Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Odorizant de camera

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

Odorizant de camera

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Mar 13, 2010 8:09 pm

**
Fetelor, ce odorizant de camera preferati?

Eu am unul electric cu ulei esential, insa desi mirosul degajat in camera este extrem de placut [ nota de baza: iasomia], dupa 2-3h mi se face rau din cauza mirosului in cauza si trebuie sa scot aparatul din priza.

E reglabil, pe nivele de intensitate de la 1 la 5. L-am tinut mereu la 2 . :?

Cu ce l-as putea inlocui?

hana2

Mesajde hana2 » Sâm Mar 13, 2010 8:24 pm

Mie imi place OUST open air, spray, e foarte bun...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Mar 13, 2010 8:29 pm

hana2 scrie:Mie imi place OUST open air, spray, e foarte bun...

Despre acesta este vorba?

hana2

Mesajde hana2 » Sâm Mar 13, 2010 9:48 pm

acesta
Imagine

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Mar 13, 2010 10:01 pm

De ce va incarcati plamanii cu vapori chimici, de dragul unui moft? Nu sunt suficiente spray-urile si parfumurile?

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Mar 13, 2010 10:01 pm

hana2 scrie:acesta
Imagine

Merci. ;)

taarraa

Mesajde taarraa » Dum Mar 14, 2010 12:14 am

Am airwick.Miroase frumos...insa se mentine mirosul cel mult 10 minute dupa pulverizare.

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Lun Mar 15, 2010 1:58 pm

Si eu tot Oust folosesc, nu prea persista mirosul, dar totusi mi se pare ca inlatura destul de mult mirosurile neplacute :)
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

Kingi

Mesajde Kingi » Mar Mar 16, 2010 10:28 am

Aparat Air weck(flori si fructe) imi place cum miroase si tine mult mirosul.

elenutza20

Re:

Mesajde elenutza20 » Sâm Mai 15, 2010 1:27 pm

taarraa scrie:Am airwick.Miroase frumos...insa se mentine mirosul cel mult 10 minute dupa pulverizare.

si eu tot de la airwick folosesc!sunt obsedata sa-mi miroase casa frumos si proaspat :D , asa ca dupa ce fac aerisirea de dimineatza, bag in functiune airwick 8)

hana2

Re: Odorizant de camera

Mesajde hana2 » Mie Mai 19, 2010 1:41 pm

Eu nu folosesc odorizantele cu aparat electric dar cel sub forma de spray si nu foarte des...
Taaraa pe catelul tau nu-l deranjeaza mirosul odorizantelor?
Imi aduc aminte ca atunci cand eram insarcinata, simteam mirosurile mult mai puternic si citind pe un forum pt mamici cu probleme asemanataore ,am gasit postarea unei viitoare mamici ,care spunea ca abea atunci intelegea prin ce a trecut biatul ei catel, cand ea folosea toate podusele de curatenie si odorizante de camera pe care acum nu le mai putea suporta.... :wink:

ImagineImagine

sundayrose

Mesajde sundayrose » Sâm Mai 18, 2013 12:39 pm

Buna, fetelor!
Voi folositi purificatoare de aer pentru casa? Eu le-am descoperit acum 2 luni si am intrat sa va ofer informatii cu privire la produsele Lampe Berger, niste produse de care eu m-am indragostit de la prima utilizare.

Sunt niste produse frantuzesti care purifica aerul, il dezinfecteaza si il parfumeaza delicat.
Gama de arome este la fel de mare ca imaginatia noastra: de la miros de Liliac, Cedru de Liban, Mosc, Ambra, Ploaie de Vara, Iarba proaspat taiata, Orhidee, pana la mirosul gradinilor din Riviera Franceza. Esentele contin alcool izopropilic, apa osmozata si parfumuri naturale sau sintetice. Sunt produse farmaceutice, deci nu trebuie sa va ingrijorati ca v-ar putea provoca durere de cap sau ameteli

Lampile sunt foarte folositoare persoanelor care gatesc, fumeaza sau au un miros neplacut in casa, deoarece purifica aerul si fac ca orice miros neplacut sa dispara in primele 15 minute de folosire. Ele functioneaza pe baza de cataliza. Calitatea si intensitatea parfumurilor sunt constante de-a lungul difuziei.

Eu mi-am luat o esenta cu miros de ploaie de vara si pot spune ca mirosul neplacut imi dispare in primele 15 minute, cu adevarat. Magazinul lor e in Baneasa Shopping City. Urmatoarea esenta va fi cea de liliac, miroase bestial!

Voi le stiti? Le-ati incercat?

P.S: Eu lucrez la ei, am ajuns sa imi dau salarul pe esente. Am postat informatiile astea ca sa va informez sau sa va aflu parerea, daca le-ati folosit.

carla2011

Mesajde carla2011 » Mie Mai 29, 2013 6:34 pm

eu am lumanarele parfumate, cu vreo ora inainte sa vina lumea le aprind. nu am nevoie de altceva, mai ales cand aerisesc adecvat

cristescugabriela

Mesajde cristescugabriela » Joi Mai 30, 2013 3:39 pm

App de purificatoare de aer...ca am mai vazut ca a mai scris cineva...
Nu stiu restul cum sunt, dar eu am unul extraordinar!
Cei drept, il tin mai mult in camera copilului noaptea ( ca tare bine doarme cand il are in camera) si in bucatarie ( ca acolo se imbina toate mirosurile din lume, plus tigara ); se poate pune si in frigider!

E de la Biyovis Lifestyle sau asa ceva....e un centru naturist unguresc...
Oricum ,acest aparat e foarte bun si ajuta mult la sanatatea noastra, nu-mi pare rau nicio secunda ca am investit bani in el, vi-l rcomand sincer!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 30, 2013 8:36 pm

cristescugabriela scrie:App de purificatoare de aer...ca am mai vazut ca a mai scris cineva...
Nu stiu restul cum sunt, dar eu am unul extraordinar!
Cei drept, il tin mai mult in camera copilului noaptea ( ca tare bine doarme cand il are in camera) si in bucatarie ( ca acolo se imbina toate mirosurile din lume, plus tigara ); se poate pune si in frigider!

E de la Biyovis Lifestyle sau asa ceva....e un centru naturist unguresc...
Oricum ,acest aparat e foarte bun si ajuta mult la sanatatea noastra, nu-mi pare rau nicio secunda ca am investit bani in el, vi-l rcomand sincer!

Daca tot ii dati cu tigara, la ce va mai trebuie purificator? :mrgreen:

Următorul