Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Purificatoarele de aer

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sundayrose

Purificatoarele de aer

Mesajde sundayrose » Sâm Mai 18, 2013 12:41 pm

Buna, fetelor!
Voi folositi purificatoare de aer pentru casa? Eu le-am descoperit acum 2 luni si am intrat sa va ofer informatii cu privire la produsele Lampe Berger, niste produse de care eu m-am indragostit de la prima utilizare.

Sunt niste produse frantuzesti care purifica aerul, il dezinfecteaza si il parfumeaza delicat.
Gama de arome este la fel de mare ca imaginatia noastra: de la miros de Liliac, Cedru de Liban, Mosc, Ambra, Ploaie de Vara, Iarba proaspat taiata, Orhidee, pana la mirosul gradinilor din Riviera Franceza. Esentele contin alcool izopropilic, apa osmozata si parfumuri naturale sau sintetice. Sunt produse farmaceutice, deci nu trebuie sa va ingrijorati ca v-ar putea provoca durere de cap sau ameteli

Lampile sunt foarte folositoare persoanelor care gatesc, fumeaza sau au un miros neplacut in casa, deoarece purifica aerul si fac ca orice miros neplacut sa dispara in primele 15 minute de folosire. Ele functioneaza pe baza de cataliza. Calitatea si intensitatea parfumurilor sunt constante de-a lungul difuziei.

Eu mi-am luat o esenta cu miros de ploaie de vara si pot spune ca mirosul neplacut imi dispare in primele 15 minute, cu adevarat. Magazinul e in Baneasa Shopping City. Urmatoarea esenta va fi cea de liliac, miroase bestial!

Voi le stiti? Le-ati incercat?

P.S: Eu lucrez la ei, am ajuns sa imi dau salarul pe esente. Am postat informatiile astea ca sa va informez sau sa va aflu parerea, daca le-ati folosit.

cristescugabriela

Re: Purificatoarele de aer

Mesajde cristescugabriela » Mar Mai 28, 2013 5:43 pm

Buna,

Eu pot recomanda un alt tip de purificator de aer, mai exact ozonizator.
Mi-am achizitionat unul de la un centru naturist unguresc, foarte misto.
Cum am ajuns sa-mi cumpar? Am vazut ca aveau ei unul si m-am apropiat de el, sa vad ce este; si am simtit mirosul de ozon, de aer curat, mirosea exact ca aerul de munte! Si doamnele de acolo tomai servisera masa...si nu se simtea miros de mancare deloc! Si asa m-am convins ca merita sa investesc si eu.
Il tin mai mult in camera copilului...dar cat l-am tinut la noi in camera, pot sa spun ca ne-a ajutat sa dormim mult mai bine si mirosul de orice dispare din camera ( stiu eu, deodorant, mobila, etc...)
Se poate tine si in frigider...e foarte practic! Vi-l recomand!

Centrul acesta este pe str. Dr. Iacob Felix, nr.9..pentru cei care doresc mai multe detalii