Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Orgasmul, bata`l vina...

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ana0505

Mesajde ana0505 » Lun Ian 11, 2010 11:02 am

In curand :D

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Lun Ian 11, 2010 3:22 pm

Anda, ai scris : "Pe el nu`l intereseaza dak maica`sa il vede sau dak se aude la vecini. " . Pai tocmai asta e. Ca pe el nu il intereseaza, dar pe tine - da. Eu te inteleg.
Cel mai bine ar fi sa discuti clar cu el acest aspect, sa ii spui ca te deranjeaza, asta e, ca vrei sa te simti relaxata si fara urma de stres in aceasta privinta, si la randul sau sa aibe el o mica discutie cu mama lui. Si bine ar fi ca mama lui sa si inteleaga... Apoi, totul va fi mult mai bine, stiind ca maica-sa nu mai da asa buzna, peste voi (chiar si la tv etc ).
Incearca sa rezolvi astfel problema. :)
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

ana0505

Mesajde ana0505 » Joi Ian 14, 2010 10:25 am

Am vb si am rezolvat cat de cat... :D O sa fie mai bine

soarele_10

Re: Orgasmul, bata`l vina...

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 4:53 pm

ana0505 scrie:De ce suntem noi femeile atat de... "pedepsite"? Adica de ce barbatii nu au menstruatie, nu nasc, si ajung de fiecare data la orgasm?
E un lucru comun sau am eu o problema? De fiecare data knd sunt pe punctul de a ajunge "acolo" parca ma blochez (se mai intampla sa o ia el mai `nainte si asta e...). Nu ma plang caci placere exista de fiecare data, dar nu acea placere. In 3 ani de relatie singurele momente cand am ajuns sa`l simt au fost knd eram plecati in concediu, unde nu eram stresata ca se vede prin draperie, k se aude, k scartaie, k intra peste noi cutare. Am dobandit temerile astea deoarece iubitul meu sta la casa (parintii lui au o afacere acolo si doar seara pleaca) si s`a intamplat de mai multe ori ca maica`sa dea buzna peste noi fara sa bata la usa (noroc k doar ne uitam la TV :P) sau sa mai "priveasca" pe geam. Taica`sau stie.. nu intra niciodata in camera :lol: :lol: :lol: ... De fiecare data knd "ne iubim" :oops: (si asta doar ziua :( ) nu`mi sta gandul decat la dak vine masa, dak intra masa, dak dak dak... Vreau sa scap de "problema" asta, sa traiesc momentul, dar nu stiu cum... Ce ma sfatuiti?
Sa plec mai des in concediu? :lol: Cine mai este cam in acceasi situatie? Ce face? Unde se ascunde knd...?

Iubita m-ai amuzat cu soacra ,deoarece si eu am trecut printr-o astfel de situatie ,noroc ca ama vut usa inchisa :oops:
Cand faci dragoste uita de toate si manifesta-te doar asa iti eliberezi corpul si minte de stres.
Si utilizeaza trucuri pentru a avea o partida de amor reusita.
O baie la lumina lumanarilor da mereu rezultate.

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Ian 17, 2010 5:16 pm

Si unde sa sa faca baia asta, ca vine soacra si le bate la usa...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 5:22 pm

ANDACRISTINA scrie:Si unde sa sa faca baia asta, ca vine soacra si le bate la usa...

Ooops .. :lol: :lol: :lol:

