Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Sunteti bune la pat?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

blondablonda

Mesajde blondablonda » Vin Sep 11, 2009 3:22 pm

oo..da...si eu stiu ce-i place iubitului meu si ce nu....intre noi exista comunicare destul de multa....doar k asa e firea mea....putin mai timida...dar nu mereu...am momente in care nu ma intereseaza cine e in jurul meu daca am chef sa spun o prostie sau sa fac un lucru...nu ma retine nimic.... :!: :!: :!: :!:

doar k uneori.....mi-e jena sa-i zic iubitului meu ceva....sau sa-i zic k vreau ceva anume....inca suntem la inceput si nu vreau sa dau cu bata in balta de pe acum....sa creada k sunt o femeie pe care o intereseza banii.....distractia...masinile....etc....intr-un cuvant materialista...pt ca eu nu suport femeile materialiste...care stau cu cineva doar pt bani....si il mint k il iubesc !!nu as putea sa fiu niciodata asa....sa stau cu cineva doar pt banii lui..fara sa simt nmc pt el...

rujytza

Mesajde rujytza » Vin Sep 11, 2009 3:24 pm

te inteleg...las' ca este timp si pt astea si pt toate:* o zi faina sa ai !

blondablonda

Mesajde blondablonda » Vin Sep 11, 2009 3:27 pm

ms la fel...:*
"Nici macar sfarsitul lumii n-ar putea sa mi te ia...iubirea mea"!!

kyl

Mesajde kyl » Dum Sep 13, 2009 3:45 pm

Eu am avut relatii sexuale doar cu un singur barbat[inca sunt cu el].Tot timpul imi spune ca sunt buna la pat,ca adora sa facem dragoste,imi spune tot ce simte si eu ii spun lui,deci exista comunicare.Dar eu ma intreb :oare acest lucru mi se intampla din cauza ca el m-a invatat tot in materie de sex,bineinteles cum ii place lui,iar eu sunt doar un produs al lui?nici nu ii displace nimic din compartamentul meu,normal, ca de la el stiu tot,chiar daca nu mi-a dat impresia asta.Oricum ideea e ca vreau sa il parasesc,dar mi-e teama sa fac dragoste cu altcineva[mentionez ca mi-am inceput viata sexuala acum 10 ani,adica destul de mult timp am fost doar cu un barbat].Va rog pe voi ,cele cu mai multa experienta sa imi dati un sfat.

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Dum Sep 13, 2009 4:03 pm

In general, necunoscutul ne sperie si e normal dupa atata timp sa`ti fie teama sa fi cu altcineva! E trist cand vezi ca o relatie de atata timp se termina! Nu am prea multe experienta ca sa te pot ajuta mai mult! :)

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Sep 13, 2009 4:03 pm

da-ne mai multe detalii!!!
1>din ce spui tu sa intelegem k esti cu el de 10 ani si a fost primul din viata ta....
2> de ce vrei sa-l parasesti??spune-ne motivele....ca sa putem sa ne dam cu parerea mai bine...
3>nu trebuie neaparat dak te desparti de el sa te culci cu primul venit.....mai intai analizezi situatia...sa vezi cine iti cucereste inima...si dupa aceea treci si la pasul urmator...noi femeile putem sta fff mult timp fara sa simtim nevoia sa facem dragoste....eu una asa sunt....acum depinde si de persoana..:):)

kyl

Mesajde kyl » Dum Sep 13, 2009 7:30 pm

De ce vreau sa il parasesc?greu de spus,nu mai exista compatibilitate,ca spun asa.Din punctul meu de vedere[nu si al lui]relatia asta s-a cam terminat de mult,pur si simplu nu suntem pe aceeasi lungime de unda.Cam in urma cu un an m-am indragostit de un coleg de servici[si el cuplat],iar sentimentele erau reciproce,dar cum am fi putut noi sa ne cladim fericirea pe suferintele partenerilor nostri?Asa ca am decis sa fim doar prieteni{nu stiu cat de indragostita eram,dar pot spune ca am avut parte de ceva momente,dintr-alea hot,stiti voi,cu mangaieli,un mic sarut nevinovat,si cam atat,pentru ca stiti problema mea cand vine vorba de mai mult-mi-e foarte greu sa ma imaginez cu altcineva in pat].Intre timp colegul meu insista sa avem o relatie,dar eu nu ma gandesc decat la 10 milioane de motive pentru care nu ar fi bine sa facem asta,plus ca nu prea ma atrage,stiti voi nu are acel vino-incoa,in schimb-suntem pe aceasi lungime de unda si cred ca,cu timpul,restul vine de la sine,nu?oare?E foarte greu sa o iau de la capat,mai ales ca actualul meu iubit m-a dezamagit de foarte multe ori,si eu pe el-pentru ca nu gandim la fel in anumite probleme,degeaba vorbim,ca tot ca noi facem

kyl

Mesajde kyl » Dum Sep 13, 2009 7:46 pm

Si ca sa ma intelegeti mai bine,din punctul meu de vedere ,avem o relatie bazata pe sex,nu si pe dragoste.Pur si simplu vreau altceva,si dragoste si sex,dar se zice ca sexul ocupa un rol foarte important intr-o relatie,si daca altul nu o sa ma placa la fel de mult la acest capitol sau eu nu o sa il plac pe el?Greu,greu...

