Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Jucarii sexuale-un ajutor?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sunny.days

Re: Jucarii sexuale-un ajutor?

Mesajde sunny.days » Vin Sep 10, 2010 12:21 pm

Eu nu folosesc, caci personal nu simt nevoia; insa trebuie sa recunosc ca in cazul unora s-a folosit f mult imaginatia, iar altele sunt de-a dreptul haioase :lol: :lol: ma pufneste rasul doar cand le vad (in poze, desigur :wink: ) :lol:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit!

taarraa

Mesajde taarraa » Lun Sep 13, 2010 4:08 pm

dana68 scrie:Hai ma taarraa,daca ajungi sa nu te mia bucuri de cel de langa tine si sa ai nevoie de o jucarie idioata...e clar!
Cand oamenii nu mai au teama de nimic si de nimeni si fac tot felul de nebunii,ba mai mult,le gasesc drept bune,ma revolta pe mine ca om,dar pe Dumnezeu???

Eu una nu folosesc asa ceva insa din cate stiu aceste "accesorii" sunt folosite in timpul actului...pentru a condimenta si a aduce ceva nou in viata de cuplu ....deci te bucuri de cel de langa tine...dar si de experiente noi.De ce sa nu fim de acord....nu e o crima.Traim in secolul 21...trebuie totusi sa fim mai open-mind.
Si sa fim seriosi ...crezi ca in vremurile stravechi lumea era lemn de icoana.?...cate orgii se faceau...cati regi traiau cu zeci de femei...oare atunci Dumnezeu nu se mania?

dana68

Mesajde dana68 » Lun Sep 13, 2010 7:22 pm

Pe de-o parte spui ca ar trebui sa fim mai deschisi la minte si ca nu e o crima iar pe de alta parte esti convinsa ca aceste fapte aduc mania Lui Dumnezeu.Acum o luam invers,daca aduc mania Lui inseamna ca e de rau.Daca suntem deschisi la minte si nu e o crima inseamna ca e de bine.Pai ori e rau ori e bine?
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Lun Sep 13, 2010 9:51 pm

e problema de credinta. unii cred un dumnezeu, altii nu. tu crezi foarte mult in dumnezeu, taraa e mai putin credincioasa.

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Sep 14, 2010 1:09 pm

dana68 scrie:Pe de-o parte spui ca ar trebui sa fim mai deschisi la minte si ca nu e o crima iar pe de alta parte esti convinsa ca aceste fapte aduc mania Lui Dumnezeu.Acum o luam invers,daca aduc mania Lui inseamna ca e de rau.Daca suntem deschisi la minte si nu e o crima inseamna ca e de bine.Pai ori e rau ori e bine?

Ce te face sa crezi ca am zis ca e rau?

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Sep 14, 2010 1:12 pm

Si sa fim seriosi ...crezi ca in vremurile stravechi lumea era lemn de icoana.?...cate orgii se faceau...cati regi traiau cu zeci de femei...oare atunci Dumnezeu nu se mania?

Asta era o intrebare retorica

ami87

Mesajde ami87 » Mar Sep 14, 2010 4:04 pm

daca dumnezeu ar fi un nene rau,care sta dupa colt cu o bata in mana,gata sa faca dreptate,ar avea alte rele de pedepsit si nu asta..sunt prea multi criminali si pedofili si violatori pentru a-i pasa cuiva ca Ion si Maria folosesc un vibratorin intimitatea lor..
iar pt credinciosi...voi nu faceti rele de frica pedepsei, si nu din respect si iubire pentru divinitatea care v-a creat...va e frica pentru propria piele,sa nu se arda in iad..daca as vrea sa am o relatie om-divinitate,mi-ar placea sa fie una de prietenie,nu de teroare..de dumnezeu nu trebuie sa iti fie frica,daca e asa bun si perfect...
of,ce filosofie au unii si cum se ajunge iar si iar si iar la disctii despre dumnezeu,desi subiectul discutiei e sexul..

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Sep 14, 2010 11:06 pm

of,ce filosofie au unii si cum se ajunge iar si iar si iar la disctii despre dumnezeu,desi subiectul discutiei e sexul..

Dana este responsabila de aceasta parte :lol: :lol:

dana68

Mesajde dana68 » Joi Sep 16, 2010 7:58 pm

taarraa scrie:
dana68 scrie:Pe de-o parte spui ca ar trebui sa fim mai deschisi la minte si ca nu e o crima iar pe de alta parte esti convinsa ca aceste fapte aduc mania Lui Dumnezeu.Acum o luam invers,daca aduc mania Lui inseamna ca e de rau.Daca suntem deschisi la minte si nu e o crima inseamna ca e de bine.Pai ori e rau ori e bine?

Ce te face sa crezi ca am zis ca e rau?

Din moment ce ai facut o paralela intre cele doua situatii este clar ca daca peste una vine mania Lui Dumnezeu si cealalta are aceeasi soarta.Deci,e de rau! Sau mania Lui Dumnezeu crezi ca e de bine!

taarraa scrie:

Asta era o intrebare retorica

Intrebarea retorica este acea intrebare care nu mai asteapta un raspuns deoarece acesta este continut in ea.Prin urmare,Dumnezeu se mania si atunci pt acele fapte si acum pt acestea,in egala masura(adaug eu),deoarece in Ochii Lui pacatul este acelasi.Nu exista pacat mai mic sau mai mare!DECI,DIN NOU:E DE RAU!

dana68

Mesajde dana68 » Joi Sep 16, 2010 8:19 pm

ami87 scrie:daca dumnezeu ar fi un nene rau,care sta dupa colt cu o bata in mana,gata sa faca dreptate,ar avea alte rele de pedepsit si nu asta..sunt prea multi criminali si pedofili si violatori pentru a-i pasa cuiva ca Ion si Maria folosesc un vibratorin intimitatea lor..
iar pt credinciosi...voi nu faceti rele de frica pedepsei, si nu din respect si iubire pentru divinitatea care v-a creat...va e frica pentru propria piele,sa nu se arda in iad..daca as vrea sa am o relatie om-divinitate,mi-ar placea sa fie una de prietenie,nu de teroare..de dumnezeu nu trebuie sa iti fie frica,daca e asa bun si perfect...