buburuzzza.andra

Mesajde buburuzzza.andra » Mie Ian 20, 2010 1:35 am

Buna :) ! Uite am intrat si eu mai mult de plictiseala, sau din curiozitate pe forumul asta, si miam permis sa va citesc parerile, si credema ca si eu am trecut prin ce treci tu acum, poate uneori simt ca inca mai sunt "supusa" acestor probleme :roll: (ai auzit ceva??? sa deschis usa??? vine maicata, vine mama sau mai stiu eu ce)...si chestia e ca nu se termina niciodata, asta e adevarul ;)) doar ca la un moment dat, ajungi sa nu iti mai pese, totul tine de tine..eu am ajuns sa cred ca oricum odata si odata tot te va prinde cineva "in flagrant" si va trebui sa gasesti o cale de scapare ;)). Asa ca incearca sa iti iei masuri de precautie, si daca nici asa nu ai noroc si "intra maicasa" veti gasi o cale amandoi sa iesit din situatia ciudata 8) . Plus ca poate doar asa se va invata si ea minte sa bata la usa :D . Iar in ce priveste problema orgasmului :roll: cred ca toate suntem de acord ca ceva nu e corect aici ;)). Totul tine si de noi fetele, sa stim sa ne invatam si ajutam partenerul sa ne faca sa ajungem in "varful muntelui", pentru ca e un drum al naibii de lung cateodata si daca mai ai ghinionul ca barbatul de langa tine sa ajunga acolo inaintea ta, nu e prea bine :)) Trebuie sa il faci sa inteleaga (foarteee subtil totul, sa nu ii jignesti ego-ul lui de barbat :P) ca tie iti plac anumite lucruri, pozitii , mangaierii si asa mai departe, pt ca asa il ajuti pe el sa te ajute pe tine. Sa fim serioase, stim ce ne place si ce nu, asa ca nu trebuie sa ne fie rusine sa spunem. :) Doar ne facem noua un bine ;).

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mie Ian 20, 2010 12:58 pm

Am o vecina mai trasnita si cand vroia sa faca dragose cu sotul putea mare pe usa o pancarda cu"CU DERANJATI!!!!!
si nu mai avea parte de spioni.... :lol: :lol: :lol:

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mie Ian 20, 2010 4:19 pm

pff cand stau sa ma gandesc ca si eu am patit sa fiu prinsa in plin fapt ca fost ' soacra' nu stia sa bata la usa...sau chesti de genu vezi ca scartaie patu, sau sa nu cumva sa ne auda vecini ....astea au fost cu fostu si sincer in 2 ani nu am reusit dec at de 2 ori sa ajung la orgasm, dar cu actualul e super..sta singur (deci nu exista soacra bagacioasa si curioasa) :D o facem cand vrem si cum vrem si cat vrem..sincer pe undeva imi era de vecini ca ne-am lua intro seara d la 12 noaptea pan dimineata am tinut-o intr-una, are niste vecini care nu-ti zic nimic daca toata noaptea ai 'muncit' din greu..doar zambete subtile care iti da de inteles ca stiu ei ce ai facut tu..si cum ca eu si prietenul meu suntem ceva mai nebunatici ne bufneste rau si mergem mai departe...din feriire cu el am ajuns sa am o viata sexuala dezinhibata si superba as zice...de fiecare data am ajuns orgasmul cu el...acuma sunt departe de el si imi lipseste mult, dar cum zicea el acum cateva zile trebuie sa recuparam ... :oops: :oops:

ginny33

Re: Orgasmul, bata`l vina...

Mesajde ginny33 » Joi Ian 21, 2010 9:45 pm

ana0505 scrie:De ce suntem noi femeile atat de... "pedepsite"? Adica de ce barbatii nu au menstruatie, nu nasc, si ajung de fiecare data la orgasm?
E un lucru comun sau am eu o problema? De fiecare data knd sunt pe punctul de a ajunge "acolo" parca ma blochez (se mai intampla sa o ia el mai `nainte si asta e...). Nu ma plang caci placere exista de fiecare data, dar nu acea placere. In 3 ani de relatie singurele momente cand am ajuns sa`l simt au fost knd eram plecati in concediu, unde nu eram stresata ca se vede prin draperie, k se aude, k scartaie, k intra peste noi cutare. Am dobandit temerile astea deoarece iubitul meu sta la casa (parintii lui au o afacere acolo si doar seara pleaca) si s`a intamplat de mai multe ori ca maica`sa dea buzna peste noi fara sa bata la usa (noroc k doar ne uitam la TV :P) sau sa mai "priveasca" pe geam. Taica`sau stie.. nu intra niciodata in camera :lol: :lol: :lol: ... De fiecare data knd "ne iubim" :oops: (si asta doar ziua :( ) nu`mi sta gandul decat la dak vine masa, dak intra masa, dak dak dak... Vreau sa scap de "problema" asta, sa traiesc momentul, dar nu stiu cum... Ce ma sfatuiti?
Sa plec mai des in concediu? :lol: Cine mai este cam in acceasi situatie? Ce face? Unde se ascunde knd...?

