Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Sfaturi pentru a alege un scaun auto pentru cel mic!

Sa ai o familie fericita si sa cresti un copil nu este tocmai usor. Mereu se ivesc tot felul de probleme. Nu-i asa ca iti doreai sa ai un loc unde sa poti discuta despre ele cu o multime de alte femei care au nevoie, ca si tine, de cateva sfaturi? Fa schimb de experiente cu mamicile si sotiile de pe Diva Hair!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

EugeniaXY

Sfaturi pentru a alege un scaun auto pentru cel mic!

Mesajde EugeniaXY » Vin Apr 24, 2015 12:38 pm

Buna fetelor!

De cand cu legea asta care te amendeaza politia daca te prinde cu un copil in masina fara sa aiba un scaun auto m-am gandit sa iau celui mic un astfel de scaun. M-am tot uitat in magazinele de copii si am gasit acest scaun https://www.ilbambino.ro/scaun-auto-berber-bebetto/ care imi place dar sincer nu sunt foarte decisa ca nu e asa ieftin.

Voi ce ziceti, ?

ancamiclea

Re: Sfaturi pentru a alege un scaun auto pentru cel mic!

Mesajde ancamiclea » Vin Sep 11, 2015 2:12 pm

Mie mi se pare ok scaunul chiar daca este mai scump. Probabil este mai sigur si mai confortabil pentru copil. Eu am apelat acum cateva luni la o firma de inchirieri auto Otopeni, care mi-a dat odata cu masina si un scaun pentru copilul meu. Vreau sa iti zic ca era tot in genul scaunului la care te-ai uitat si fetita a stat linistita tot drumul.

Caro_12

Re: Sfaturi pentru a alege un scaun auto pentru cel mic!

Mesajde Caro_12 » Joi Sep 24, 2015 5:27 pm

Multe modele de scaune auto pentru copii gasiti si pe site-ul http://www.kimbi.ro/transportarea-bebel ... auto-copii.
Sunt acolo si inaltatoare, pentru copii mai maricei, pentru ca legea spune acum ca toti copii pana la 12 ani trebuie sa stea pe asa ceva, ca sa le stea bine centura si sa nu se accidenteze cu ea.