Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Semnele dragostei si limbajul trupului

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anna_d

Semnele dragostei si limbajul trupului

Mesajde anna_d » Mie Sep 01, 2010 6:21 pm

Fiintele umane isi trimit reciproc semne, semnale si aluzii nonverbale pentru a isi atrage si as pastra partenerii de viata.
In anii 60 a fost facut primul studiu stiintific asupra curtarii. Folosind un aparat de filmat cu lentile oglinda pentru a filma cupluri fara a le deranja , biologul Eibl -eibesfeld de la institutul german Max Blanck a inregistrat multe din ritualurile obisnuite de flirtare care pot fi observate in intreaga lume
emotiile si sentimentele noastre sunt exprimate prin alte mijloace decit cuvintele
Semnificatia posturilor, a gesturilor si a mimicii, indicii ale atractiei, este aceeasi in toate societatile si culturile.
Ce gesturi ati descoperit la partener ?
La ce va uitati ca sa va dati seama daca cineva va place sau nu?
Reusiti sa descifrati semnalele nonverbale si intelesul lor?

dana68

Re: Semnele dragostei si limbajul trupului

Mesajde dana68 » Joi Sep 02, 2010 8:36 am

Cred ca ochii spun foarte mult,mai exact modul in care esti privit .Asta in prima faza.Apoi zambetul.Per total,expresia fetei.
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."