Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Am nevoie de ajutorul vostru urgent:((

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ZambetDulce

Am nevoie de ajutorul vostru urgent:((

Mesajde ZambetDulce » Joi Aug 05, 2010 6:34 pm

Buna tuturor!Am si eu o mica mare problema si as avea nevoie de putin ajutor:(
Acum3veri credeam ca baietii sunt doar niste tonti care vor sa faca fetele sa sufere si atat.Insa am hotarat sa fiu impreuna cu un baiat (B.) care nu era in oras,dar ne vedeam in fiecare vacanta ca venea la bunicii lui aici.Am fost impreuna un an si 9luni.Intre timp l-am cunoscut la scoala pe A. pe kre nu il suportam dar care totusi mi-a devenit un prieten foarte bun dupa ce ne-am cunoscut mai bine.Vorbeam ore in sir la telefon.Probleme pe care le aveam amandoi ne'au apropriat.M-am certat cu B. si am fost cu A. timp de7luni.El se dadea la altele,eu m-am impacat cu fostul.Acum ai mei sunt de acord cu B. insa… nu ma mai simt ca la inceput cu el.Amandoi ne-am maturizat si parca asta schimba totul.I-am spus ca vreau o perioada sa fiu singura sa imi dau seama ce vreau cu adevarat.Insa nu reusesc:((Oarecum am de ales intre B. si A..Pentru ca si A. vroia sa ne impacam akm 2sapt.Dar mi-a zis zilele acestea ca nu vrea sa mai fie cu mine,ca vrea sa fie cu alta si ca azi o intreaba pe tipa aia daca vrea sa fie cu el:(:((Am plans toata ziua cand mi-a zis asta:( Langa A. ma simt foarte bine,rad mereu,avem cam aceiasi prieteni,dar nu sunt sigura ce viitor am putea sa avem impreuna deoarece de multe ori ne-am certat,mi-a zis ca o sa tina la mine multa vreme dupa cearta ,iar peste doua trei zile imi zicea k tine la mn k l o amica.Langa B. imi pot imagina un viitor dar park s-a instalat monotonia.Eu sunt o fata nebuna,toata lumea imi spune asta.El este un baiat f cuminte si asa trebuie sa fiu si eu in preajma lui,k pe urma dak as fi cu el km as fi cu prietenii nu stiu dak ar iesi ceva bun .
Sunt asa de zapacita:(( Nu stiu ce sa fac!Am nevoie de putin ajutor :(( Va rog frumos:(Multumesc frumos celor kre doresc sa ma ajute:(

hana2

Re: Am nevoie de ajutorul vostru urgent:((

Mesajde hana2 » Lun Aug 09, 2010 1:23 pm

Am avut si eu o data o dilema din aceasta .... un fost prieten care insista sa ne impacam si un altul .... din grupul de prieteni....stiu exact cum te simti....
Faza a fost ca baietii se stiau intre ei si stia fiecare ca celalalt "imi face curte"
Si insistau, cu telefoane, cu mesaje, care mai de care ,de ma zapaceau complet.
Tin minte ca tata m-a vazut asa "distrusa" si i-am povestit dilema mea....si tata mi-a zis sa le dau "ignore" la amindoi....si asa am si facut...Si a venit altul de 1000 de ori bai bun. :wink:
Acum asa ti se pare...ca ai de ales intre ei 2 ... dar de fapt nu e asa .... cum zicea cineva "e plina balta de peste" :wink: si tocamai pentru ca nu poti sa faci o alegere care sa te multumeasca, inseamna ca nici unul nu e portivit pentru tine....si atunci de ce sa pierzi vremea langa un iubit care nu-ti convine...decat prost insotita mai bine singura...caci atata timp cat esti singura, exista posibilitatea sa gasesti unul pe placul tau.

loreeehappy

Mesajde loreeehappy » Lun Aug 09, 2010 6:04 pm

dupa cum ai pov uh... mi se pare ca deja B e in domeniul trecutului... adica poate ca intre timp ai petrecut mia mult timp cu A. :|
deci...yo nush ce sa zic... daca ai putea sa incerci sa il faci pe A gelos... cu B cand vine in vizita la bunici.
sau sa iti gasesti uh unul..dragutz, poate cv baiat care nu se prea intelege cu A. ai grija sa fii mereu aranjata si parfumata...cand esti in preajma lui A. poate (sigur) O uita pe cealalta. si sunt sigura, ca daca il ai pe unul... uiti de tot...cel putin cateva zile ;) :roll:

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Aug 09, 2010 9:06 pm

A. nu mi se pare o persoana de incredere, in sensul ca, dupa cum povesteti, cand erati impreuna se dadea la altele, apoi acum vrea sa va impacati, acum iti spune ca nu vrea si ca vrea o relatie cu altcineva. Se joaca asa cu tine si finalul va fi ca vei suferi probabil in cele din urma. Iar pentru B. singura spui ca nu prea mai simti nimic, ca nu mai e ca inainte. Cum spunea Hana mai sus... mai bine lasa-i.