Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Flori de gradina

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Nitush

Flori de gradina

Mesajde Nitush » Mie Ian 21, 2015 6:39 pm

Sunt in cautarea unor flori care sa reziste pana toamna tarziu si care sa nu necesite replantare, mai exact sa utilizez seminte. Vreau sa le plantez in gradina si in jurul casei. Ce ma sfatuiti, anul trecut am avut o tentativa dar a esuat. Nu va dau detalii :oops:

dana68

Re: Flori de gradina

Mesajde dana68 » Mie Ian 28, 2015 9:58 am

Nitush scrie:Sunt in cautarea unor flori care sa reziste pana toamna tarziu si care sa nu necesite replantare, mai exact sa utilizez seminte. Vreau sa le plantez in gradina si in jurul casei. Ce ma sfatuiti, anul trecut am avut o tentativa dar a esuat. Nu va dau detalii :oops:

Totul depinde foarte mult de pamantul pe care il ai in gradina.Daca nu este afanat si nu are ingrasamant natural, plantele nu rezista.
Aici poti sa te documentezi si sa alegi. http://www.gradinabakker.ro/
Mentionez ca eu nu am cumparat niciodata de la ei, nu garantez calitatea dar nici nu o contest.
Bafta! :)
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."