Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

impacare dupa 2 ani

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

denisaalina009

impacare dupa 2 ani

Mesajde denisaalina009 » Vin Iul 30, 2010 12:30 pm

buna fetelor. chiar credeti ca se poate?? e posibil ca dragostea sa reinvie?
Ultima oară modificat de denisaalina009 pe Joi Oct 07, 2010 7:48 pm, modificat de 2 ori în total.

larissa.maria

Re: impacare dupa 2 ani

Mesajde larissa.maria » Vin Iul 30, 2010 3:39 pm

Lasa trecutul in pace...priveste inainte....balta e plina de peste... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Sâm Iul 31, 2010 6:24 pm

corect...de ce te-ai intoarce la el? sa va plictisiti iar?

hana2

Mesajde hana2 » Lun Aug 02, 2010 9:53 pm

Pai de schimbat nu s-a schimbat nimic sa inteleg, distanta dintre voi tot 200 de km e,
doar ca lui i s-a facut dor de tine...
Daca zici ca-l iubesti si ca te gandesti sa te impaci cu el, eu zic sa aveti o discutie serioasa fata in fata... deja perioada voastra de tataonare a fost ... si asa destul de lunga... asa ca cel mai corect e sa spuna fiecare ce astepata de la relatie si cum credeti ca pe viitor veti evita problemele care v-au despartit prima data....
E adevarat ca e plina balta de peste dar mai stiu si oameni care s-au casatorit dupa o perioada de "pauza" si acum sunt bine mersi...asa ca ...numai voi puteti decide...

pocahpontas

Mesajde pocahpontas » Mar Aug 03, 2010 1:10 am

Si pana la urma de ce sa nu incerci? De ce sa te gandesti Ce-ar fi fost daca...
O discutie fata in fata ar rezolva situatia!
Cine nu risca nu castiga!!! :)

bia_78_bia

Mesajde bia_78_bia » Mar Aug 03, 2010 11:26 am

Am patit si eu o chestie de asta dar dupa 10 ani!A fost dragostea copilariei mele cu multe suisuri si coborasuri.M-am mai gandit la el dar atat.Si vara trecuta cand am fost acasa ne-am intalnit din greseala,dupa 10 ani.Recunosc ca inima mi-a batut un pic mai tare,astfel ca se vedea prin bluza :oops: Eu maritata de 4 ani si el insurat de asemenea.Si dai povesti,povestiri,amintiri...Am iesit la un suc si aveam impresia ca toata lumea se uita la mine si stie ca nu el ii sotul meu.Naspa senzatie.Si a venit propunerea pe care am refuzat-o.Si acum cand mai am o discutie sau o nemultumire cu sotul ma intreb ce era daca? :?:

camita_camelita

Mesajde camita_camelita » Mar Aug 03, 2010 8:15 pm

Hana2 spune bine, si eu am prietena care a patit la fel,si acum sunt bine mersi, casatoriti si foarte ferciti. In perioada in care au fost despartiti, el a tecut prin experienta casatoriei nereusite, dar apoi el a cautat-o, ea l-a testat bine daca intr-adevar este sincer, apoi au mers mai departe si sunt foarte fericiti impreuna. Cred ca ar trebui sa ii dai o sansa (mai ales daca inca mai simti ceva pentru el), nu ai ce pierde, dar sa fii atenta pentru ca dupa doi ani nu ii mai cunosti sentimentele..

