Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ai infia un copil?

Sa ai o familie fericita si sa cresti un copil nu este tocmai usor. Mereu se ivesc tot felul de probleme. Nu-i asa ca iti doreai sa ai un loc unde sa poti discuta despre ele cu o multime de alte femei care au nevoie, ca si tine, de cateva sfaturi? Fa schimb de experiente cu mamicile si sotiile de pe Diva Hair!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

EuMirela12

Re: Ai infia un copil?

Mesajde EuMirela12 » Mar Mar 24, 2015 1:06 pm

Sunt mulți cei care din vârste fragede au gânduri si idei cum ca ar fi singuri pe lume si fara ajutor (chiar asa e). Optiunea de a infia un copil este pentru ei o reusita pentru o viata mult mai buna. Sunt multe speculatii cum ca un procent destul de mare de cazuri arata ca acesti copii pot fi problematici desi eu cred ca acest lucru depinde mult si de educatia pe care o primesc. Da as infia daca voi dori un copil! :D

larissa.maria

Re: Ai infia un copil?

Mesajde larissa.maria » Mie Mar 25, 2015 9:23 am

EuMirela12 scrie:Sunt mulți cei care din vârste fragede au gânduri si idei cum ca ar fi singuri pe lume si fara ajutor (chiar asa e). Optiunea de a infia un copil este pentru ei o reusita pentru o viata mult mai buna. Sunt multe speculatii cum ca un procent destul de mare de cazuri arata ca acesti copii pot fi problematici desi eu cred ca acest lucru depinde mult si de educatia pe care o primesc. Da as infia daca voi dori un copil! :D

Conteaza educatia data de familia adoptiva, dar asta nu sterge codul genetic...majoritatea plozilor abandonati provin din familii cu tare serioase...asa ca, cine n-are de lucru, sa infieze si sa suporte consecintele naivitatii... :twisted:

Anterior