Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Astrologie si tarot

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

banica.maria.elena

Astrologie si tarot

Mesajde banica.maria.elena » Lun Mai 26, 2014 9:08 pm

De foarte multi ani, am fost atrasa de astrologie, tarot sau numerologie, insa pana acum doua zile nu am apelat la servicii de acest gen. Foarte multi ani am citit blogul lui Mihnea Firan, care mi se pare foarte profesionist, bine documentat si cu subiecte interesante. Insa de ceva vreme in viata mea au aparut din senin mai multe probleme, am incheiat o relatie de 7 ani, mi-am pierdut job-ul, si am fost foarte trista. Din aceste cauze, m-am decis sa apelez la cineva, pe site-ul lui Mihnea Firan am gasit un banner, o reclama catre un site, am accesat repsectivul site, si am mers pentru o consultatie in tarot si cartomantie, vreau sa va spun ca au fost 2 ore intense, am fost impresionata, in sensul bun. Peste 2 zile merg iar, doamna se numeste Verinceanu Catalina, este foarte draguta, o persoana educata si politicoasa. Voi ati avut parte de astfel de experiente ezoterice? Cum a fost, sunteti multumite ?

larissa.maria

Re: Astrologie si tarot

Mesajde larissa.maria » Mar Mai 27, 2014 7:43 am

banica.maria.elena scrie:De foarte multi ani, am fost atrasa de astrologie, tarot sau numerologie, insa pana acum doua zile nu am apelat la servicii de acest gen. Foarte multi ani am citit blogul lui Mihnea Firan, care mi se pare foarte profesionist, bine documentat si cu subiecte interesante. Insa de ceva vreme in viata mea au aparut din senin mai multe probleme, am incheiat o relatie de 7 ani, mi-am pierdut job-ul, si am fost foarte trista. Din aceste cauze, m-am decis sa apelez la cineva, pe site-ul lui Mihnea Firan am gasit un banner, o reclama catre un site, am accesat repsectivul site, si am mers pentru o consultatie in tarot si cartomantie, vreau sa va spun ca au fost 2 ore intense, am fost impresionata, in sensul bun. Peste 2 zile merg iar, doamna se numeste Verinceanu Catalina, este foarte draguta, o persoana educata si politicoasa. Voi ati avut parte de astfel de experiente ezoterice? Cum a fost, sunteti multumite ?

Hai, Mama Omida....zau asa... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

banica.maria.elena

Mesajde banica.maria.elena » Mie Mai 28, 2014 7:34 pm

Larisa, eu am detaliat o experienta personala, pe care am avut-o, stiu ca e un subiect tabu, dar multa lume apeleaza la acest gen de servicii, unii mai discret alti fara sa se ascunda. Eu sunt convinsa ca foarte multe persoane au avut tot felul de experiente, si de aceea am cerut mai multe pareri. Din pacate in Romania, genul acesta de servicii este oferit de persoane, cu o moralitate indoielnica, in schimb in alte state civilizate, tarotul, este vazut ca ceva normal.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Mai 28, 2014 7:38 pm

banica.maria.elena scrie:Larisa, eu am detaliat o experienta personala, pe care am avut-o, stiu ca e un subiect tabu, dar multa lume apeleaza la acest gen de servicii, unii mai discret alti fara sa se ascunda. Eu sunt convinsa ca foarte multe persoane au avut tot felul de experiente, si de aceea am cerut mai multe pareri. Din pacate in Romania, genul acesta de servicii este oferit de persoane, cu o moralitate indoielnica, in schimb in alte state civilizate, tarotul, este vazut ca ceva normal.

Numai cei saraci cu duhul apeleaza...eu stiu ca e criza, dar gaseste-ti alta ocupoatie... :mrgreen:

mirela143

Mesajde mirela143 » Lun Sep 22, 2014 11:06 pm

Oh Nu iti face griji.

Astfel de persoane rautacioase care nu respecta parerea altor persoane nu metita prea multa aatentie. Si eu merg la Catalina si sunt foarte multumita de serviciile ei.

Daca cineva este nemultumit este dreptul lui/ei sa faca acest lucru cunoscut.
Dar comentariile rautacioase..doar "ca se se afle in traba" nu iti au locul aici, in special daca nu este in cunostiinta de cauza.

O zi excelenta !

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Sep 24, 2014 8:05 am

mirela143 scrie:Oh Nu iti face griji.

Astfel de persoane rautacioase care nu respecta parerea altor persoane nu metita prea multa aatentie. Si eu merg la Catalina si sunt foarte multumita de serviciile ei.

Dar comentariile rautacioase..doar "ca se se afle in traba" nu iti au locul aici, in special daca nu este in cunostiinta de cauza.

O zi excelenta !

Bine Mirela...daca tot mergi la ghicitoare, spune-le sa-ti faca niste descantece ca sa scrii corect... :mrgreen:

dana68

Mesajde dana68 » Lun Sep 29, 2014 10:33 am

banica.maria.elena scrie:De foarte multi ani, am fost atrasa de astrologie, tarot sau numerologie, insa pana acum doua zile nu am apelat la servicii de acest gen. Foarte multi ani am citit blogul lui Mihnea Firan, care mi se pare foarte profesionist, bine documentat si cu subiecte interesante. Insa de ceva vreme in viata mea au aparut din senin mai multe probleme, am incheiat o relatie de 7 ani, mi-am pierdut job-ul, si am fost foarte trista. Din aceste cauze, m-am decis sa apelez la cineva, pe site-ul lui Mihnea Firan am gasit un banner, o reclama catre un site, am accesat repsectivul site, si am mers pentru o consultatie in tarot si cartomantie, vreau sa va spun ca au fost 2 ore intense, am fost impresionata, in sensul bun. Peste 2 zile merg iar, doamna se numeste Verinceanu Catalina, este foarte draguta, o persoana educata si politicoasa. Voi ati avut parte de astfel de experiente ezoterice? Cum a fost, sunteti multumite ?
mirela143 scrie:Oh Nu iti face griji.

O zi excelenta !

Credeti in Dumnezeu? Cititi Biblia si vedeti ce spune El despre astfel de oameni!!
Va jucati cu focul...Si cei care practica asemenea "meserii" si cei care apeleaza la serviciile lor, ajung in IAD!!!

contact50

Mesajde contact50 » Dum Noi 09, 2014 6:54 pm

Sincer eu nu am incredere in asa ceva. Astrologia este o arta si in ultima perioada a devenit ceva din care se face doar bani. Multe predictii astrologice si horoscoape seamana cu cele din anii trecuti. Un astrolog trebuie sa invete multe semne pentru a-s da seama de toata chestiile care se scriu zilnic, anual, saptamanal, lunar.

Citeste predictii pe http://goo.gl/bhJeAn

magneticseo

Mesajde magneticseo » Mar Apr 14, 2015 9:33 am

Mi se par aberatii.