Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Mare dezamagire!

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

AlionaAliona

Mare dezamagire!

Mesajde AlionaAliona » Vin Mar 06, 2009 3:00 pm

ioana_myna

Mesajde ioana_myna » Sâm Mar 07, 2009 9:15 pm

pai ce sa zicem... poate e si vina ta;) incearca sa cauti partea ta de vina si mai apoi analizeaza ce iti place si pe baza a caror criterii alegi barbatul de langa tine. In viata inveti sa cunosti daca un barbat vrea sau nu o relatie serioasa.

lush

...barbatii...

Mesajde lush » Lun Mar 09, 2009 12:28 pm

besv

Mesajde besv » Mar Mar 10, 2009 8:47 am

adutza36

Re: Mare dezamagire!

Mesajde adutza36 » Mar Mar 10, 2009 10:33 am

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Mar Mar 10, 2009 12:09 pm

Va multumesc fetelor pentru incurajare.

Sunt indignata si de faptul ca, in ultima vreme, vad tot mai multe cupluri in care ea este extrem de frumoasa iar el extrem de urat. Si nu vorbesc de cazurile in care el are un suflet bun... ci de acelea in care ele incearca sa atinga un ideal de frumusete, perfectiunea... iar ei raman aceeasi neciopliti. Din punctul meu de vedere barbatii au inceput sa se imparta in doua categorii cei urati si nesimtiti pe deasupra si cei frumosi, ingamfati si prost crescuti. Cei care sa fie ok din toate punctele de vedere sunt mai rari decat o floare de colt.... Feliitari fetelor care au avut rabdarea si nororcul sa gaseasca un asemenea exemplar1

xpress.music

buna...

Mesajde xpress.music » Mie Mar 11, 2009 9:33 pm

am si eu o mare problema....sunt cu un baiat de aproape 2 ani de zile..locuim impreuna si urmeaza sa ne casatorim...ne iubim foarte mult!!!!dsr cu toate aste nu mi-l pot scoate din minte pe fotul meu prieten:(...el e plecat in italia..am avut o relatie de 1 an jumatate....si s-a terminat acum 2 ani knd am inceput relatia cu actualul meu prieten:(...acum fostul a venit acsa si imi doresc cu nerabdare sa-l revad.....nush ce mi se intampla..parca nu mai e aceeasi dragoste ca la inceput intre mine si actualul prieten si ma gandesc prea mult la fostul...ce ma sfatuiti sa fac?:(:(

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Joi Mar 12, 2009 10:51 am

In legatura cu primul subiect: nu trebuie sa pleci de la premisa ca toti barbatii buni sunt luati. Plus ca daca ai o relatie de durata, cu timpul poti sa il modelezi si sa il ajuti sa se cizeleze. Si pana la urma chiar conteaza atat de mult aspectul fizic? La 50 de ani oricum nu mai arata ca la 20. Incearca sa gasesti un baiat cu care sa te intelegi, care sa te iubeasca si sa te respecte. Eu asa am gasit. Cand l-am cunoscut pe prietenul meu niciunul dintre noi nu era cizelat, iar acum aratam foarte bine impreuna si avem destule realizari pana cum impreuna.

In legatura cu al doilea subiect: inainte de a face orice pas este bine sa iti inchei treburile cu trecutul pentru ca poate sa ajunga sa te bantuie. Cel mai bine este sa te intalnesti cu fostul si sa ii spui tot ce nu i-ai spus pana acum si sa lasi trecutul sa fie trecut. Gandeste-te cine te-a ajutat, cine a fost langa tine cand ai avut nevoie de sprijin si cine te iubeste. Asa am avut si eu o astfel de temere, dar m-am uitat la barbatul de langa mine si am vazut cat de mult ma iubeste, respecta si este langa mine. Si am ajuns la conclizia ca langa el vreau sa imi pertec viata. Suntem de 8 ani jumate impreuna si sunt foarte fericita si nu l-as da pentru nimic din lume :D
Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

AlionaAliona

Re: buna...

Mesajde AlionaAliona » Vin Mar 13, 2009 6:58 pm

ioana_myna

Re: buna...

Mesajde ioana_myna » Lun Mar 16, 2009 3:05 am

Aiana

Mesajde Aiana » Lun Mar 30, 2009 9:09 am

Aliona, nu te grabi sa judeci toti barbatii dintr-un anumit unghi.Barbatul perfect nu exista decat in cinematografie si literatura....Incearca sa-ti gasesti un partener cat de cat viabil cu ideea ta despre barbati.Dar .......barbatul perfect nu-l vei gasi niciodata.Crezi ca femeia perfecta exista? Cu siguranta nu,toti avem defecte .Altfel nu am fi oameni,am fi roboti.Din imperfectiuni se nasc sentimentele.

