Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

V-ati casatori cu cineva care are un copil sau mai multi?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Casatorie (relatie) cu cineva care are copil/copii?

Da.
18
69%
Nu.
8
31%

Voturi totale : 26

deissa

Re: V-ati casatori cu cineva care are un copil sau mai multi?

Mesajde deissa » Joi Iun 03, 2010 4:35 pm

numai daca esti egoist nu ai accepta, mi se pare un gest normal, un copil este un motiv de bucurie

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Iun 03, 2010 7:51 pm

E usor sa vorbesti neimplicat...

ayramm

Mesajde ayramm » Joi Iun 03, 2010 10:21 pm

daca ai fi egoist...nu neaparat,poate daca ai trait o asemenea situatie,poate ca daca ai avea un copil nu ai fi sigur de cum ar reactioana si daca s.ar putea adapta cu un altul strain...depinde de situatia fiecaruia,eu egoista nu sunt chiar deloc,ci chiar sunt mult prea darnica si ingrijorata ptr altii decat de mn uneori,iar fratii mei sunt ca si copiii mei dar nu cred ca as putea impartii parte din viata mea cu un barbat tata!

alfi

Mesajde alfi » Vin Iun 04, 2010 1:15 am

parerea mea este ca fiecare face asa cum simte in acel moment :wink:

eu personal nu am regrete :wink: copilul pe care l-am crescut si educat avea atuncia app 4 ani,era tare dragut si cred ca ma indragit din prima clipa...nu vad de ce sa nu-l accept langa mine,devreme ce ma iubeam deja cu tatal lui,iar copilul.....chiar nu vad cum m-ar fi putut deranja......mai ales ca isi iubeste tatal enorm(si tatal pe el)
Ultima oară modificat de alfi pe Lun Ian 10, 2011 2:56 am, modificat 1 dată în total.

gena_b

Mesajde gena_b » Vin Iun 04, 2010 4:06 am

Nu ,nu m-as casatori cu un barbat care are un copil.Am o relatie cu un astfel de barbat si va spun ca a fost o alegere proasta.
Copilul locuieste cu mama sa,dar il zapaceste pe taica-su in fiecare zi.
Il suna de peste 10 ori pe zi ,cu diverse motive...cel mai des doreste sa fie transportat cu masina de acasa la sala unde joaca baschet, sau transportat in centrul orasului unde se intalneste cu alti prieteni.
Face crize de isterie daca nu i se fac mofturile...
Ba mai mult, fosta sotie isi manipuleaza fostul sot asa cum vrea ea folosinu-se de copil.Ea are o relatie si cand doreste sa fie libera,isi trimite copilul la taica-su.Si nu vorbesc doar de timp dar nici cu banii situatia nu sta mai bine...
E un pusti de 12 ani care nu are respect pentru nimeni si pentru nimic.Nu ii place scoala, nu doreste sa citeasca, nu vrea sa isi faca lectiile...intr-un cuvant face doar ceea ce ii place.
Nu am mai avut un week-end linistit de cand sunt in aceasta relatie,pt ca in fiecare week-end fosta sotie doreste sa se distreze...deci copilul e cu taica-su...iar eu bineinteles raman singura!
Mai rau e ca nu doar sambata si duminica e asa,dar si in alte zile din saptamana pustiul doreste servicii de transport,lucru care presupune destul timp dat fiind ca tatal si pustiul locuiesc in localitati diferite la vreo 7 km distanta....
De fiecare data cand incerc sa discut cu prietenul meu,el spune ca nu are de gand sa isi abandoneze copilul, ca trebuie sa inteleg situatia dat fiind ca baietii mei sunt mari si al lui e inca mic si are nevoie de tata....:((((((((((((((
Eu incerc sa inteleg...dar m-am saturat !

gena_b

Mesajde gena_b » Vin Iun 04, 2010 4:11 am

"un copil este un motiv de bucurie" zicea cineva mai sus.... :lol:
pai asa bucurie cum am eu in momentul de fata ,nu le doresc nici dusmanilor mei...LOL!!!
:mrgreen:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 04, 2010 8:15 am

Copilul ala e victima parintilor, care nu au avut opinii comune in fata lui...iar tu, cand te-ai combinat, ti-ai asumat riscul de a nu fi placuta de copil....

