Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Agentii de turism sau direct

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Agentii sau rezervari directe?

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Mar 17, 2011 2:00 pm

-agentii turism
1
17%
-site-uri booking
1
17%
-rezervare directa la hotel
4
67%

Voturi totale : 6

maryannasro

Re: Agentii de turism sau direct

Mesajde maryannasro » Dum Feb 03, 2013 2:14 pm

Ultimul concediu l-am facut la http://pensiunea-scarisoara.ro si sincer nu cred ca as fi avut nevoie de o agentie de turism.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Feb 03, 2013 2:52 pm

maryannasro scrie:Ultimul concediu l-am facut la http://pensiunea-scarisoara.ro si sincer nu cred ca as fi avut nevoie de o agentie de turism.

Cu siguranta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nici peste hotare n-ai...daca incerci o data pe cont propriu, te lamuresti si nu mai apelezi la agentii... :mrgreen:

maryannasro

Mesajde maryannasro » Lun Feb 18, 2013 12:56 pm

Am incercat si agentii de turism, dar doar pentru vacantele din afara Romaniei. O vacanta reusita cu o agentie de turism a fost in Austria prin oferta iritravel
Ultima oară modificat de maryannasro pe Mie Mar 27, 2013 12:53 am, modificat 1 dată în total.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Feb 19, 2013 11:26 am

Incearca direct si vorbim pe urma. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

moretondulas

Mesajde moretondulas » Mar Feb 19, 2013 5:09 pm

Eu sunt pro bilete low cost, de avion, si cand ajung unde trebuie sa ajung, sigur gasesc un hotel ok. Pentru ca in ultimul timp, cum a mai spus cineva mai sus, am auzit tot felul de povesti nu chiar ok...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Feb 19, 2013 6:22 pm

moretondulas scrie:Eu sunt pro bilete low cost, de avion, si cand ajung unde trebuie sa ajung, sigur gasesc un hotel ok. Pentru ca in ultimul timp, cum a mai spus cineva mai sus, am auzit tot felul de povesti nu chiar ok...

Bravo!!!!!! :D

seminterie

Mesajde seminterie » Sâm Mar 23, 2013 3:53 pm

crissa004 scrie: transportul oricum nu este inclus in oferte la agentii :)

Transportul in afara tarii se poate face fara problebe pe orice site de ticketing online.

alfi

Mesajde alfi » Vin Mar 29, 2013 2:05 pm

pisicuta1111 scrie:Cu siguranta nu este mai ieftin daca rezervi direct la hotel, am patit-o eu in Bran pentru sejurul de craciun unde am platit cu aprox. 500 lei mai mult decat la o agentie (am vazut dupa ce am platit).
De atunci merg pe mana agentiilor pentru orice sejur sau rezervare.Prin recomandare am ales agentia Bali Tour si am platit un sejur pentru paste Nisipurile de Aur, iar daca tot a fost recomandare mi-am permis si am intrebat de ce este mai ieftin prin agentie decat la hotel, raspunsul nu a intarziat sa apara (foarte draguta persoana) explicand ca agentiile au contracte cu hotelurile iar acestia le dau mai ieftin pentru ca au un portofoliu mare de clienti iar posibilitatea de a vinde mai multe camere cresc prin agentie...cu obligatia ca pretul de la agentie sa nu depaseasca pretul lor de recetie.

da...sigur ...ceea ce incerci tu sa ne spui,este ca trebuie sa ai incredere in agentii...inclusiv in tine,ca si tu ai sau esti de la agentie...oricum nu cred ce ne-ai spus...vorbe goale...si daca totusi chestia asta s-a intamplat,NU UITA ca asa ceva este posibil IN ROMANIA,cu sau fara agentie...

dinittza

Locaţie: Bucuresti

Mesajde dinittza » Joi Oct 02, 2014 3:31 pm

eu prefer agentia de turism. mi se pare mult mai ok sa nu stau sa imi bag capul cu rezervare..plata.. plus ca nu stii niciodata cui platesti. am prieteni care au facut rezervare direct la hotel si cand au ajuns acolo nu aveau nimic platit pentru ca cineva clonase site-ul hotelului si plata a fost facuta hotilor. prefer sa stiu ca am pe cine strange ''de gat''. Anul acesta mi-am petrecut concediul in Spania. O saptamana in Barcelona si o saptamana la plaja. A fost o experienta frumoasa atat pentru mine cat si pentru prietenii mei. Am facut ce ne-am propus si ce era in program ceea ce pot spune ca m-a incantat foarte tare. Unul din aceste lucrurile care nu esr pe lista si pe care l-am facut la recomandarea ghidului, a fost sa luam masa la CATEDRA pe via Laietana, in apropierea statiei de metrou Jaume I. Mi s-a parut superba experienta. Abia astept sa o repet. Am mancat tapas si paella de toate felurile in restaurantele si barurile din port si din jurul plajei am incercat chiar si o friptura traditionala. Pe oriunde am intrat, am ramas surprinsi de atmosfera. Atitudinea oamenilor de acolo este minunata. Sunt prietenosi si calmi. Nu pot decat sa le multumesc celor de la Bavaria Tour pentru minunatul circuit! Nu prea m-a interesat daca sunt organizatori sau nu! important este ca mi-au recomadat un program asa cum mi-am dorit si am avut cu cine discuta. Este enervant sa suni la agentia nu stiu care si sa iti raspunda o fatuca plictisita. Pentru mine conteaza serviciile atat cele din tara cat si cele de la fata locului. asa ca eu aleg agentia! asta era intrebarea nu? :roll:
www.coliere.ro
Bijuterii & Articole decorative & Articole nunta executate anual

:) :d :*:) :d :*:) :d :*:) :d :*:) :d :*:) :d :*:) :d :*

alexia_200

Mesajde alexia_200 » Lun Ian 02, 2017 8:45 pm

Am sa plec intr-un city break de Valentines Day la Roma, ales de pe internet.

Anterior