. Acum cu netul sunt posibilitati mai multe de a cunoaste pe cineva; nu te mai limitezi doar la un cerc restrans. Totul e sa gasesti persoana potrivita. Succes :P

ioana_dumi

Mesajde ioana_dumi » Joi Sep 13, 2012 3:55 pm

Mersi pentru raspuns. Pana la urma, mi-am luat inima in dinti (ca sa zic asa :) ) si cred ca am gasit un site de la noi care cel putin la inceput pare ok .Ei zic ca ii pot verifica si pe barbati si pe femei daca posteaza informatii adevarate si ma gandesc ca e mai "safe" asa. daca ii mai stie cineva poate imi ziceti si mie o parere.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Sâm Sep 15, 2012 10:07 pm

Chiar vrei sa-l cunosti astfel? Ai incredere intr-un tip care iti poate "oferi" orice pe un site oarecare? Nu te-as sfatui, sincer. E mai sigur sa-ti faca cunostinta cu un baiat o prietena, o colega, sau cineva din familie, adica in cerc restrins si de catre persoane pe care le cunosti.

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Sep 17, 2012 2:45 pm

E drept ca exista un risc... Trebuie sa fim atente... Insa eu zic ca e ok asa, dupa cum spuneam exista mai multe optiuni datorita netului :P
Plus ca si in realitate, fara net mai pot exista riscuri...

claudiaico

Mesajde claudiaico » Vin Mar 29, 2013 3:05 am

Este destul de riscant daca nu il cunosti prin intermediul cuiva care sa iti spuna mai multe din interior. Mie una mi-ar fi teama de necunoscut...