Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

CE FACEM ATUNCI CAND IUBITUL NOSTRU DEVINE PREA POSESIV ?!!!

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

tapata

Re: CE FACEM ATUNCI CAND IUBITUL NOSTRU DEVINE PREA POSESIV ?!!!

Mesajde tapata » Lun Mai 03, 2010 9:10 pm

am avut unul.Era-insuportabi.Si.....l am lasat! :D :D :D

puiu28

Mesajde puiu28 » Sâm Mai 08, 2010 11:28 am

Eu imi las sotia sa faca ce vrea ea, daca vrea in club cu fetele sa se duca, daca vrea la munte cu colegele sa se duca. Nu comfundati gelozia cu posesivitatea sau lipsa de incredere. Barbatul devine posesiv cand nu are incredere in femeia de langa el si uneori e si indreptatit sa fie daca fata a avut antecedente. Deci totul tine de incredere, daca are incredere in tine te lasa sa te duci si intre o suta de barbati.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Mai 08, 2010 8:05 pm

Pai, eu zic sa nu ne legam la cap cu recidiviste sau recidivisti.... :lol: :lol:

hana2

Mesajde hana2 » Mar Mai 18, 2010 11:40 pm

Gelozia este un sentiment mult mai complex ...nu cred ca se reduce doar la lipsa de incredere in partener....

alfi

Mesajde alfi » Mie Mai 19, 2010 10:29 pm

imi amintesc ca in primul an de facultate am avut un prieten,de care m-am despartit rapid exact din aceasta cauza,era prea posesiv,...enervant de posesiv :?
ma mai urmarit inca multi ani.... :?
.....bine atuncia gandeam altfel,...asa ca nu am facut nimica....dar sa se intample acuma......vai de el ...i-asi DA IN CIOC cateva :lol: :lol: ....si daca e prea solid asi ,,da cu fuga in el,, ulterior... :lol: :lol: ...nu cumva sa apuce sa dea inapoi :lol: :lol:

Terentel

Mesajde Terentel » Vin Mai 28, 2010 9:15 am

Pai se incearca cu vorba buna sa inteleaga ca nu-i esti proprietate personala, "pe persoana fizica"...
Daca nu merge se apeleaza la adoptarea aceluiasi stil comportamental si in cel priveste, unde ai fost, cu cine, cate tigari ai fumat si cu cine, in metrou erau gagici langa tine, ce-ai mai discutat cu colegele tale ... aha, curvele alea..
Ultima faza de sucombare a relatiei se va consuma prin invective cat mai mestesugite pentru atac mental sau pur si simplu prin injuraturi simple si culese de prin stadioane (ca sa eviti monotonia).

In cazul contrar, in care nu mai este interesat poti urma calea urmatorului banc:
Sotul si sotia stau si se uita la tv, la Vrei sa fii miliardar.
Sotia: - Ceva harjoneala iubitule, un dat la pedala, un bagat de vapor in port, un dus de pionier la ecluza, un lasat de raton la veverita, o coborare a mosului in beci, un dresaj de maimuta, un dat la crete sau ca'n oala cu sarmale un dus al balosului la neagra?
Sotul: - NU!
Sotia: Atunci aleg sa sun un prieten ... :mrgreen:
Nihil sine Deo

Anterior