carocatch

Mesajde carocatch » Vin Aug 06, 2010 3:04 pm

Buna, iti scriu ptr ca si eu am trecut prin ceva asemanator; adica am fost prietena cu un baiat timp de 6 luni , dupa care ne am despartit ptr ca simteam ca ma plictisesc. Dar dupa un an am inceput sa ma gandesc la el, si vazand ca simt acest dor sa l si caut. El este politist si gaseam diferite motive ptr a ma vedea cu el ( de exemplu ii ceream sfaturi in diferite privinte). Am sa fac inca o paranteza si sa spun ca el nu era di Bucuresti, ci din apropierea caapitalei, dar eu da.Dupa toate astea au mai trecut doi ani in care dorul de el devenea din ce in ce mai profund ptr ca nu l mai vazusem de un an de la intalnirile pe care eu le cauatam sub diferite aspecte, dar si traiam cu gandul ca poate s a insurat, el dorindu si acest lucru , si poate chiar sa aiba si copii, pana intr o zi cand l am sunat sa l intreb daca iese la o cafea, a acceptat numai ca acea cafea a venit dupa vreo trei luni, de ziua mea cand m a sunat sa ma felicite si m a si intrrebat daca am vreun program. Nu aveam nimic stabilit si am iesit sa fac cinste. Frumos este ca de la ziua mea si pana la nunta noastra nu au trecut decat 6 luni, timp in care am ramas si insarcinata. Acum suntem impreuna de aproape un an si asteptam in octombrie sa se nasca copilasul nostru.
Eu nu vreau sa ti dau sfaturi , ceea ce vreau sa ti spun este ca faci ceea ce simti ca este bine pentru voi. Nu sunt de acord ca prieteniile reluate nu duc nicaieri ptr ca eu eu acum traiesc cele mai frumoase momente alaturi de el , SOTUL MEU. :D si il apreciez altfel decat acum 4 ani in total. Te pup si ai grija de tine.

denisaalina009

Mesajde denisaalina009 » Dum Aug 08, 2010 8:56 am

klutyteyt
Ultima oară modificat de denisaalina009 pe Joi Oct 07, 2010 7:46 pm, modificat 1 dată în total.

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Dum Aug 08, 2010 11:18 am

Denisa,cu totii ne schimbam de-a lungul timpului,pt ca asa sta in firea omului.Ai fi uimita sa vezi cat de mult te schimbi de-a lungul unei relatii,mie mi se pare normal.Si tind sa cred ca atunci cand te indragostesti de un om,te indragostesti de personalitatea lui,nu de diferitele aspecte ale manisfestarii ei care se schimba de-a lungul timpului inevitabil,nu poti sa faci aceleasi lucruri o viata intreaga.

DodolinaBogdi

Mesajde DodolinaBogdi » Dum Aug 08, 2010 4:24 pm

Salut!Si eu sunt noua pe aici si este primul meu post:P.Sincer doar tu poti stii ce este in sufletul tau, dar fi foarte atenta la detalii.Este esential.Si eu am inceput o relatie acum 6 ani cu un vecin pe care nu l-am suportat niciodata.Totul a fost perfect timp de 9 luni dupa care au inceput problemele: minciuni, inselat...si alte detalii care nu isi au rostul.Anul trecut in august (dupa 6 luni de Grecia respectiv Spania) m-am intors pt o mini-vacanta in tara.Tin sa precizez ca de-a lungul timpului ne-am tot impacat si despartit de nenumarate ori.Am inceput sa povestim pe mess, odata la saptamana si sa ne sunam(desi eram logodita cu cineva in Spania).In ziua in care am ajuns in tara ne-am impacat.De atunci a trecut 1 an.Am renuntat la Spania si la logodnic.Avem 3 luni de la starea civila si in noiembrie il asteptam pe Bogdi (bebele nostru) sa vina pe lume.Pot sa spun ca a meritat fiecare sacrificiu.Sunt tratata ca un bibelou si in afara de bebe nimic nu pare mai important pt el pe lumea asta decat mine.Desi el este plecat de 2 sapt in Afganistan (lucreaza la armata), suntem in permanenta legatura si pot sa spun ca la fel de fericiti.Asa ca poti sa incerci si tu marea cu degetul.Nu stii cat de calda poate fi si ai putea fi surprinsa placut.Mult succes.

denisaalina009

Mesajde denisaalina009 » Mie Aug 11, 2010 2:45 pm

buna...