Aiana

Mesajde Aiana » Lun Mar 30, 2009 9:14 am

alesssyyaa,sfatul meu este sa te intrebi de ce te-ai despartit de fostul?a fost ceva nu v-ati despartit fara motiv.apoi gandeste-te daca ai fost fericita 2 ani langa actualul.pune in balanta realitatile si faptele.nu te lasa calauzita de instincte.s-ar putea sa te trezesti singura,si plina de regrete.

xpress.music

:((

Mesajde xpress.music » Joi Apr 02, 2009 8:30 pm

[b] in primul rand sa va spun povestea mea de dragoste,ca sa vedeti de ce nu-l pot uita pe fostul>..a fost prima mea iubire...la 15 ani...o jumatate de an s-a tinut dupa mine sa stau cu el si nu am vrut...dupa aceea el a plecat in italia si s-a intors roata...eu am vrut sa stau cu el...si el a acceptat!!!dupa o relatie de 1 an si jumatate impreuna cu el....timp in care ne vedeam de 2-3 ori pe an...si vorbeam la telefon dar nu chiar asa de des.....l-am inselat!!!cu toate astea el m-a iertat si ne-am impacat !!!!....totul bun si frumos pana l-am inselat a doua oara....si atunci s-a suparat rau de tot...dar iar i-a trecut si ne-am impacat....!!pana intr-o zi cand mi-a spus un prieten de-al lui ca s-a combinat cu o alta fata......dar de fapt el vroia sa ma faca pe mine geloasa...nu avea nici o relatie cu respectiva...doar le zisese prietenilor lui sa ma minta pe mine sa vada cum reactionez....si eu efectiv nu am avut nici o reactie..l-am lasat in pace..chiar daca in sufletul meu eram geloasa..nu m-am aratat!!dar am rupt relatia definitiv cu el....dupa vreo 3 luni a venit iar sa ne impacam dar eu l-am gonit..i-am zis k mi-e scarba de el si nu vreau sa-l mai vad.....tocmai incepusem o noua relatie cu actualul cu care sunt si acum...de aproape 2 ani....timp in care pe fostul nu l-am mai vazut deloc!!!dupa 2 ani..mai exact acum 2 saptamani am aflat k a venit acsa si i-am trimis un mesaj...am vorbit si mi-a zis k ma iubeste foarte mult si nu a putut sa ma uite niciodata in acest timp si a uitat tot ce i-am facut numai sa fie impreuna cu mine...si culmea e ca nici eu nu l-am uitat si inca il mai iubesc....!!!mi-a zis k vrea sa ma ia cu el in italia sa avem o familie si el stie k eu nu o sa fiu niciodata fericita cu alt barbat decat cu el....!!!acum sunt intr-o mare dilema si nu stiu pe ce cale sa o apuc...sunt prinsa intre doi barbati care ma iubesc si nu stiu ce sa fac......de cand am vorbit cu fostul relatia mea cu actualul s-a cam racit...nu mai e ca la innceput....mai am termen pana la paste sa ma gandesc daca raman cu actualul si ma casatoresc cu el iubindu-l pe fostul...sau plec cu fostul prieten si sunt fericita langa prima mea iubire...!!!va rog sa ma sfatuiti ce sa fac!!!va spun sincer ca de doua saptamani nu mai mananc...decat o data la 2 zile..si am slabit 10 kg....

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Apr 03, 2009 8:12 am

alesssyyaa...este foarte greu sa alegi...cred ca ar trebui sa renunti o perioada la amandoi...cel care te asteapta fara sa comenteze este alesul si te iubeste.Nu te supara dar cati ani ai?Nu cred ca esti foarte in varsta si te grabesti sa te casatoresti.Eu zic sa te detasezi de ambii si astfel vei putea sa-ti descoperi propriile sentimente.Nu te grabi fii cerebrala astfel incat sa nu faci vreo greseala.Chestia cu inselatul cum spui tu este evaziva nu cred ca este atat de grav.Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca poate niciunul nu este alesul. este posibil sa cunosti pe altcineva.Ia o pauza!

xpress.music

buna aiana

Mesajde xpress.music » Sâm Apr 04, 2009 9:02 pm

pai in primul rand eu am 20 de ani.....si am uitat sa mentionez ca eu locuiesc cu iubitul meu cu care sunt de doi ani....ne-am mutat de cand aveam 3 luni impreuna.....crede-ma k nu pot sa ma despart de el pt k tin la el....dar dupa cum mi-ai zis tu sa vad care ma iubeste mai mult.....e complicata situatia.....pt ca fostul meu prieten a venit dupa 2 ani si mi-a iertat totul doar ca sa fie cu mine.....mi-a demonstrat ca ma iubeste...cu toate astea....actualul meu iubyt a fost langa mine cand am avut cea mai mare nevoie de cineva,dar el nu mi-ar ierta niciodata daca l-as insela..cu toate ca ma iubeste si el....deci nu stiu ce sa fac,,,,pe care cale sa o apuc!!!credeti ca e o solutie sa fug cu fostul meu prieten fara sa-i spun actualului..pt ca nu am curajul sa-i zic in fata...??sau sa renunt la fostul???desi el nu vrea sa renunte la mine.......nici in ruptul capului...

Următorul