Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Carti personalizate pentru copii

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

odett_style

Carti personalizate pentru copii

Mesajde odett_style » Mar Dec 01, 2009 2:21 pm

Se apropie ziua de nastere a copilului dvstra si vreti sa-i faceti un cadou deosebit ? Vreti ca de acest dar sa isi aminteasca, peste ani cu placere ? Puteti renunta la maimutoii din plus in favoarea unei carti in care copilul devine eroul principal . Povestile sunt personalizate pentru fiecare copil in parte, iar copiii sunt curiosi de faptul ca nu este o coincidenta de nume si prin introducerea in poveste a unor elemente din viata lui .
Cartile de povesti personalizate reprezinta un cadou cu adevarat special pentru zile de nastere, Craciun, Mos Nicolae, 1 Martie, 1 Iunie sau Sarbatorile de Paste.
Povestile includ: numele copilului, varsta, prieteni, numele invatatoarei sau educatoarei, scoala sau gradinita la care invata, orasul si dedicatia persoanei care face cadoul.
Cartile contin 36 de pagini color iar copertile sunt cartonate.
Recomandam cartile pentru copii intre 1 - 14 ani, si nu in ultimul rand si parintilor care doriti sa retraiti clipele minunate de la nunta dv.intr-o pagina de poveste alaturi de persoana iubita, sau doriti sa oferiti un cadoui inedit proaspetilor casatoriti ca si amintire.
Cartile se adreseaza tuturor celor care mai sunt copii!

ID mess; odett_style sau eowyn_14

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Ian 21, 2010 11:30 pm

Draguta ideea.

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Vin Ian 22, 2010 3:37 am

Si foarte utila,cel putin stii ca ii cumperi copilului ceva interesant si de folos.
Am si eu 3 costau in jur de 60 ron cand le-am achizitionat.
Imagine

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Vin Ian 22, 2010 12:08 pm

Pustiul meu a primit de la gradinita, de Craciun, 2 astfel de carticele...A fost foarte impresionat, dar, din ele a aflat ca parintii impodobesc bradul, nu Mos Craciun...el aduce doar cadourile...Ce sa fac, nu am citit-o inainte, ca sa mai schimb, pe ici pe colo...Oricum, podoabele de pe brad, dupa ce l-am desfacut, le-am pus in balcon sa vina mosul sa le ia pana anul viitor...

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mie Mar 03, 2010 12:08 am

Interesant :d

MariusTitulescu

Re: Carti personalizate pentru copii

Mesajde MariusTitulescu » Sâm Aug 25, 2018 10:59 am

Foarte faina ideea. Recomand si cartile interactive cu Fram. Sunt foarte bine realizate.