Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Sunteti bune la pat?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

enelice

Sunteti bune la pat?

Mesajde enelice » Dum Aug 23, 2009 2:02 pm

ce parere aveti despre expresia ,,a fi buna la pat,, ?
nui asa ca doriti sa auziti asta de la parteneru vostru,sau ati auzit deja?
ce credeti ca e de facut ca sa ajungi sa te reprezinte expresia asta?

sweet_sweet_kida

Mesajde sweet_sweet_kida » Dum Aug 23, 2009 3:05 pm

Sincera sa fiu mi se pare cam prosteasca expresia aceasta :roll:
Fiecare persoana are felul sau de a fii, de a se misca, fiecare dintre noi are gusturi diferite, fiecareia ii place ceva anume...dar poate altei persoane il displace acel lucru; atunci cand cealalta persoana este partenerul de sex ne confruntam cu anumite reprosuri din partea lui si se ajunge la :arrow: "a nu fii buna la pat" :( :evil: . Pe multe dintre noi le demoralizeaza acest lucru deoarece au impresia ca nu sunt in stare sa intretina o relatie sexuala si de aici se ajunge la alte probleme cum ar fii lipsa de incredere.
:arrow: Desigur mai sunt si cazurile in care suntem pe aceeasi lungime de unda cu partenerul. Ei bine...atunci :arrow: "suntem bune la pat" 8) :D .
In majoritatea cazurilor cel mai bine ar fii sa avetzi acele discutii serioase cu partenerul pentru a stabili ceea ce va place si ce nu si de ce nu o limita de decenta [nu de putine ori se intampla ca unul din cei doi sa aiba gusturi mai excentrice in dormitor ( fie ca e vorba de tine sau de el)] :idea:
:arrow: :idea: Cam asta ar fii parerea mea fetelor...nu trebuie sa o luati de buna si astept si alte pareri :wink:

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Aug 23, 2009 11:18 pm

hmmm....buna la pat???poi eu stiu daca sunt??pana cum partenerul meu nu s-a plans de mine....dar un lucru e cert...barbatii adora ca femeile sa stea deasupra..iar mie imi displace lucrul asta...dar...ca sa se simta partenerul de viata bine si sa nu caute la alta....noi facem eforturi ca sa le fim pe plac....cu siguranta suntem toate bune la pat!!!

enelice

Mesajde enelice » Lun Aug 24, 2009 5:36 pm

mmmmda......? nu am stiut ca barbatilor le place sa fim deasupra,mie imi convine. eu stiam ca ei prefera capra.

maia08

Mesajde maia08 » Lun Aug 24, 2009 8:06 pm

iubitului meu intotdeauna i-a plakut si mereu mi-a spus k adora sa faka dragoste ku mine,eu tot timpul ma gandesk sa-i fie lui bine si deobicei sunt mai mult "salbatika" in pat dekat blanda,dar depinde si de situatie si de dispozitie
un lukru fff.important e sa diskute fara fitze partenerii intre ei:ce nu le konvine,ce ar dori,ce le place mai mult,kum si unde.... si sa incerce kat mai multe kestisoare noi,excitante,interesante si nebunatice!!(kiar daka unele ar parea absurde,sau ce ti-ai spus k nu le vei face nicikand,,,nici nu stii kateodata kat de mult kastigi prin ele),sexul in mare parte hraneste relatia dintre parteneri,insa in sex trebuie sa te simti liber si fara komplexe!!!ceva d genul::or totul,or nimik!!!
~MAi~

allics

Mesajde allics » Mar Aug 25, 2009 1:54 pm

Asta depinde de gusturile fiecaruia; important e sa fiti compatibili in pat. Aceeasi femeie ii poate parea unuia buna in pat si altuia nu daca nu sunt pe aceeasi lungime de unda(cum spunea cineva mai sus)

Cred ca trebuie sa fii deschisa la minte, naturala, sa iei si initiativa, nu doar sa astepti sa ghiceasca partenerul ce vrei, cand vrei, cum vrei sa o faci.

