Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

AMANTA vs. SOTIE

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Joi Mar 25, 2010 11:51 pm

Da ca in viata .....nu sunt cam cu happy end.

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Vin Mar 26, 2010 2:02 pm

Depinde de mai multi factori - printre care dragostea voastra reala, si puterea ta de a ierta - pe care numai tu ii cunosti :)
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mar 26, 2010 8:59 pm

Astea-s texte, cu puterea de a ierta...dar cu increderea dusa pe vecie, cum ramane?

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Vin Mar 26, 2010 9:03 pm

asa e.....incredere nu va mai exista.

KissAngel

Re: AMANTA vs. SOTIE

Mesajde KissAngel » Dum Mar 28, 2010 5:00 pm

Y_Yvonne scrie:Ce are in plus amanta fata de sotie?

Mai nimic, inafara de disponibilitate.:P

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mar 28, 2010 8:04 pm

Amuzanta e situatia cand amanta devine a doua sotie si, inevitabil, ajunge la cratita, la pipi de bebe....si se confrunta , la randul ei, cu urmatoarea amanta...majoritatea nu suporta, uitand ca si ele au procedat la fel, distrugand o casnicie...

KissAngel

Mesajde KissAngel » Mie Mar 31, 2010 1:08 pm

Ai dreptate Larissa :)

taarraa

Re:

Mesajde taarraa » Lun Apr 12, 2010 7:03 pm

larissa.maria scrie:Amuzanta e situatia cand amanta devine a doua sotie si, inevitabil, ajunge la cratita, la pipi de bebe....si se confrunta , la randul ei, cu urmatoarea amanta...majoritatea nu suporta, uitand ca si ele au procedat la fel, distrugand o casnicie...

Asta si merita ;))

alfi

Re:

Mesajde alfi » Vin Apr 16, 2010 2:16 am

hana2 scrie:Imi amintesc ca am visat o data ca sotul meu a venit la mine si m-a spus foarte rece ca el s-a indragostit si ca o sa se mute cu tipa respectiva ,k nu a simtit in viata lui ceva atat de puternic pentru cineva....
Parca si acum, cand scriu, mi se strange stomacul ....
Eu ma zbateam sa-l fac sa reactioneze...pt ca eram atat de socata de ce spunea , dx mi se parea ca hipnotizat...
Oricum...faza e ca m-am trezit tipand...si sotul meu s-a trezit si el speriat...si cu fata aceea debusolata care imi aducea aminte ce tocmai visasem ma intrebat ce s-a intamplat..
Atat de real mi s-a parut visul, si asa de bulversata eram incat i-am tras o palma....si abea apoi mi-am revenit...
:lol: :lol: :lol:

faza asta a fost mortala :lol: :lol: :lol: :lol: deci nu ma pot abtine,rad si acuma de una singura :lol: :lol: ,ma gandesc la saracul sotul tau ce sa gandit ca i se intampla.... :lol: adormit si debusolat si el....doamne cat mai pot sa rad de faza asta :lol: :lol: ,dar sper ca dupa aceasta faza ti-ai cerut scuze.....in vreun fel :D :roll: ,nu?

tapata

Mesajde tapata » Lun Mai 03, 2010 9:07 pm

dupa parerea mea....amanta e o victima.Un divertizment.

hana2

Mesajde hana2 » Lun Mai 03, 2010 9:25 pm

tapata scrie:dupa parerea mea....amanta e o victima.Un divertizment.

Pai de ce victima? victima cui? victima slabiciunilor ei si a alegerilor proaste facute ... :roll:

Ionyssa

Mesajde Ionyssa » Dum Mai 09, 2010 3:55 pm

Amanta e o specie care dateaza de la facerea lumii. In aparenta, nu e cicalitoare, geloasa si n-o doare NICIODATA capul. :) Nu te streseaza cu telefoane, nu te verifica, face sex si cand e la menstruatie, nu te refuza niciodata din prima daca vrei ceva de la ea. O preocupa starea ta si niciodata nu e obosita. Se ingrijeste mai mult decat sotia si este, dupa caz, slaba (in cazul in care sotia poarta XXL la haine) sau mai plinuta in cazul in care sotia e o scobitoare mai plata ca apa) :)) Amanta inteligenta va reusi sa iti distruga familia si va deveni la randul ei sotie. Dupa care tu o sa incepi sa-i observi lacunele. Dupa care o sa observi cum arata intre doua epilari cu ceara. O sa observi ca nu e buna de nimic, in afara de a-si pune picioarele dupa cap. Nu stie sa gateasca prea bine, de regula mergeati mereu la restaurant sau comandati mancare acasa. Si cum dragostea trece prin stomac...o sa te orientezi spre altceva. Poate spre fosta sotie, ca face ciorba buna si daca tot aveti si doi copii impreuna, de ce sa dai iar vrabia din mana pe cioara de pe gard? :)) Daca ai noroc si sotia inca te mai vrea, te duci spasit la usa ei cu flori si cu niste dulciuri pentru aia mici. Daca nu, o s-o tii din femeie in femeie si o sa-ti dai seama ca sotia ta era cea mai buna, din moment ce ai luat-o de nevasta. Si poate ca ajungi la 60 de ani, singur, chiar daca in fiecare noapte gasesti cate o femeie care sa-ti incalzeasca patul. Dar inima? Cine ti-o incalzeste? Poate copiii deveniti acum barbati, dar care te dispretuiesc profund, pentru ca n-ai fost langa ei sa-i duci la meci si sa-i inveti cum sa stranga pumnul. Si uite-asa regreti ca n-ai stiut sa pretuiesti singurele lucruri importante din viata ta. Amante ti-au trebuit, amante ai avut. :P

puiu28

Mesajde puiu28 » Lun Mai 10, 2010 10:43 am

De aceea e bine sa faci la tinerete lucrurile care trebuie facute atunci cand esti tanar. Ca sa nu te apuce pandaliile si sa te ia hormonii taras la alte varste cand ai acasa o sotie si ceva copii sau copil.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Mai 10, 2010 7:41 pm

Ei, as...sunt destui care se distreaza la maxim si la tinerete si la batranete...daca asta le e felul...

Terentel

Mesajde Terentel » Joi Mai 27, 2010 10:29 am

Sincer, mi se pare ca astia care isi gasesc amante au prea mult timp la dispozitie...
O fi el fructul interzis da' propune-i nevestii sa-si gaseasca o amanta, sa vezi ce fruct interzis mult mai mare e ala... Si zic asta pentru ca daca ai timp sa-ti construiesti o viata dubla, ai taticu timp berecher, n-ai griji deloc sau esti un complet idiot in capul caruia primeaza dorintele din chiloti in detrimentul bunastarii familiei.
E ok daca te-ai realizat si consideri ca ai dreptul la un pic de distractie, dar atunci i-ati nevasta de mana si du-te la un salon de masaj sau cheama maseuzele la hotel... sa vezi ce boost de dorinta vei avea pentru nevasta-ta... fara sa-ti infingi soricelul in nimeni...
Nihil sine Deo

Anterior