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 04, 2010 11:00 am

gena_b scrie:"un copil este un motiv de bucurie" zicea cineva mai sus.... :lol:
pai asa bucurie cum am eu in momentul de fata ,nu le doresc nici dusmanilor mei...LOL!!!

daca e atat de insuportabila situatia si partenerul tau nu tine cont deloc de parerile tale, eu zic ca ai putea sa-i propui o pauza, sa vada cum e sa nu fii langa el. intre timp poate se mai schimba

maia08

Mesajde maia08 » Vin Iun 04, 2010 8:33 pm

gena_b scrie:"un copil este un motiv de bucurie" zicea cineva mai sus.... :lol:

hmmm Tu doar nu ai fost fortata nu? Kred k a fost ceva de komun akord si de buna voie! Ma rog kopilul e deja matur si isi are format karakterul si o edukatie,insa asta nu ar trebui sa va afekteze relatia.Depinde deja kat de mult te respekta prietenul tau,si daka lukrurile se prevad sa dekurga asa si in kontinuare si ti'i numai prieten si nu te simti implinita ,nu kred k e kazul sa mai inkalzesti lokul pe langa el/ei.....
Viata trece,kopilul kreste!Tu ce ai de la asta???
~MAi~

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 04, 2010 9:28 pm

Mi se pare normal sa nu isi neglijeze copilul si sa petreaca week-end-urile impreuna...daca ai fi avut propriul copil si ai fi divortat, cu siguranta gandeai altfel... :wink:

hana2

Mesajde hana2 » Vin Iun 04, 2010 10:01 pm

Tomcmai pentru ca niciodata nu poti sa stii de la inceput, cum va fi relatia cu un barabat divortat si care mai are si copii, raspunsul meu este categoric NU.
Poate sunt prea egoista din punctul unora de vedere dar prefer o viata de familie normala in care sotul meu sa fie tata exclusiv pentru copiilor nostrii...

gena_b

Mesajde gena_b » Vin Iun 04, 2010 10:38 pm

larissa.maria scrie:Mi se pare normal sa nu isi neglijeze copilul si sa petreaca week-end-urile impreuna...daca ai fi avut propriul copil si ai fi divortat, cu siguranta gandeai altfel... :wink:

Am fost divortata si am vut 2 baieti pe care i-am crescut singura,dar nu mi-am pus niciodata partenerul in situatia de a petrece singur week-endurile!
Si nu vorbesc de un week-end ci de FIECARE week-end!In plus e vorba si de alte zile in care prietenul meu pleaca de acasa in localitatea unde locuieste fiul sau, acesta dorind sa fie transportat la sala de baschet sau la plimbare cu prietenii.
Lucrurile nu au fosta asa de la inceput,asa au evoluat pe parcurs...suntem deja de aproape un an impreuna si nu am speranta ca va fi mai bine in viitor.
Stiu ca ar fi mai bine pt mine sa il parasesc dar, nu sunt in Romania...
In prezent urmez niste cursuri si pana cand termin am sa las lucrurile asa cum sunt.
Vroiam doar sa zic ca nu e o idee buna sa faci un mariaj cu un barbat care are copii...deoarece lucrurile pot evolua intr-o directie nedorita.
Personal va sfatuiesc sa va ganditi de 2 ori inainte de a face acest pas!

deissa

Mesajde deissa » Lun Iun 07, 2010 3:09 pm

depinde si de copil, intr-adevar, primul impuls a fost sa ma gandesc la varianta fericita insa realitatea este urata, sunt foarte multi oameni rai care vor sa profite si sa faca rau altor oamani chiar daca asta inseama sa te folosesti de propriul copil, iar acel copil isi va insusi trasaturile negative...

alfi

Mesajde alfi » Sâm Iun 12, 2010 4:21 pm

cred ca eu am avut noroc..... :D
sigur ca am avut si noi cateva ,,socuri,, cu cativa ani in urma ,insa am stat de vorba cu calm si am reusit sa le ,,rezolvam,, in mare parte :)
Ultima oară modificat de alfi pe Lun Ian 10, 2011 2:57 am, modificat 1 dată în total.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Iun 12, 2010 7:06 pm

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

AnteriorUrmătorul