Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Clooooooooooor

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

taarraa

Re: Clooooooooooor

Mesajde taarraa » Lun Aug 16, 2010 2:15 pm

Poti sa incerci sa acoperi cu un marker negru...insa trebuie sa faci asta dupa fiecare spalare.
Merita sa incerci....si sa ne spui daaca a functionat :D

elaga

Mesajde elaga » Mie Aug 18, 2010 10:06 pm

O solutie ar fi sa-i bagi cu totul in clor. Sa vezi ce iese. Glumesc, s-au dus. Nu le mai poti face nimic. Poate doar sa aplici ceva pe locul respectiv. Erau la un moment dat niste aplicatii brodate care se lipeau cu fierul. Erau foarte shic. Incearca, nu mai ai nimic de pierdut.
http://mamasiiubita.blogspot.com/

alexyab

Mesajde alexyab » Mie Oct 13, 2010 3:04 pm

Cred ca iti dau un raspuns cam tarziu.Daca sunt pantalonii tai preferati si ii vrei neaparat te sfatuiesc sa cumperi o vopsea din magazine pentru tesaturi ( real, carefour) si sa ii vopsesti.Eu mi-am revopsit hainele cu astfel de vopsea, se pune in masina de spalat cu sare mare, fara detergent .( foarte usor) Pretul este cam 30/40 lei .Sau mai poti opta pentru vopsele care se aplica cu pensula.Dupa ce vopsesti zona respectiva , pui o batista si calci cu fierul de calcat ....nu se duce la spalat.

andreea1001

Mesajde andreea1001 » Sâm Noi 27, 2010 12:39 pm

anaaame scrie:Buna...sunt disperata va rog frumos sa ma ajutati..in vine sa plang...am nijte pantaloni negri(cv de genu blugi) skinny si azi iam patat cu clor si am vazut k sau facut portocaliiiii........doamne iam bagat repede la spalat..akuma ink astept sa vad ce iese....heeeeelp me ce ma fac dak nu iese....k numai pootttttttttttttttttjavascript:emoticon(':shock:')

Imi pare rau ,dar petele de clor nu ies,dar ai putea sa faci un desen pe ei,sau lipeste ceva acolo,fa-le un model.

caty113

Mesajde caty113 » Dum Ian 30, 2011 11:24 am

ai putea incerca sa ii veosesti cu spray de masina negru,se gaseste la magazinele de piese auto si costa in jur de 8 lei unul.eu asa am facut cu tenesii mei.culoarea se pierde in timp la spalat,dar o poti improspata,mai ales ca sprayul contine o cantitate destul de mare de vopsea :D

Melissa24

Mesajde Melissa24 » Sâm Apr 28, 2012 4:34 pm

am9 ani si azi am ajutato pe mami la curat dar cand am sters ghiuveta mam patat cu clor pe bluza si pe pantaloni mei preferati. bluza este rosie si pantaloni sunt un fel de maro deschis acum bluza e roz si pantalonii sunt la fel.am plans toata ziua .CE SA FAC :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: AJUTATIMA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: VA ROG :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: SUNT FOARTE SUPARATA :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( [color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color]

Anterior