Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce bem dimineata?

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

daliacc

Re: ce bem dimineata?

Mesajde daliacc » Vin Iun 04, 2010 12:36 pm

Adevarat graiesti Gabriela ! Trebuie sa ai noroc si sa te descurci, atata tot. Prietenul meu, e in ultimul an de facultate, si, lucreaza pentru 20 de milioane pe luna, uneori si mai mult. E descurcaret :D . Altii saracii lucreaza pentru 7-8 mil pe luna de dimineata pana seara cu tot cu facultatea terminata :(

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 04, 2010 9:57 pm

sincer dalia, daca ai si rata la apartament, nici cu 20 milioane nu te descurci. dar oricum fata de 7-8 milioane salariu pentru o persoana cu facultate :|
ca sa nu mai vorbesc de saracii medici rezidenti care muncesc pentru 8 milioane :|

daliacc

Mesajde daliacc » Vin Iun 04, 2010 10:11 pm

Pai, cand vine vorba de atatia banuti, e foaaarte ok pentru o persoana care are unde sa stea si nu trebuie sa plateasca chiria. Altfel, nu stiu cine s-ar descurca. Eu inca nu am salar, dar sunt genul de persoana care trage de bani ca de guma. Daca 10 lei am in portofel, trag de ei si 2 saptamani :lol: E greu sa te descurci... tot vorbeam cu prietenul meu despre casatorie. Daca ar fi sa ne casatorim si sa ne cumparam un apartament ar trebui sa scoatem bani din banca, si probabil toata viata am plati rata la banca... :| Daca ar fi sa mai facem si un copil, o sa ajungem sa traim la limita limitelor.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Sâm Iun 05, 2010 12:09 am

cam asta este realitatea. cam asta ne ofera tara noastra. :(

elenutza20

Mesajde elenutza20 » Sâm Iun 05, 2010 11:49 am

gabriela2310b scrie:
daliacc scrie:Aaaaa :D lucky you ca nu esti in Romania.

nici in romania nu e asa de rau. depinde cum te descurci in viata

exact!eu si cand locuiam in romania ma descurcam foarte bine!aveam un salariu f bun si pe langa, mai aveam o mica afacere, la negru ce-i drept dar imi aducea un profit considerabil! :D .

daliacc

Mesajde daliacc » Sâm Iun 05, 2010 7:51 pm

Chiar ieri vorbeam cu mama mea ca as vrea foarte mult sa plec afara cand termin liceul, macar sa ma duc sa incerc, sa vad daca reusesc sau nu, si daca nu reusesc, asta este, vin acasa si incerc ceva. ma gandeam si la posibilitatea de a merge si a cumpara haine de afara si sa vin sa le vand aici :lol:. In Anglia vedeam maieuri la 1 lira care aratau superb fiindca erau reduceri mari, si la ei la magazine cand sunt reduceri... pai sunt reduceri calumea nu ca la noi. Sau... sa fiu reprezentat la mai multe firme de cosmetice :lol:, desigur... astea, pe langa un job care o sa il gasesc aici, unde o sa castig 7-8 mil maxim, fiindca dupa liceu prea mare lucru nu ai ce sa faci, nu ca ai aveea ce sa faci dupa faculta.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Iun 06, 2010 10:28 am

parerea mea este ca in romania totusi prin munca cinstita in anumite domenii tot nu poti sa o duci foarte bine.
in afara iti este mai usor recunoscuta valoarea

daliacc

Mesajde daliacc » Dum Iun 06, 2010 5:21 pm

Asta e ceva obisnuit in Romania. Platim ca sa putem sa trecem un examen, mergi cu "plasuta" la profesor ca sa nu ramai corigent, mituiesti ca sa poti sa scapi de belea si asa mai departe. Asa e lumea, nu stiu cand se va schimba.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Iun 06, 2010 9:08 pm

Mai, astea cu examenele platite e mai noua...pe vremea mea nu se practica...

daliacc

Mesajde daliacc » Dum Iun 06, 2010 9:21 pm

Eh Larisa, multe sunt diferite acuma. Altadata scoala era foarte importanta, ajungeai cineva daca aveai scoala si facultate, acuma... Altadata scoala era scoala, erau reguli stricte, si profesorii erau profesori, acuma... Lista continua

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Iun 07, 2010 8:15 am

da, e o practica mai noua insa destul de folosita :|

daliacc

Mesajde daliacc » Lun Iun 07, 2010 8:21 am

E la moda Gabriela :lol:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Iun 07, 2010 1:01 pm

o fi la moda dar promoveaza non-valori, iar valorile autentice se pierd pe drum pentru ca nimeni nu le baga in seama si nu le sustine.
in zilele noastre o nota > 9 la bac nu mai inseamna nimic. o diploma de facultate nu inseamna mare lucru, daca insa ai relatii si punga plina, ajungi si in parlament chiar daca esti o nulitate

daliacc

Mesajde daliacc » Lun Iun 07, 2010 3:09 pm

Chiar zilele trecute vorbeam cu dirigintele mele cu chestia asta cu platitu si cu copiatu. Cand tu stii ca esti mai bun decat restu, ca probabil stii la o materie mai mult decat altul... si cand vezi ca ala care nu stie nimic are nota ca si tine care probabil esti un as la materia aia, sa nu te enervezi? Cand vezi ca dai un test la scoala, si, iti ajugi colegu de banca fiindca el nu o invatat si copiaza tot de la tine si tu care ai invatat tot iei 10, si el care nu are nicio treaba cu materia respectiva ia tot 10. La fel si la bac si la capacitate cand unii profesori ii lasa sa copieze pe elevi de numa... Cum poti sa mai faci diferenta intre ei? Cum poti creea o ierarhie..? Ce satisfactie mai ai tu, cand stii ca ala nu o invatat nimic si are aceeasi nota ca si tine care ai luat meditati, care esti bun, care ai invatat...? Se fura la modul exagerat, fiindca ni se permite, fiindca asa suntem invatati... Si cand am dat eu capacitatea, ne tot sfatuia X si Y profesor ca sa nu iesim prea repede din sala, ca sa asteptam pana la sfarsit, ca poate mai reusim sa copiem, sa mai tragem cu ochiu, sa ne ajute cineva... Daca din scoala esti invatat asa ceva la ce sa te mai astepti? :lol:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Lun Iun 07, 2010 11:06 pm

asa e

AnteriorUrmătorul