Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Rautatea intre femei

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Axy13

Rautatea intre femei

Mesajde Axy13 » Joi Sep 02, 2010 9:59 pm

Cred ca nu sunt prima care observa ca in colectivele in care sunt prezente mai multe/doar femei atmosfera este mai "agitata". Sa fie vorba de competitie, de invidie, de mai putina toleranta fata de persoanele de acelasi sex, de superficialitate? De ce in zilele noastre e atat de greu sa mai intalnesti prietenii "for a lifetime"intre fete? Cine se bucura de o gasca de prietene ca cea din "Sex and the City" (sper sa citesc povesti care sa-mi demonstreze ca nu este cel mai bun exemplu, ca se poate si mai frumos)? :D
Ataşamente
bestfriends.jpg
Vizualizat de 4565 ori
s2.jpg
Vizualizat de 4565 ori

larissa.maria

Re: Rautatea intre femei

Mesajde larissa.maria » Joi Sep 02, 2010 10:16 pm

Asa e...unde sunt multe femei, e si multa barfa si multa invidie...de aceea trebuie sa aiba un sef barbat...sa faca pace... :mrgreen:

Axy13

Mesajde Axy13 » Joi Sep 02, 2010 11:20 pm

...sau sa starneasca si mai multa discordie - "care e preferata sefului"? :lol:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Sep 03, 2010 9:17 am

Se mai intampla si asa...dar, asa seful stie tot ce se intampla...se toarna unele pe altele... :mrgreen:

zahari.k

Mesajde zahari.k » Vin Sep 03, 2010 9:56 pm

INVIDIA STA LA BAZA RAUTATII,credeti-ma,stiu ce spun!

nu am observat ca intre baieti sa se intampla chestii de genu :o

...ce ciudate suntem :D UNEORI

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Sep 03, 2010 10:16 pm

Baietii, chiar daca ajung sa se bata, dupa 10 minute se impaca si merg la o bere...fetele stau si un an suparate... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zahari.k

Mesajde zahari.k » Sâm Sep 04, 2010 9:03 pm

larissa.maria scrie:Baietii, chiar daca ajung sa se bata, dupa 10 minute se impaca si merg la o bere...fetele stau si un an suparate... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mareeeeeee adevar graiesti larissa :lol: :lol:

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Sep 05, 2010 12:55 pm

zahari.k scrie:
larissa.maria scrie:Baietii, chiar daca ajung sa se bata, dupa 10 minute se impaca si merg la o bere...fetele stau si un an suparate... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mareeeeeee adevar graiesti larissa :lol: :lol:

:D Baietii sunt altfel. La fete exista tot felul de neintelegeri, invidii, conflicte... Mai usor se destrama prieteniile la fete. In general...
Si la serviciu pot sa existe conflicte de lunga durata intre doua femei... si sa se certe mereu in toate sedintele :D :mrgreen: :? :shock: :(

zahari.k

Mesajde zahari.k » Dum Sep 05, 2010 10:05 pm

of of :)) oricum ar fi fetelor,sa fim mandre de noi :D

elaga

Mesajde elaga » Lun Sep 06, 2010 2:02 pm

Cu asta ma confrunt eu la birou http://mamasiiubita.blogspot.com/2010/09/cecilia.html
Culmea e ca suntem destul de putine, fiind un mediu preponderent masculin si totusi nu cred ca gasesti 2 colege care sa fie si prietene. Cum a iesit una pe usa, cum au inceput sa o toace. Si daca nu barfesti cu ele esti total impotriva lor. Am ajuns sa ma indoiesc serios in privinta inteligentei feminine. Nici nu ma mir ca suntem marginalizate. Nu stim decat sa ne sapam intre noi si barbatii culeg laurii.

http://mamasiiubita.blogspot.com/

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Sep 06, 2010 8:15 pm

elaga scrie:Cu asta ma confrunt eu la birou http://mamasiiubita.blogspot.com/2010/09/cecilia.html
Culmea e ca suntem destul de putine, fiind un mediu preponderent masculin si totusi nu cred ca gasesti 2 colege care sa fie si prietene. Cum a iesit una pe usa, cum au inceput sa o toace. Si daca nu barfesti cu ele esti total impotriva lor. Am ajuns sa ma indoiesc serios in privinta inteligentei feminine. Nici nu ma mir ca suntem marginalizate. Nu stim decat sa ne sapam intre noi si barbatii culeg laurii.

http://mamasiiubita.blogspot.com/

Bine ar fi sa eviti barfele...la inceput vei parea tradatoare, dar se vor obisnui... :mrgreen:

Ionyssa

Mesajde Ionyssa » Mar Sep 28, 2010 11:31 pm

Deci, am stat in camin pe timpul scolii si am observat situatia urmatoare: 4 baieti in camera=4 prieteni, in cel mai scurt timp. 4 fete intr-o camera=4 cotoharle care sfarseau prin a se desparti cu scandal si a se imprastia in cele 4 zari ale caminului. Fiecare dintre ele era victima celorlalte si la scurt timp dupa ce se muta cu alte colege, situatia se repeta :)

krys_amore

Mesajde krys_amore » Mie Sep 29, 2010 10:59 am

eu am lucrat intr-un colectiv numai de femei doar sefii erau barbati si sincera sa fiu care mai decare se imbraca mai frumos sa atraga privirile sefilor,sau nu care cumva ca una sa fie mai desteapta dacat cealalta,eu am simtit-o pe propria piele,eram sefa pe un sector iar pe celalalt sector era o alta femeie mai in varsta decat mine*nemaritata*care-i placea sa fuga dintr-un pat in altul si daca vedea ca vin sefii mai mereu la mine (sa nu va ganditi la prostii ak,discutam doar de munca) :lol: se enerva pe mine si se lua de lucrul meu ca nu e facut bine la capat(lucram in croitorie)sau mai stiu eu ce si nu vb k mine cate 1 saptamana,este bine sa nu dai importanta si sincera sa fiu mai bine te intelei k baietii decat k fetele si eu asa am fost am preferat sa am prieteni baieti nu fete.Fetele sunt rele,invidioase,geloase pe lucrurile tale etc.
krystyne

CarmenRC

Mesajde CarmenRC » Mie Sep 29, 2010 1:46 pm

Depinde de mai multi factori, dar in mod cert depinde de caracterele fiecareia dintre noi. Eu ma inteleg extraordinar cu colegele alaturi de care locuiesc. Suntem o mica gasca de nebunatice.

dana68

Mesajde dana68 » Mie Sep 29, 2010 7:32 pm

Ionyssa scrie:Deci, am stat in camin pe timpul scolii si am observat situatia urmatoare: 4 baieti in camera=4 prieteni, in cel mai scurt timp. 4 fete intr-o camera=4 cotoharle care sfarseau prin a se desparti cu scandal si a se imprastia in cele 4 zari ale caminului. Fiecare dintre ele era victima celorlalte si la scurt timp dupa ce se muta cu alte colege, situatia se repeta :)

:lol: :lol: :lol: :lol: Ce inseamna cotoharle??? :lol: :lol: :lol: :lol:
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

Următorul