Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

V-ati casatori cu cineva care are un copil sau mai multi?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Casatorie (relatie) cu cineva care are copil/copii?

Da.
18
69%
Nu.
8
31%

Voturi totale : 26

pe_lucia

Re: V-ati casatori cu cineva care are un copil sau mai multi?

Mesajde pe_lucia » Vin Dec 10, 2010 10:02 pm

In nici un caz.

Nelimaria

Mesajde Nelimaria » Lun Mai 30, 2011 3:40 pm

Buna!Este primul meu mesaj pe forum aici,dar eu am o intrebare,v-ati casatori cu un vaduv,care are doi copii mari de 16 resp 18 ani??Am si eu unu,dar e mic,are 5 ani si sunt divortata de 2 ani,el vaduv de un an...cum o poti inlocui pe fosta??Am o multime de intrebari...si poate si putin sunt speriata ca nu o sa reusesc sa ma adaptez cu copii lui..ce spuneti?Multumesc frumos!!

maia08

Mesajde maia08 » Vin Iun 03, 2011 7:41 pm

Nelimaria scrie:Buna!Este primul meu mesaj pe forum aici,dar eu am o intrebare,v-ati casatori cu un vaduv,care are doi copii mari de 16 resp 18 ani??Am si eu unu,dar e mic,are 5 ani si sunt divortata de 2 ani,el vaduv de un an...cum o poti inlocui pe fosta??Am o multime de intrebari...si poate si putin sunt speriata ca nu o sa reusesc sa ma adaptez cu copii lui..ce spuneti?Multumesc frumos!!

despre a o "inlocui pe fosta" trebuie sa stabiliti de la bun inceput! Ca tu nu esti ea si nici nu vei fi!Tu nu vei prepara bucate ca ea s.a.m.d si daca va putea sa nu te compare cu ea!Trebuie sa insisti asupra acestui fapt sa vezi ce zice el!Nu trebuie sa te grabesti sa te casatoresti,locuiti asa sa vedeti ce va iesi,eu cred ca nu mare lucru,baietii lui sunt mari asta e norocul tau ca nu va trebui sa-i dadacesti,imbraci,hranesti,duci la gradinita-scoala,aduci inapoi,sa-i speli,sa-i culci! Depinde cum au formate ei caracterele si cum te vor primi,dar asta nu-i mare treaba nu te accepta 100% e treaba lor,si nici tu nu esti obligata sa te adaptezi cu ei,doar sa te respecte ,iar tu sa nu le impui prea multe ca sa nu-ti spuna "tu nu esti mama mea"....daca te vor accepta si sa legati si o relatie de prietenie e bine,daca nu atunci mai bine traiti separat fara ca sa bagati copii,adica fiecare la casa lui si va vedeti in week-end,serile,noptile.....eu nu te sfatui sa te bagi prea tare in familia lor,o spun din proprie experienta......
~MAi~

marian18

Mesajde marian18 » Joi Apr 07, 2016 10:59 am

Nu vad nici o problema in a te casatori cu o persoana care are unul sau mai multi copii. Din punctul meu de vedere nu e nici o problema.

alexia_200

Mesajde alexia_200 » Joi Apr 07, 2016 6:39 pm

Si eu am un copil dintr-o casatorie anterioara. Sotul meu l-a acceptat, l-a ajutat mereu si i se spune tata. Tatalui sau, nu-i raspunde nici la telefon. Depinde de caracterul fiecarui om, daca accepta sau nu.

gabriela2310b scrie:
alfi scrie:Da ! Eu am acceptat si nu am nici un regret,ba mai mult am o satisfactie enorma cand observ ca sunt apreciata si iubita de cel pe care l-am ajutat... :D
Sotul meu are 2 baieti dintr-o casatorie anterioara,cel mare era deja pe picioarele lui dar l-am ajutat intotdeauna cum am putut si ne intelegem foarte bine,vorbim zilnic si mergem inpreuna la anumite evenimente,iar pe cel mic l-am crescut de la 4 anisori(acuma are 22) si ma inteleg cu el perfect....suntem prieteni,nu i-am permis sa imi spuna niciodata ,,mama,, pentru ca nu sunt eu mama lui dar vreau sa va spun ca acuma s-a mutat(sta cu mama lui),dar nu se inteleg deloc,deloc,au o relatie mai mult din interes,el ca ii gateste si ii spala si ea e bucuroasa ca are ,,copil,, dar mai mult nimic,pe el .....tot la mine il trage ata... :D

alfi, felicitari ca ai putut trece peste prejudecatile societatii noastre. putine femei si-ar constui o relatie cu un barbat care deja are 2 copii.
daca nu te deranjeaza, as vrea sa te intreb ce varsta ai? pari foarte tanara dupa poza :P

zane20

Mesajde zane20 » Joi Iul 13, 2017 12:17 pm

Sigur ca da. Nu vad nici o problema in faptul ca cineva are copii. Indiferent de varsta lor copiii sunt foarte dragalasi :).

marian18

Mesajde marian18 » Joi Mai 10, 2018 1:37 pm

Cred ca da. E destul de greu cred ca sa ma atasez imediat de copilul respectiv, dar pana la urma cred ca se poate obtine si acest lucru.

sondi

Mesajde sondi » Vin Feb 08, 2019 2:39 pm

Da

Anterior