Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Oral-Anal Sex: pro sau contra?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

Oral-Anal Sex: pro sau contra?

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 21, 2009 12:53 pm

De cele mai multe ori omul face sex de ...placere. Si cum omul e inventiv, cauta uneori obtinerea ...placerii si prin alte mijloace decat cele date de mama natura.

-> Partenerul v-a propus un astfel de sex? Daca da, care a fost reactia voastra?

-> Incurajati practicarea unui alt mod de a obtine placere intre un barbat si o femeie, altul decat cel "clasic"?

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Lun Dec 21, 2009 5:16 pm

Daca "metodele" respective fac placere ambilor parteneri, why not?
Totul e sa nu faceti doar pentru a fi in "trend" sau de teama ca partenerul sa nu va paraseasca pentru una care "presteaza"(in acest caz vedeti si voi cat contati pentru el).

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 21, 2009 10:56 pm

melissa.dana scrie:Daca "metodele" respective fac placere ambilor parteneri, why not?
Totul e sa nu faceti doar pentru a fi in "trend" sau de teama ca partenerul sa nu va paraseasca pentru una care "presteaza"(in acest caz vedeti si voi cat contati pentru el).

Merci pentru raspuns.

Eu nu sunt asa deschisa din acest punct de vedere, prin urmare n-are decat sa-si gaseasca "placerile" pe alte plaiuri :D definitiv ....caci:

1. Unde mai este respectul fata de sine si fata de partener?! [ din punctul de vdr al amandurora, desigur]

2. Ce devin eu?!

In plus, nu sunt jucaria lui sexuala! E vorba de corpul meu.

3. Suntem in viata reala, nu in cea virtuala!

Apropos de asta, am impresia ca cei mai multi nici nu mai fac distinctie intre ceea ce vad intr-un film si ce se intampla in realitate.
Ultima oară modificat de Y_Yvonne pe Lun Feb 15, 2010 10:36 pm, modificat 1 dată în total.

lilia12

Mesajde lilia12 » Mar Dec 22, 2009 12:44 pm

deschis, nedeschis problema e alta... atunci cand il iubesti ai fi in stare sa il mananci cu totul...daca nu il iubesti nu accepti altceva decat contactul sexual doar pentru satisfactia ta. cam asta e.

sheynaz16

Locaţie: Puerto Sagunto, Valencia

Mesajde sheynaz16 » Mar Dec 22, 2009 4:09 pm

:lol: si de ce nu? daca el stie cum sa procedeze,ai sa ajungi sa i ceri tu...e adevarat ca doaaare foarte mult..la inceput.... :roll:

printesalutata

Mesajde printesalutata » Mar Dec 22, 2009 4:29 pm

Daca ti cu adevarat la persoana pe care o iubesti si placerea este reciproca eu cred ca este normal.......

MaraKies

pro sau contra

Mesajde MaraKies » Mar Dec 22, 2009 6:08 pm

eu si sotul meu suntem inca o pereche tanara :wink: si trebuie sa recunosc am incercat mai multe dar metoda clasica ni se potriveste mai bine!!!!bine asta nu inseamna ca e lege pt toata lumea sa faca asa!e vorba de cum se simt cel mai bine cei doi,de ce li se potriveste mai bine!!!....un prieten de al meu imi povestea ca el si iubita lui nu se "inteleg"prea bine in pat si ca au mai avut nevoie de cineva ca sa se poata dezlantui....acum cica sunt mai fericiti si e mai bine:-?? deci fiecare cum simte mai bine

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mar Ian 19, 2010 5:37 pm

pai dupa mine eu cred ca fiecare e liber sa incerce ce vrea in intimitatea lui/ei,dar eu una nu sunt de aord am avut ocazia dar nu, mai bn clasic crd ac e cela mai okay pt mine, daca cauta cica senzati tari atunci asta e, daca ma iubeste se rezuma la ce ii este oferit si gata, daca nu aare cale libera, nu de alta dar o amica dea ea o facuto anal cu iubi ei si io iesit niste hemoroizi de nu putea sta pe fund si sincer decat sa patesc si eu la fel mai bn nu...si nu va spun ce dureri avea si o fost as cateva zile bune plangea de dureri, iar decat sa sufar eu pt niste idei si fantezi deale lui mai bine nu.nuj asta e parerea mea

anasoltan

Mesajde anasoltan » Joi Ian 21, 2010 10:15 pm

mi se pare prea urat acest subiect de discutat public pt ca e prea intim

alinutzaluvducky

Mesajde alinutzaluvducky » Lun Feb 15, 2010 3:24 am

Daca "metodele" respective fac placere ambilor parteneri, why not?

melissa te sustin :)sunt in totalitate de acord cu tine:)

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Feb 15, 2010 3:55 pm

anasoltan scrie:mi se pare prea urat acest subiect de discutat public pt ca e prea intim

In unele cupluri, acest subiect este motiv de cearta. O parere sub anonimat tinde sa aiba un sambure de sinceritate si poate fi folositoare sau...poate nu ... depinde de fiecare cum trateaza problema.

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Feb 21, 2010 4:41 pm

....
Ultima oară modificat de anna_d pe Joi Dec 13, 2012 1:48 pm, modificat 1 dată în total.

ankaa21

Re: Oral-Anal Sex: pro sau contra?

Mesajde ankaa21 » Vin Mai 14, 2010 10:53 am

nu cred ca este ceva lipsit din comun...doare putin dar si simti placere

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mai 14, 2010 2:42 pm

Nu e ceva iesit din comun...totul e sa placa ambilor parteneri...

serra

Mesajde serra » Sâm Mai 15, 2010 10:00 am

hopa si expertul :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Următorul