Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum ramane cu pofta de sex?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

parkole

Re: cum ramane cu pofta de sex?

Mesajde parkole » Joi Mai 11, 2017 1:10 pm

ninelsor scrie:Apetitul sexual poate fi influentat si de starea ta generala de sanatate.

Femax a luat careva pentru intensificarea libidoului?

felicszam

Mesajde felicszam » Lun Aug 28, 2017 11:22 am

Ar fi interesant niste plante daca poate care va sa recomande pentru cresterea libidoului. Daca a luat plantele respective si acum are un apetit sexual mai ridicat.

narcisca

Mesajde narcisca » Joi Oct 26, 2017 10:03 am

Pofta de sex se poate obtine si cu suplimente pe baza de plante sau cu metode alternative.

marian18

Mesajde marian18 » Mie Ian 03, 2018 11:16 am

Pofta de sex depinde in mare parte de perioada de abstinenta, de ceea ce mancam, de intelegerea din cuplu, dar si de temperamentul sexual al fiecaruia dintre noi. Daca ceva nu functioneaza asa cum trebuie atunci e musai sa facem cateva modificari.

miriutza

Mesajde miriutza » Lun Mar 19, 2018 2:57 pm

Pofta vine mancand. Cam asa e si aici. Daca o sa cresti frecventa actelor sexuale atunci si pofta va veni si viata sexuala va fi una infloritoare si satisfacatoare.

parkole

Mesajde parkole » Joi Mai 17, 2018 11:18 am

parkole scrie:
ninelsor scrie:Apetitul sexual poate fi influentat si de starea ta generala de sanatate.

Femax a luat careva pentru intensificarea libidoului?

Intensificarea libidoului se poate obtine folosind si alte metode care sa ajute la asa ceva. Sunt zeci de plante care pot ajuta la asa ceva si care pot sa confere o viata sexuala implinita si satisfacatoare.

sotea70

Mesajde sotea70 » Joi Iun 28, 2018 10:58 am

O viata sexuala implinita se poate obtine si printr-un stil de viata adecvat cu o alimentatie bine pusa la punct din care sa nu lipseasca vitaminele si mineralele. Sa nu uitam nici de sport care este obligatoriu.

sotea70

Mesajde sotea70 » Mie Oct 17, 2018 10:10 am

Apetitul sexual poate sa fie imbunatatit si prin yoga. Relaxarea totala a organismului poate sa ajute enorm. Arterele se dilata, se relaxeaza si atunci se obtin rezultate si pe partea de apetit sexual, potenta sau cresterea libidoului.

zane20

Mesajde zane20 » Lun Noi 26, 2018 2:23 pm

Pofta de sex se poate imbunatati si prin practicarea zilnca a sportului. Cine face sport va avea o rezistenta mai buna in timpul actului sexual si vor ajunge la performante mai bune.

pinteago

Mesajde pinteago » Mie Mar 20, 2019 2:00 pm

Pofta de sex se poate obtine si cu ajutorul unor suplimente care sa ajute la cresterea apetitului sexual. Totul e ca produsul sa fie unul natural si sa nu genereze efecte secundare.

Anterior