Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Silueta viselor vs. mancatul rapid

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Vin Ian 22, 2010 12:12 am

Conopida cu branza de vaci si putina smantana deasupra, la cuptor. Daca mananci doar asta vreo 3 luni, plus mers de trei ori pe saptamana la sala, vei avea silueta dorita. Verificat!

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Vin Ian 22, 2010 3:17 am

ANDACRISTINA scrie:Conopida cu branza de vaci si putina smantana deasupra, la cuptor. Daca mananci doar asta vreo 3 luni, plus mers de trei ori pe saptamana la sala, vei avea silueta dorita. Verificat!

Conopida este buna,dar smantana consumata timp indelungat scoate calciul din corp.
Nu ai ajut probleme cu flatulenta?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Vin Ian 22, 2010 12:04 pm

Smantana, ca orice alt produs lactat, are aport de calciu....dar e problema cu colesterolul, daca se consuma in exces...dar, la acest fel de mancare nu pui decat putin deasupra...Vis-a-vis de flatulenta, nu creaza astfel de probleme...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Vin Ian 22, 2010 1:57 pm

ANDACRISTINA scrie:Smantana, ca orice alt produs lactat, are aport de calciu....dar e problema cu colesterolul, daca se consuma in exces...dar, la acest fel de mancare nu pui decat putin deasupra...Vis-a-vis de flatulenta, nu creaza astfel de probleme...

Crede-ma ca stiu pe cineva care a mancat zilnic smantana la ciorbe usoare(tinea o cura de slabire) si dupa 2 luni avea lipsa de calciu in corp.
Dar,consuma zilnic.
Imagine
Bijuterii unicat cu certificate de garantie pe www.bijuteriixandra.ro

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Vin Ian 22, 2010 4:13 pm

Lipsa de calciu a survenit in urma dietei, probabil severe si a lipsei lactatelor din alimentatie...
Si eu am facut o dieta de genul braza de vaci plus rosie dimineata, carne fiarta plus cartof fiert la pranz..La sfarsitul dietei, aveam kg dorite, dar mi-am plombat toata gura...si acum mai trag ponoasele dezechilibrului de calciu pe care singura mi l-am provocat...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Vin Ian 22, 2010 4:24 pm

ANDACRISTINA scrie:Lipsa de calciu a survenit in urma dietei, probabil severe si a lipsei lactatelor din alimentatie...
Si eu am facut o dieta de genul braza de vaci plus rosie dimineata, carne fiarta plus cartof fiert la pranz..La sfarsitul dietei, aveam kg dorite, dar mi-am plombat toata gura...si acum mai trag ponoasele dezechilibrului de calciu pe care singura mi l-am provocat...

O dieta trebuie aleasa foarte bine pentru a fi sigura ca aduci toate vitaminele necesare in organism.
Imagine
Bijuterii unicat cu certificate de garantie pe www.bijuteriixandra.ro

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 12:43 am

si eu am utilizat conopida in regim insa fiarta si bagata la mixer. am adaugat apoi ceapa tocata ca sa aiba totusi gust, fff putina sare , am intins-o pe 2-3 felii de paine si cam asta mancam la o masa, insa era ff hranitoare

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Feb 03, 2010 12:29 am

nu suport conopida fiarta, cruda fac salata

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Mar 10, 2010 2:08 am

molly scrie:salatele -ca se apropie sezonul ...
acum depinde si de unde cumparam materia prima ,
oricum sunt mai sanatoase decat cartofii prajiti

De acord ... abia astept sa vina vara ...

andreea1001

Re: salata michelle...

Mesajde andreea1001 » Joi Noi 25, 2010 5:04 pm

lush scrie:am sa iti descriu o salata ce se prepara foarte repede,e gustoasa si sanatoasa.
ai nevoie de o jumatate de legatura de salata verde,1-2 rosii,masline,1-2 oua fierte tari{le poti pune la fiert cand incepi salata si fiindca se pun ultimele nu o sa ai grija lor},cateva feliute de pastrama si de cascaval taiat dreptunghiuri sau cuburi si o conserva de ton.le amesteci intr-un bol pe toate,salata rupta nu taiata{ulterior se poate ingalbeni},rosiile taiate ca pentru salata,oualele{sper ca am scris corect}taiate in patru,feliutele de pastrama si cascaval,maslinele{foarte bune cele fara samburi}si la final tonul fin maruntit fara ulei.de asemenea...ca sa nu ai ulterior neplaceri poti aduga dupa gust suc de lamaie sau lime...se poate servi cu paine...
iti urez pofta buna!!!
p.s.:proportiile descrise mai sus sunt pentru o portie...;)...

Am incercat si eu aceasta salata care a iesit foarte buna!

alexandra890

Re: Silueta viselor vs. mancatul rapid

Mesajde alexandra890 » Lun Mai 16, 2011 5:02 pm

O sa incerc si eu retea ta de salata, pare gustoasa si sanatoasa. :D

mirelapasare

Mesajde mirelapasare » Lun Mai 23, 2011 11:36 pm

Si eu fac salata descrisa de "lush", dar fara pastrama si cu branza feta in loc de cascaval. Mi se pare nepotrivita combinatia ton - pastrama :?
Solutii complete pentru Organizare Evenimente Corporate

ares

Mesajde ares » Joi Iul 28, 2011 9:35 am

mirelapasare scrie:Si eu fac salata descrisa de "lush", dar fara pastrama si cu branza feta in loc de cascaval. Mi se pare nepotrivita combinatia ton - pastrama :?

Eu o sa pastrez pastrama, nu-mi place tonul. :P

Anterior