"...iar pt credinciosi...voi ..." Care voi???Cu cine vorbesti???Cu mine???Cunosti tu care este relatia mea cu Dumnezeu???Cunosti gadurile mele si ce este in inima mea???Stai cuminte si nu generaliza!

"..de dumnezeu nu trebuie sa iti fie frica,daca e asa bun si perfect..."Ba da!De Dumnezeu trebuie sa iti fie teama!O teama sfanta care vine din dragoste pt El,si care te face sa simti o strangere de inima atunci cand vrei sa "calci pe langa"si cand stii ca asta Il supara pe El!

ami87

Mesajde ami87 » Joi Sep 16, 2010 9:19 pm

nu,dana,nu cunosc relatia ta cu El,dar cunosc relatiile a 90% din cei din jurul meu si te asigur ca toate sunt trase la indigo...aceleasi mentalitati,aceleasi replici,aceleasi ritualuri..in fine,fiecare e liber sa creada ce vrea si sa manifeste asta asa cum simte! insa,atunci cand singura ratiune de a nu calca stramb e accea ca te bate Dumnezeu,ceva mi se pare putred..Desi comparatia e deplasata,e pe-aproape..nu iti inseli/minti sotul,nu pentru ca il respecti si te respecti pe tine,ci pentru ca ti-e frica de el..Sau te abtii sa furi ceva,nu pentru ca stii ca e imoral si ilegal,ci petnru ca ti-e frica de pedeapsa divina..
Cu frica nu sunt de acord,pentru ca eu,daca as vrea sa am o relatie cu El,ar fi una de prietenie si respect..Doamne,te iubesc si te respect pentru ca m-ai creat si m-ai ajutat sa ajung aici,asa ca nu te voi dezamagi si nu voi face nimic din ceea ce te-ar supara..Varianta celorlalti este "Doamne,nu fac asta pentru ca mi-e frica de tine si de pedeapsa ta"..Observi diferenta?in a doua varianta,interine egoismul si teama pentru propria piele..
E ca si cu acei profesori care in liceu ne puneau la punct impunand respect, si nu scazand notele,tipand sau pedepsind..Totdeauna o relatie amicala e de preferat uneia care e guvernata de frica!

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Sep 16, 2010 11:53 pm

Dana fiecare face ce vrea cu viata lui nu e nevoie sa tii tu lectii de morala nimanui.
E cazul sa discutam despre subiectul acestui topic-jucarii sexuale- si sa nu tranformam toate topicurile in polemici despre Dumnezeu.Asa ca te rog cel putin eu...intelege odata chestia asta ...si nu mai abate toate discutiile spre subiectul Dumnezeu.Daca ai ceva de spus in legatura cu jucariile sexuale spune,o sa citim daca nu abtinete.
E vb de respect in primul rand fata de cel care descchide topicul si vrea sa vada niste raspunsuri in conformitate cu subiectul pe care l-a ales...ca doar nu degeaba l-a ales...si fata de restul care suntem obligate sa citim pe toate topicurile aceleasi idei.

dana68

Mesajde dana68 » Vin Sep 17, 2010 11:16 am

taarraa scrie:Dana fiecare face ce vrea cu viata lui nu e nevoie sa tii tu lectii de morala nimanui.
E cazul sa discutam despre subiectul acestui topic-jucarii sexuale- si sa nu tranformam toate topicurile in polemici despre Dumnezeu.Asa ca te rog cel putin eu...intelege odata chestia asta ...si nu mai abate toate discutiile spre subiectul Dumnezeu.Daca ai ceva de spus in legatura cu jucariile sexuale spune,o sa citim daca nu abtinete.
E vb de respect in primul rand fata de cel care descchide topicul si vrea sa vada niste raspunsuri in conformitate cu subiectul pe care l-a ales...ca doar nu degeaba l-a ales...si fata de restul care suntem obligate sa citim pe toate topicurile aceleasi idei.

Cand nu mai ai nimic de spus,ma certi ca vorbesc despre Dumnezeu! :)
Repet,cu respect fata de cel care a deschis subiectul:jucariile sexuale NU sunt un ajutor,sunt o SCARBOSENIE si folosirea lor este un PACAT inaintea Lui Dumnezeu,din punctul meu de vedere!
Acum,dupa ce ati citit cele de mai sus,faceti fiecare cum doriti,pe pielea voastra!

E bine?
Ultima oară modificat de dana68 pe Vin Sep 17, 2010 1:27 pm, modificat de 2 ori în total.

dana68

Mesajde dana68 » Vin Sep 17, 2010 11:26 am

OFF TOPIC:ami87,daca vrei sa intelegi ce inseamna frica de Domnul citeste in Biblie.

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Sep 17, 2010 12:19 pm

Cand nu mai ai nimic de spus,ma certi ca vorbesc despre Dumnezeu!
Repet,cu respect fata de cel care a deschis subiectul:jucariile sexuale NU sunt un ajutor,sunt o SCARBOSENIE si folosirea lor sunt un PACAT inaintea Lui Dumnezeu,din punctul meu de vedere!
Acum,dupa ce ati citit cele de mai sus,faceti fiecare cum doriti,pe pielea voastra!

E bine?

E bine :lol: :lol:

AnteriorUrmătorul