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Sep 13, 2009 7:54 pm

Hmm..pare putin cam complicat dar nu sunt in masura acum sa ti zic ce ar fi bine sa faci sau ce nu.Dar iti spun parerea din punctul meu de vedere sau daca as fi fost in situatia ta.Daca as fi observat ca relatia mea monotona ar fi bazata numai pe sex si..nu m as mai fi inteles cu el probabil m as fi gandit la o despartire,timp in care ma adun si incerc sa imi dau seama ce imi doresc cu adevarat de la o relatie...ar fi bine ca dupa sa zicem o despartire...sa stai ceva timp singura,sa te redescoperi,sa vezi ce dorinte ai.Daca tu iti doresti pe langa sex si iubire...ceea ce e normal sa vrem si iubire.nu?iubirea si sexul dar si respectul reciproc completata cu intelegerea e poate cheia unei relatii reusite.Si comunicarea!..Eu zic sa nu mai cauti nimic,pentru ca totul va veni de la sine.Petrece mai mult timp cu tine si prietenele tale.Descopera ceva nou si inevitabil ceva tot va iesi.O cunostinta noua,un baiat nou..etc.Totul se va aseza...
Cat despre colegul respectiv..tocmai tu ai spus ca nu te prea atrage..stai departe!decat sa ti pui in cap o relatie sa zicem cu respectivu care oricum e implicat in alta relatie,mai bine nu.Cine stie ce rau se va putea inpla,poate prietena lui va descoperi ca voi sunteti impreuna si oricum relatia ar fi pur fizica...nu m as implica.E normal sa ti mai imaginezi,una alta dar..crede ma ca dc pui in aplicare nu prea e satisfacator(din proprie experienta)..ramai cu ceva mustrari de constiinta si o sa regreti..
Parerea mea..acuma totul ramane la alegerile si deciziile tale..

kyl

Mesajde kyl » Dum Sep 13, 2009 8:20 pm

Mersi pentru sfaturi.E intr-adevar complicata situatia mea[obisnuinta e boala grea],ar fi bine daca totul s-ar rezolva de la sine.Am cunoscut si alti barbati,dar parca ceva ma tine pe loc,nu stiu .poate am eu vreo problema,sau pur si simplu nu am gasit inca barbatul potrivit,desi ar fi trebuit macar sa incerc sa intru intr-o alta relatie,poate lucrurile se schimbau pe parcurs :(

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Sep 13, 2009 8:25 pm

Poate inca nu l ai gasit dar nu e graba.Ocupa te de tine in primul rand,rezerva ti tie timp pentru toate mofturile...o sa fie totul bine pana la urma,o sa vezi

blondablonda

Mesajde blondablonda » Lun Sep 14, 2009 9:26 am

sunt de acord cu bubble diva.....incearca sa stai un timp singura...sa nu te mai gandesti la nimic....si dupa aceea incearca sa cauti exact persoana pe care o doresti...nu trebuie sa stai cu un barbat doar ca sa-i satisfaci dorintele sexuale...si fara pic de iubire???pana la urma simti si tu nevoia sa ai parte de putina afectivitate...nu numai de sex!!ai dreptate sexul conteaza mult intr-o relatie...dar e nevoie si de iubire!!nu stiu de ce mai stai pe ganduri si nu te desparti de el..daca asta vrei!!viata merge inainte...nu trebuie sa stai cu el daca nu mai e dragoste....sau k el vrea lucrul asta...trebuie sa faci ce e mai bine pt tine...nu-ti sacrifica fericirea ta pt el....!! tu esti cea care ia decizia....eu ti-am spus doar punctul meu de vedere....eu cand am simtit k relatia nu mai merge mi-am luat inima in dinti si am pus punct...chiar daca el m-a rugat de nenunmarate ori sa ne impacam nu am acceptat!!si mie mi-au trebuit 5luni k sa pot face pasul asta...sa-i spun k s-a terminat...si am reusit!!acum mi-e foarte bine...si sper sa-mi fie din ce in ce mai bine!!si nu regret k s-a terminat!!

kyl

Mesajde kyl » Mar Sep 15, 2009 7:49 pm

Multumesc pentru sfaturi fetelor.Tocmai am avut o mica discutie si i-am propus sa stam o perioada despartiti.Nu i-a picat prea bine,dar sper sa se obisnuiasca cu noua situatie,eu am sa incerc sa ma bucur de libertate[pentru ca era foarte posesiv] si poate il intanlesc si pe "mr.right".Oricum i am free and happy :lol:

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Mar Sep 15, 2009 10:12 pm

Bravo!Ma bucur pentru tine ca ai facut alegerea care ti s a parut tie a fi cea mai buna :wink:

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Joi Sep 17, 2009 3:07 pm

Atunci cand cineva este prins intr-o relatie in care nu are nicio satisfactie indiferent de ce plan e vorba, atunci cel mai bine este sa se rupa de realtia respectiva. Ma bucur ca pana acum nu am trecut prinn asemenea situatii. Noi doi incercam mereu sa ne reinventam si sa ne condimentam relatia si sentimentala cat si cea sexuala. Cred ca cele doua planuri sunt strans legate intre ele. :)
Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

AnteriorUrmătorul