Si mi s-a spus ca sunt buna la pat 8)

kamyla13

femei 'bune'

Mesajde kamyla13 » Vin Aug 28, 2009 1:50 am

nu exista femei bune la pat,ci,barbati nepriceputi.nu e de condamnat,caci nimeni nu s-a nascut invatat

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Sep 01, 2009 1:27 pm

habar nu am , iubitulpoate spune :lol:

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Sep 03, 2009 8:26 am

Este un lucru pe care doar partenerul il poate spune... :lol:

FleurBlanche

Re: Sunteti bune la pat?

Mesajde FleurBlanche » Mie Sep 09, 2009 10:22 pm

enelice scrie:ce parere aveti despre expresia ,,a fi buna la pat,, ?
nui asa ca doriti sa auziti asta de la parteneru vostru,sau ati auzit deja?
ce credeti ca e de facut ca sa ajungi sa te reprezinte expresia asta?

Mi se pare o prostie..mai ales cum suna..oribil.
Sincer nu mi as dori sa aud asta de la partener poate chiar i as da una in cap daca mi ar spune asta.Pentru ca eu nu sunt fata aia de pe centura ca sa mi spuna asa ceva sau oricare alta fata care doreste sa acumuleze ...,,cat mai mult''...eu sunt o simpla fata care de aproape 2 ani si a inceput viata sexuala cu partenerul ei si chit ca mai avem poate multe de ,,cunoscut'' suntem f multumiti si satisfacuti din punctul asta de vedere...vis-a-vis de intrebare eu cred ca ma descurc..dovada fiind ,,torsul'' iubitului meu.Ma bucur cand il vad fericit si se bucura si el cand ma vede fericita.

rujytza

Mesajde rujytza » Vin Sep 11, 2009 12:48 pm

sotul meu imi spune tot timpul k ce buna iss..... :oops:

blondablonda

Mesajde blondablonda » Vin Sep 11, 2009 1:56 pm

ehe....o femeie fericita!!bravo rujytza...inseamna k,,,chiar esti buna :D eu cred k toate femeile suntem "bune la pat" fiecare in felul nostru....dar ce te faci knd auzi k un baiat "NU E BUN LA PAT"??si ei care se cred atat de macho k de ei nu se plange nicio femeie....te trezesti cu unul care habar nu are ce sa faca si tre sa-l inveti tu...:)):))......sunt multe cazuri de acest gen....am avut prietene care mi-au povestit ca "prietenii/iubitii" lor nu faceau treaba buna in pat!!! eu cred k noi ar trebuii sa-i caracterizam pe ei dak sunt buni la pat...nu ei pe noi....caci dak o femeie nu se simte satisfacuta....fuge la altul......dar dak el nu e in stare de nmc...fug toate de el:))

rujytza

Mesajde rujytza » Vin Sep 11, 2009 2:02 pm

adevarul e ca sunt si femei rigide la pat si atunci nu stiu ce tre sa faca si ma rog...cum sa se miste si multe alte...sincer..eu ma tot intreb cum de am invatat sa fac miscarea aia..sau cum am reusit sa fac chestia aia,... :idea:

blondablonda

Mesajde blondablonda » Vin Sep 11, 2009 2:18 pm

iubytul meu knd vrea ceva imi zice....si eu multe miscari nu le stiu.....pt k toata viata ai de invatat..si el zice k ma invata el...dar mi-e sincer mi-e rusine...el mereu ma cearta si imi zice k doar e iuby meu nu are de ce sa-mi fie rusine... :oops: dar asa e firea mea...in unele momente sunt fff rusinoasa...dar acum am inceput sa ma obisnuiesc cu el...si nu-mi mai e asa rusine... :oops:

rujytza

Mesajde rujytza » Vin Sep 11, 2009 3:15 pm

mie nu mai imi este rusine de sotul meu...daca am chef sa ma sui pe sus..pe sus ma sui..fara nici o retinere...suntem foarte deschisi unul cu celellat si ne place sa discutam ..deja stiu ce i place si ce nu..absolut..stiu cand face o miscare ce i convine si cum i convine...eu sfatuiesc toate fetele si femeile sa aibe o comunicare deschisa cu partenerul ca doar asa poti avea o relatie intima activa si interesanta..nu una plictisitoare sau scurta
va poop si spor la treaba fetelee:*

Următorul