Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cea mai buna bicicleta fara pedale copii

Sa ai o familie fericita si sa cresti un copil nu este tocmai usor. Mereu se ivesc tot felul de probleme. Nu-i asa ca iti doreai sa ai un loc unde sa poti discuta despre ele cu o multime de alte femei care au nevoie, ca si tine, de cateva sfaturi? Fa schimb de experiente cu mamicile si sotiile de pe Diva Hair!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

scamp

Cea mai buna bicicleta fara pedale copii

Mesajde scamp » Joi Aug 07, 2014 11:26 am

Bicicleta fara pedale este o jucarie prin care se pot dobandi aptitudini. Copilul dumneavoastra va deveni mai frumos, mai inteligent! Copilul dumneavoastra va simtii echilibrul, si cu ajutorul Bicicletei fara pedale acest lucru va fi accesibil chiar si intaintea varstei de 2 ani.

Viata e frumoasa pe 2 roti!

Biciclete fara pedale | Accesorii | Echipamente de protecție

Caro_12

Re: Cea mai buna bicicleta fara pedale copii

Mesajde Caro_12 » Joi Feb 12, 2015 5:48 pm

De acord!
Bicicletele cu doua roti, mai ales daca sunt din lemn, sunt foarte naturale, usoare si il invata mult mai usor pe copil sa se tina in echilibru pe bicicleta. Plus ca bicicleta este de sute de ani unul dintre cele mai sanatoase spoturi pentru copii.
Pentru biciclete din lemn pentru copii mici aveti aici un exemplu foarte bun aici: http://www.kimbi.ro/plimbare-joaca-copi ... -Arti-Star

elenadarius

Re: Cea mai buna bicicleta fara pedale copii

Mesajde elenadarius » Vin Iun 19, 2015 2:26 pm

scamp scrie:Bicicleta fara pedale este o jucarie prin care se pot dobandi aptitudini. Copilul dumneavoastra va deveni mai frumos, mai inteligent! Copilul dumneavoastra va simtii echilibrul, si cu ajutorul Bicicletei fara pedale acest lucru va fi accesibil chiar si intaintea varstei de 2 ani.

Viata e frumoasa pe 2 roti!

Biciclete fara pedale | Accesorii | Echipamente de protecție

Si eu mi-am invatat copilul de mic sa mearga pe bicicleta si am inceput cu un model fara pedale. A fost un adevarat succes! Eu am cumparat de aici bicicleta pentru micutul meu: http://biciclete-copii.net/