Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Despartire grea

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Unamedsecret

Despartire grea

Mesajde Unamedsecret » Dum Feb 10, 2013 4:38 pm

Buna tuturor :) Va rog din suflet, daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat, sau macar cu un gand bun. Am avut o relatie de 3 ani de zile, ce s-a incheiat in urma cu 3 luni jumatate, ea a pus capat acestei relatii..fara un motiv concret.

Dupa 3 ani de relatie, dupa toate planurile noastre de viitor, a pus capat spunan-d ca ,, nu vrea sa ma faca sa sufar, ca familia ei nu ma mai vor, ca vrea sa se dedice carierei", ce cariera ca e abia in anul II de facutate?. Eu am fost primul ei la absolut toate capitolele. Iar in acest timp de 3 luni jumatate de cand stam despartiti, am mai vorbit dar foarte putin. Am suferit si sufar in continuare, incercan-d sa o aduc inapoi..pur si simplu nu mai stiu cum, si cate am fost in stare sa fac, scrisori, ,,intalnire accidentala", dupa o perioada ne-am intalnit de comun acord de 2-3 ori, iar la fiecare intalnire ea plangea..dupa imi spune ca are pe altcineva, apoi ca nu, si dupa ,,poate".

Ca un milog ma rugam de ea..telefoane, mesaje..nimic, in prima luna refuza sa ne intalnim, sa vorbim, a si fugit de cateva ori cand m-a vazut, dupa eu m-am intalnit cu o tipa si ea a inceput sa planga cand m-a vazut. :(

O perioada am vorbit foarte putin, treceau o saptamana, 2 pana sa spuna ceva..ca in final in urma cu o saptamana..sa ne intalnim accidental pe strada..ea se ducea la un examen la facultate..si cand m-a vazut nu putea sa spuna nimic, se uita la mine..eu ce era sa fac...am sarutat-o, imbratisat-o si i-am urat succes la examen.

Iar de cateva zile..a inceput sa ma sune sa imi spuna ca ii este foarte greu, ca a picat la un examen la facultate, cand ma vede pe messenger, ma intreaba ce fac, cauta tot felul de motive sa ma sune..dar nu aduce aminte ca ar vrea sa ne impacam..e orgoliasa

Ce este de facut in acest caz? daca ma poate ajuta cineva? :)

pe_lucia

Re: Despartire grea

Mesajde pe_lucia » Mie Feb 13, 2013 10:02 pm

Timpul rezolva. Las-o sa termine sesiunea. faceti pauza, stati despartiti, uitati de...voi. Mai tirziu, nu se stie. Bafta!

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Feb 18, 2013 8:05 pm

Cred ca facultatea e un pas important in vederea viitoarei cariere. E de munca pentru a reusi sa termini cu bine o facultate si pentru a acumula cunostinte pentru viitoarea meserie. Daca a si picat un examen sigur va avea nevoie sa recupereze, in mod cert isi face griji pe aceasta tema. Posibil ca si parintii sa isi faca griji pentru viitorul ei, pentru facultate, si cine stie, poate or fi si presat-o in legatura cu relatia cu tine, neavand o parere buna din cine stie ce motiv, poate nu vedeau relatia de viitor, poate intr-adevar erau impotriva ta... O fi avut multe pe cap, e o situatie dificila in aceste conditii.
In rest, urmeaza sfaturile Luciei.

Nicoleta_Leahu

Mesajde Nicoleta_Leahu » Lun Feb 25, 2013 10:11 pm

Parerea mea este ca fata asta este foarte nehotarata. Se simtea bine atunci cand avea pe altcineva, insa din pacate a iesi dintr-o relatie si a intra direct in alta nu functioneaza. Si este foarte normal. Tu ai lasat-o in pace si astea sunt reactiile. S-a vazut lasata singura si astea rezultatele au aparut. Practic i-ai lasat ei posibilitatea de a lua decizia finala. Daca simti ca mai vrei ceva de la relatia asta, daca crezi ca poti sa treci peste faptul ca ea a avut si pe altcineva, si simti ca ai putea incerca, fa-o. Insa inainte de a face acest pas ar trebui sa te asiguri ca ai limite. Adica ce poti accepta, ce nu poti. Fara a stabili care sunt nevoile tale este pierdere de vreme, parerea mea.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php ... -implinita

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Mar 12, 2013 8:36 pm

Buna,
In locul tau as lasa lucrurile sa curga de la sine.Umple-ti timpul cu alte activitati .
Sa nu uiti ca sunt lucruri si mai rele,decat o despartire. :?
[url]lolliboom.blogspot.com[/url],mai scriu din cand in cand

corinata90

Mesajde corinata90 » Lun Mar 18, 2013 9:15 pm

fa-i o supriza placuta atunci cand nu se asteapta, fa-o sa se indragosteasca iar de tine, si uita de prieten daca are sau de parintii ei care sunt impostriva ta! succes

claudiaico

Mesajde claudiaico » Vin Mar 29, 2013 2:40 am

Sunteti inca tineri si foarte putine relatii incepute in liceu dureaza o viata intreaga. Cele mai multe se termina intr-o prietenie frumoasa...