Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Sa discutam fara perdea despre parul pubian al barbatilor!

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

AlionaAliona

Sa discutam fara perdea despre parul pubian al barbatilor!

Mesajde AlionaAliona » Joi Apr 16, 2009 3:34 pm

Am vazut ca deja s-a deschis un subiect despre parul pubian al femeilor ( http://forum.divahair.ro/viewtopic.php?p=5141#5141) . Dar cu cel al barbatilor cum ramane?

Imagine
Acum serios... de ce doar femelie sa se ingrijeasca de aceasta "zona"? Mie mi-ar placea ca si barbatii sa isi schimbe mentalitatea si sa acorde mai multa importanta "zonelor paroase" de pe corpul lor. Sunt convinsa ca nu sunt singura care gandeste asa. De aceea am si deschis acest subiect. Cele care au un astfel de barbat acasa sa vina sa se laude cu el!
Sunt tot mai multi metrosexuali asa ca eu sper ca viitorul sa “arate” mai bine :P

Iata cateva modele pe care le-am gasit pe un site:

Imagine

Denumirile de la stanga sus:
1. Athletic
2. Boy-Leg Bikini
3. Basic Bikini
4. Wax + Bleach
5. GT
6. Wedge
7. Landing Strip
8. 4X Brazilian

Asadar, tu ce model preferi pentru iubitul tau?
Ultima oară modificat de AlionaAliona pe Vin Apr 17, 2009 10:41 am, modificat 1 dată în total.

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Vin Apr 17, 2009 10:36 am

Vad ca subiectul a avut ceva vizite... insa niciun raspuns. Sa fie un subiect Tabu chiar si pe internet?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Apr 17, 2009 10:41 am

sa sparg eu gheata... brazilian

alina.bahnar

Mesajde alina.bahnar » Vin Apr 17, 2009 10:45 am

Daca noi ne straduim sa aratam bine pt ei....ar fi cazul sa existe si o reactie din partea lor....Mie imi place 7 sau 8.... :oops:

Iuliana
Forum Admin

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Iuliana » Vin Apr 17, 2009 10:55 am

Mie 7 ( a treia poza de pe randul 2) mi se pare ca seamana cu mustata lui Hitler:) . E ca si cum ai avea un mic (sau mai putin mic) tiran in dormitor, ceea ce nu e neaparat rau, depinde de situatie :roll:

Altfel, cred ca e foarte important pentru un barbat sa aiba grija de el, mai ales intr-o zona asa sensibila ca aceasta.

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Vin Apr 17, 2009 11:37 am

Cred ca ar fi ok oricare dintre modelele 6,7 sau 8 :) Nu as tine mortis sa fie brazilian.... (Nici la femei nu imi place. Mi se pare mai ok acel model Landing Strip - prefer sa-i spun asa decat mustata lui Hitler :P). Important este sa se vada ca se ingrijeste si de acea zona... si ca nu este totul lasat sa creasca la voia intamplarii :D

iardena

Mesajde iardena » Vin Apr 17, 2009 12:00 pm

Mie imi place cel "brazilian"! Iubitul meu chiar se ingrijeste asa, deci ma consider o norocoasa! :)

raissa27

si baietii trebuie sa se ingrijeasca k noi

Mesajde raissa27 » Mar Apr 21, 2009 2:21 pm

iubitul meu isi ingrijeste zona pubiana...deci nu am probleme cu parul la el. si il ia de tot, nu isi face modele si mie imi place foarte mult knd are pielea fina si fara par.:D...deci modelul brazilian si in cazul meu.

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Joi Apr 23, 2009 12:37 pm

parerea mea e ca este lipsa de respect sa te vada iubita/iubitul cu par in zona intima! Helloooo! Suntem in secolul 21!!!!

raissa27

ceara e cea mai buna metoda de epilare accesibila tuturor

Mesajde raissa27 » Joi Apr 23, 2009 1:51 pm

se mai intampla cateodata sa fie crescut un pic marisor, si sincer atunci mi-e cam jena sa ma vada dezbracata, dar trecem si peste asta caci stie k urmeaza epilatul cu ceara si ramane zona super fina. merita putina durere ptr mult timp fara griji . o data pe luna merg la epilat si suntem amandoi multumiti de rezultat. el foloseste lama cam la 4 zile k avem noroc k nu-i creste asa de repede, ca atunci knd ma faceam eu cu lama, asta cam acum un an. am deci cam un an de cand nu am mai folosit lama in zona inghinala si pe picioare...a mai ramas la axila, dar acolo mi-e firk sa folosesc ceara dupa unele experiente cu aparatul de epilat pe cand eram in cls a 12-a...iar acum sunt anul 3. dar cred k imi fac curaj sa incerc si ceara.
...pacat k inca la noi nu sunt cabinete unde se pot epila si baietii inghinal, k asa m-as mai amuza sa-l vad pe iubitul meu cum merge la epilat si cum trage de par....poate asa ne-ar intelege si mai mult pe noi.
sper ca nu v-am plicitisit :D

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Apr 24, 2009 3:18 pm

brazilian :oops:

MainePoimaine

Re: ceara e cea mai buna metoda de epilare accesibila tuturo

Mesajde MainePoimaine » Vin Apr 24, 2009 5:57 pm

andrhea_raluca scrie:se mai intampla cateodata sa fie crescut un pic marisor, si sincer atunci mi-e cam jena sa ma vada dezbracata, dar trecem si peste asta caci stie k urmeaza epilatul cu ceara si ramane zona super fina. merita putina durere ptr mult timp fara griji . o data pe luna merg la epilat si suntem amandoi multumiti de rezultat. el foloseste lama cam la 4 zile k avem noroc k nu-i creste asa de repede, ca atunci knd ma faceam eu cu lama, asta cam acum un an. am deci cam un an de cand nu am mai folosit lama in zona inghinala si pe picioare...a mai ramas la axila, dar acolo mi-e firk sa folosesc ceara dupa unele experiente cu aparatul de epilat pe cand eram in cls a 12-a...iar acum sunt anul 3. dar cred k imi fac curaj sa incerc si ceara.
...pacat k inca la noi nu sunt cabinete unde se pot epila si baietii inghinal, k asa m-as mai amuza sa-l vad pe iubitul meu cum merge la epilat si cum trage de par....poate asa ne-ar intelege si mai mult pe noi.
sper ca nu v-am plicitisit :D

Si eu mi-as dori sa se epileze cat mai multi barbati cu ceara, prin cat mai multe zone :D ca sa inteleaga si ei "pretul" frumusetii

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Apr 24, 2009 9:30 pm

:lol: :D :D :D :D

lush

par pubian...

Mesajde lush » Vin Apr 24, 2009 9:31 pm

un excelent subiect...;))...sincer prefer ca "juniorul" sa fie chel....ultimul model...;))...
...mi'ar placea foarte mult sa vedeti un slide cu bikini masculini...oare cum sa fac???

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Sâm Apr 25, 2009 2:06 pm

sa fie tuns si aranjat
nu conteaza forma ....

Următorul