Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

de ce inseala fetele/femeile

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

larissa.maria

Re: de ce inseala fetele/femeile

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 27, 2010 11:16 am

Solutiile la problemele de cuplu se gasesc discutand, nu le cauti singur...

abdi

Mesajde abdi » Mar Iun 01, 2010 4:54 pm

le mai cauti si singur, analizand bine ce s-a petrecut in relatia ta, motive, explicatii. astea sunt valabile pentru amandoi. iar cand exista comunicare, totul e ok. dar nu exista intotdeauna si de aici se adancesc problemele. eu cred ca femeile inseala dupa ce au aflat ca sunt inselate. e o chestie care se naste imediat, sau iti doresti sa experimentezi. ca sa nu mai zic de prostie, razbunare...

daliacc

Mesajde daliacc » Mar Iun 01, 2010 8:26 pm

Am inselat de multe ori, dar, niciodata nu mi-a parut rau. Am ajuns la concluzia ca faceam acest lucru din cauza ca ei se comportau cum se comportau. O data am inselat fiindca am aflat ca el avea prietena plecata in Italia, si am zis ca daca el isi permite si eu imi permit, desigur, relatia s-a terminat foarte repede. Am mai inselat o data cand prietenul meu era plecat in Germania, si imi vorbea foarte flegmatic, si ne-am si certat pe tema sexului, exact in aceeasi seara cand ne-am certat l-am si inselat. Actualul meu prieten ma stie de 3 ani de zile si ma cunoaste foarte foarte bine, fiindca de 3 ani de zile am vorbit zilnic. El imi spunea uneori ca eu inselam de fiecare data cand ma plictiseam sau nu mai primeam ce vroiam de la relatie, mergeam si cautam la altcineva. Presupun ca era si varsta, acuma, am 18 ani, si nu cred ca as mai face asa ceva. Nu imi pare rau de ce am facut, mai ales ca am aflat mai tarziu ca aproape toti prietenii mei m-au inselat. Cat despre alte fete, probabil e si tentatia... sau probabil asa e genul altora, le place sa flirteze.

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Iun 01, 2010 9:00 pm

Hm...nu prea am insela...in adevaratul sens al cuvantului... mai mult au existat intentii insa care pana la urma nu au dus la nimic concret...
Nu stiu cum este sa inseli
Iar ca sa raspund la intrebare... de ce inseala femeile?Poate pt ca isi doresc altceva,pt ca s-au plictisit de viata actuala,pt ca vor ceva nou ceva mai bun ceva mai mult si de aceea cauta in alti barbati.
Nu acuz persoanele care inseala ... fiecare face ce simte...nu trebuie sa acuzam fara sa stim motivele ....

abdi

Mesajde abdi » Vin Iun 04, 2010 4:26 pm

cred ca mai vreau sa spun ceva . ce intelegem prin a insela? mie mi se pare ca este o chestiune pe care o tratam profund, dar de fapt poate fi chiar superficiala. poate ni se pare ca inselam, cand de fapt nu o facem.

daliacc

Mesajde daliacc » Vin Iun 04, 2010 4:28 pm

Dupa parerea mea, a insela, e atunci cand te culci, cand te saruti cu cineva... Nu stiu daca un flirt ar putea fi trecut la sectiunea inselat sau nu... Intr-un fel sau altul, inseli, daca flirtezi, probabil ca iti fuge si gandu la ceva mai mult.

elenutza20

Mesajde elenutza20 » Sâm Iun 05, 2010 11:28 am

barbatii inseala de cand lumea..pt ca vor, pt ca pot, pt ca nu se pot abtine!!!
femeile inseala pentru dragoste, pentru sex, pentru a-si creste increderea in sine, pentru a se simti frumoase si dorite sau pur si simplu vor sa se razbune pe partenerii lor. :roll:

daliacc

Mesajde daliacc » Sâm Iun 05, 2010 7:56 pm

Pentru femei parca e altfel cand vine vorba de sex... Prima oara pe noi e diferit, cautam sa fie special, cu persoana iubita daca se poate, cat despre ei... :lol: e ok cu oricine, atata timp cat o fac :lol: Probabil ca si asta ar fi un motiv pentru care ei sunt mai altfel cand vine vorba de inselat, nu pe toti ii afecteaza asa de tare atunci cand stiu ca o fac.

elenutza20

Mesajde elenutza20 » Dum Iun 06, 2010 12:31 am

sunt multeeeee femei care au inselat pur si simplu pt sex, pt ca nu erau multumite de partenerii de viata, asa ca am scris si sex-ul ca fiind unul din motive...

abdi

Mesajde abdi » Mar Iun 08, 2010 9:32 am

unii barbati sunt mai profunzi decat noi, femeile. si cand inseala o fac nu doar asa, de amorul artei. dar si noi, femeile...suntem atat de complicate, de nici noi nu stim foarte bine cine suntem. si nu doar sexul ne duce intr-acolo. sunt atatea adunate, scazute, inmultite si impartite, incat ne mai si miram cateodata...dar, revin. totusi, ce inseamna ca inselam? eu inca nu am gasit raspunsul.

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Iun 08, 2010 1:50 pm

daliacc scrie:Am inselat de multe ori, dar, niciodata nu mi-a parut rau. Am ajuns la concluzia ca faceam acest lucru din cauza ca ei se comportau cum se comportau. O data am inselat fiindca am aflat ca el avea prietena plecata in Italia, si am zis ca daca el isi permite si eu imi permit, desigur, relatia s-a terminat foarte repede. Am mai inselat o data cand prietenul meu era plecat in Germania, si imi vorbea foarte flegmatic, si ne-am si certat pe tema sexului, exact in aceeasi seara cand ne-am certat l-am si inselat. Actualul meu prieten ma stie de 3 ani de zile si ma cunoaste foarte foarte bine, fiindca de 3 ani de zile am vorbit zilnic. El imi spunea uneori ca eu inselam de fiecare data cand ma plictiseam sau nu mai primeam ce vroiam de la relatie, mergeam si cautam la altcineva. Presupun ca era si varsta, acuma, am 18 ani, si nu cred ca as mai face asa ceva. Nu imi pare rau de ce am facut, mai ales ca am aflat mai tarziu ca aproape toti prietenii mei m-au inselat. Cat despre alte fete, probabil e si tentatia... sau probabil asa e genul altora, le place sa flirteze.

Era vorba de razbunare.

melodypcd

Mesajde melodypcd » Mar Iun 29, 2010 1:54 am

Sunt de acord.
Razbunarea este raspunsul :|
Exista unele lucruri frumoase care pastreaza mai multa stralucire cand raman imperfecte decat cand sunt desavarsite! :X

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Iun 29, 2010 11:00 am

Lipsa de incredere in propria persoana e raspunsul...razbunarea e amagirea... :D

karla80

Mesajde karla80 » Joi Feb 25, 2016 12:23 pm

Gasim in alta parte ce nu gasim la persoana de langa noi. Cand nu mai sunt respectate...

alexia_200

Mesajde alexia_200 » Mie Mar 30, 2016 2:31 pm

Inseli pentru ca te-ai plictisit. Inseli pentru ca vrei altceva. Inseli pentru ca nu mai esti satisfacuta.

AnteriorUrmătorul