Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Mancarea si locul de munca

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

PerfectSimple

Mancarea si locul de munca

Mesajde PerfectSimple » Mie Iun 11, 2014 6:43 pm

Am un loc de munca, care nu imi permite sa iau mancaruri ce pot fi incalzite prin urmare trebuie sa iau mancare uscata si rece, dar in stilul asta ma si ingras si imi stric si stomacul. Vreau niste idei de mancaruri mai usoare sau ce mai pot face atat pentru casa cat si pentru servici. Am mai facut pane`uri, chiftele, salate, dar totusi sa mai diversific. Astept idei ! :D
Everything happens for a reason .

ll14

Re: Mancarea si locul de munca

Mesajde ll14 » Vin Iun 27, 2014 5:06 pm

de ce nu comanzi dintr-un magazin sau restaurand sau firma de catering? daca mai gasesti 1-2 colege care sa ia din acelasi loc, atunci v-ati scos si plata transportului

Foxy75

Mesajde Foxy75 » Vin Aug 22, 2014 12:57 pm

Sandvisuri cu pasta de avocado (miezul unui avocado pasta cu lamaie, sare, piper si iaurt), simple sau cu inca ceva (un piept la gratar, altfel de carne)....

CaraGul

Mesajde CaraGul » Mar Sep 16, 2014 6:00 pm

ll14 scrie:de ce nu comanzi dintr-un magazin sau restaurand sau firma de catering? daca mai gasesti 1-2 colege care sa ia din acelasi loc, atunci v-ati scos si plata transportului

Asa este. Noi asa facem, ne adunam si comandam la o firma de catering, care ne face discount ca suntem mai multi si ne "abonam" cum ar veni pe o saptamana.
Cand vrem sa iesim, mergem la restaurant Perla, unde mancarea e grozava si la pranz au meniu cu pret fix, pentru de astia ca noi, care pleaca de la birou doar sa manance.
Noi avem noroc ca avem biroul chiar langa ei, dar am vazut ca este o moda la restaurantele din Bucuresti (si nu numai, cred) sa aiba oferta cu pret fix - si avantajos- pentru "oamenii muncii".

microJOB

Mesajde microJOB » Mar Mar 17, 2015 9:32 pm

Recrutam colaboratori persoane serioase si responsabile pentru analiza si rezolvare chestionare online. Se lucreaza comod de la birou sau domiciliu, programul este flexibil part-time. Castig 20$-40$/sapt. (daca sunteti o fire activa). Pentru inregistrare accesati linkul: http://qr.net/inregistrare In cazul in care aveti nalamuriri nu ezitati sa ne contactati. Dovada de plata: http://qr.net/dovadaplata2015

Oferim si solicitam seriozitate!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mar 19, 2015 1:38 pm

microJOB scrie:Recrutam colaboratori persoane serioase si responsabile pentru analiza si rezolvare chestionare online. Se lucreaza comod de la birou sau domiciliu, programul este flexibil part-time. Castig 20$-40$/sapt. (daca sunteti o fire activa). Pentru inregistrare accesati linkul: http://qr.net/inregistrare In cazul in care aveti nalamuriri nu ezitati sa ne contactati. Dovada de plata: http://qr.net/dovadaplata2015

Oferim si solicitam seriozitate!

Oferiti fraiereala online.... :twisted:

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Mar Mar 24, 2015 1:09 pm

Ai putea cauta rețete de supe care pot fi consumate si la rece, nu uita ca supele sunt recomandate de doctori pentru o alimentatie sanatoasa ! :D

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Mar 31, 2015 7:24 pm

EuMirela12 scrie:Ai putea cauta rețete de supe care pot fi consumate si la rece, nu uita ca supele sunt recomandate de doctori pentru o alimentatie sanatoasa ! :D

Zau, tu.... :mrgreen:

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Mar Apr 28, 2015 7:02 pm

Ma urmaresti !...! sunt impresionata ! Poate ar trebui sa-ti faci niste prieteni? Poate nu te vei mai plictisi in halul asta :D

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Apr 28, 2015 9:26 pm

EuMirela12 scrie:Ma urmaresti !...! sunt impresionata ! Poate ar trebui sa-ti faci niste prieteni? Poate nu te vei mai plictisi in halul asta :D

Zi zau cu limba scoasa...????? :mrgreen:

Emma_Rebela

Mesajde Emma_Rebela » Vin Feb 12, 2016 2:05 pm

Eu mananc la pranz ori la cantina societatii, ori imi cumpar ingrediente seara si gatesc acasa iar a doua zi imi iau pachet cu mancare la mine.

Folosesc bonurile de masa Ticket Restaurant de la Edenred, care acum se acorda pe un card - http://www.edenred.ro/ro/produse-si-servicii/beneficii-extra-salariale/viitorul-tichetelor - este foarte usor de folosit si astfel pot cumpara mancare exact de suma pe care o doresc, nu mai trebuie sa tin cont de valoarea unui singur bon.
Poti sa iti iei salate, semipreparate care nu necesita incalzire si orice altceva iti doresti.

ninelsor

Mesajde ninelsor » Mie Iul 10, 2019 11:18 am

Eu mananc o data la pranz si o data seara!