Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cine gateste la voi in casa?

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Ian 14, 2010 11:05 pm

in weekend mai fac cate o prajitura -ceva simplu .... sa nu imi ia mult timp
chechuri , tarte , placinte cu foi cumparate

anasoltan

Mesajde anasoltan » Lun Ian 18, 2010 2:52 am

placinta cu mere-o ador
sau checuri ,care sunt simplu de facut

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Lun Ian 18, 2010 1:40 pm

Eu gatesc ,dar si sotul este un bucatar excelent.

anna_d

Re: uite de ce e buna criza

Mesajde anna_d » Vin Ian 22, 2010 4:15 pm

maria_k scrie:mie sincer nu-mi place sa gatesc si i-am spus si sotului. la inceput inca mai spera ca il voi surprinde si dintr-o data am sa ma transform in cea mai buna bucatareasa. de fapt a sperat aproape 4 ani dar i-am spus clar : NU GATESC din 2 motive. 1. e pacat de mine ca ma chinui si 2. e pacat de tine ca trebuie sa mananci. prajituri sau dulciuri fac. ciudat e ca atunci cand vine vorba de dulciuri am mare rabdare . si eu nu sunt fan dulciuri. daaaar de curand ne-am luat o doamna draguta care vine de 2 ori pe sapt si ne face curat. pe dansa am rugat-o sa ne si gateasca. e minunaaat ! mancarea e foarte buna si toata lumea zambeste. eu cred ca e solutia ideala pentru cele care - indiferent din ce motiv- nu suporta bucataria. si nici nu pot spune ca ma baga in sapa de lemn. fiecare cu solutiile lui. tot respectul pentru femeile care gatesc si mai gasesc si o bucurie in asta. pupici !

E bine ca ati putut gasi o solutie!

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 12:45 am

noi gatim impreuna si facem curat impreuna...nu ar face nimic din proprie initiativa, dar ptc il rog frumos si ptc ma bag pe sub pielea lui, nu ma poate refuza
fff rar tip la el sa ma ajute:D

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Feb 03, 2010 12:28 am

eh barbatii astia

nady888

Mesajde nady888 » Joi Feb 04, 2010 4:12 pm

Nu imi place sa gatesc... urasc statul in bucatarie si mirosul de mancare in toata casa... Prietenul meu (viitorul sot) are aceeasi problema, cred ca o sa murim de foame ;))

Am incercat sa gatesc inca din copilarie, iar de fiecare data iesea fum si totul se ardea.... Eu ce vina am???? :P

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Feb 04, 2010 7:26 pm

Nu prea ma pricep la gatit...insa imi doresc sa invat.Am mai incercat sa prepar unele chestii mai usoare... treptat sper sa ma invat cat de cat

anasoltan

Mesajde anasoltan » Joi Feb 04, 2010 10:30 pm

eu uneori mai caut reviste pe net, pt feluri mai sofisticate

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: i love cooking by myself!

Mesajde gabriela2310b » Sâm Iun 12, 2010 9:38 pm

khaleeji_princess scrie:ME! :wink: with my dear youtube recipes. Or with my hubby :D for a funny dinner time :wink:
Imagine
http://flavors-of-india.blogspot.com/

foarte interesant blogul tau. am mancat unele dintre retetele postate. imi place foarte mult mancarea indiana.

daliacc

Re: Cine gateste la voi in casa?

Mesajde daliacc » Dum Iun 13, 2010 9:15 am

la mine in familie gateste mami cel mai des, dupa aceea pe locul 2 e tati, si eu sunt pe ultimul loc. prin urmare la noi toata familia gateste :D cand nu poate unu, gateste celelalt si asa mai departe

elenutza20

Mesajde elenutza20 » Dum Iun 13, 2010 3:11 pm

eu gatesc cel mai mult, sotul stie sa faca niste paste dementiale :D , in rest ma ajuta destul de mult in bucatarie :P

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Dum Iun 13, 2010 3:24 pm

Chiar daca stau cu parintii,gatesc si eu pt ca imi place..mi-a placut de mica sa stau cu bunica[care era o bucatareasa desavarsita] prin bucatarie si am invatat sa gatesc aproape orice.Dar cel mai mult ador sa fac prajituri,chiar daca eu personal nu ma prea omor cu dulcele...imi plac rectiile celorlalti cand gusta si laudele pe care le primesc :oops:

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Dum Iun 20, 2010 12:28 am

Ally_alex09 scrie:Chiar daca stau cu parintii,gatesc si eu pt ca imi place..mi-a placut de mica sa stau cu bunica[care era o bucatareasa desavarsita] prin bucatarie si am invatat sa gatesc aproape orice.Dar cel mai mult ador sa fac prajituri,chiar daca eu personal nu ma prea omor cu dulcele...imi plac rectiile celorlalti cand gusta si laudele pe care le primesc :oops:

deci gatesti mai mult pentru aplauze :P foarte bine ca le si primesti. felicitari

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Dum Iun 20, 2010 12:54 am

gabriela2310b scrie:
Ally_alex09 scrie:Chiar daca stau cu parintii,gatesc si eu pt ca imi place..mi-a placut de mica sa stau cu bunica[care era o bucatareasa desavarsita] prin bucatarie si am invatat sa gatesc aproape orice.Dar cel mai mult ador sa fac prajituri,chiar daca eu personal nu ma prea omor cu dulcele...imi plac rectiile celorlalti cand gusta si laudele pe care le primesc :oops:

deci gatesti mai mult pentru aplauze :P foarte bine ca le si primesti. felicitari

In cazul dulciurilor da..pt ca eu nu prea mananc..dar daca vb de mancare mai gatesc si de placere si chiar de nevoie uneori :D

AnteriorUrmătorul