Draga Ana, am fost si eu in situatia ta si nu-ti pot spune decat un lucru: pana nu te muti separat de socri, parinti si alte rude nu vei avea o viata sexuala normala pentru ca in permanenta trebuie sa te feresti de cate cineva. O viata sexuala normala inseamna sa o faci atunci cand vrei, in ritmul pe care il vrei, cat de zgomotos vrei (o viata sexuala neimplinita iti poate face mai multe probleme decat iti inchipui)etc. Pe cand stateam cu soacra-mea viata mea sexuala a fost destul de slaba si nu mi-am dat seama de asta decat atunci cand ne-am mutat la casa noastra si dintr-o data ne-am trezit ca WOOOOW suntem liberi si nu ne mai e frica ca se aude, scartaie patul sau mai stiu eu ce. Eu am avut ghinionul sa stau vreo 4 ani in casa cu soacra care e o tipa foarte curioasa. La un moment dat ajunsesem sa nu mai am nici o viata sexuala. Obosisem sa ne mai ferim ca sa nu ne auda cineva, ajunsesem ca doi colegi de camera si asta NU se datora faptului ca nu ne mai iubeam sau nu ne mai doream. Dupa un timp ne-am dat seama ca nu merita ca pentru o casa care va fi pe deplin a noastra abia peste 20 de ani sa renuntam la intimitate si pana la urma la fericire........
Pe scurt daca ai socri tineri, lasati-i si duceti-va oricat de bine v-ati intelege cu ei in viata de zi cu zi. Varianta a doua ar fi sa va delimitati casa (cu cheia) si sa le explicati (daca pot sa asimileze asa ceva) ca sunteti tineri si AVETI NEVOIE DE INTIMITATEA VOASTRA. Ei bine, in cazul meu nu a mers nici planul B si am plecat...... In incheiere iti urez mult noroc si daca chiar nu ai alternativa multa rabdare si cat mai multe picnicuri si concedii :lol:

ana0505

Mesajde ana0505 » Sâm Ian 23, 2010 12:10 am

Pt ginny33...
Un lucru important... nu stau cu socrii si niciodata nu voi sta pt ca el are o casuta pe care am facut`o anul trecut la "cererea" mea :oops: , iar parintii lui stau la bloc (in apropiere la 5 min). Problema este ca noi nu stam impreuna, doar ziua ne intalnim. Peste putin timp avem 3 ani, el vrea sa ma mut la el, doar ca mie imi este putin teama de ce ar putea zice parintii mei si mai ales parintii lui. Dupa mine azi m`as muta cu el, ca "soacra" m`ar marita anu asta daca ar trebui sa ma ceara ea :lol: (is tare draga si ii place ca facem mancare impreuna si tot timpul o ajut, nu ma deranjeaza, chiar imi place), dar nu stiu cum ar reactiona sa ma mut acolo cu mult timp inainte de nunta. Nu stiu ce conceptii are (la 57 ani) despre viata de cuplu inainte de casatorie... poate o sa`i trebuiasca cearceaful dupa nunta... :lol:

ana0505

Mesajde ana0505 » Sâm Ian 23, 2010 12:35 am

Si stii ce a fost mai fain in "declaratia" soacrei de a face nunta la anu dupa sora mea (ea face anu acesta)? "Si asa traiti impreuna, la ce sa mai asteptati atatia ani sa faceti nunta, amu ii mai frumos cand sunteti tineri" :oops: :oops: :oops: deci stie ea ceva... :oops: :oops: :oops:

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Ian 23, 2010 7:07 pm

Cred ca nevoia de intimitate e ceva normal. Eventual sa o convinga pe mama lui sa fie mai discreta.

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 2:02 am

pfff, mie nici nu imi mai pasa...imi zice frati-miu zilnic sa o fac mai incet ca se aude cum scartaie patul...eu insa il intreb de la el de ce nu se aude patul scartzaind:))

eu si in baie stau cu sotul o ora si ne spalam impreuna si ne iubim, mai cautam un bloc cu ultimul etaj nefolosit(adica unde e camera liftului) sau chiar pe bloc, cateodata si in parc seara :oops: si o data la mare, pe plaja chiar

am invatat ca eu nu pot trai in povestea altcuiva...adica eu, fata lui cutarita, eu colega lui cutarita...eu traiesc povestea mea: eu nebunica!

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Feb 03, 2010 3:44 am

ce libertini sunteti pupisori...
bravo

AnteriorUrmătorul