Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cele mai bune idei cum sa iti petreci timpul liber

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

mik_mititik87

Re: Cele mai bune idei cum sa iti petreci timpul liber

Mesajde mik_mititik87 » Mie Oct 07, 2009 12:50 pm

adidiaco scrie:Timpul liber este un moment doar al tau... Cum ti-l petreci?
Va invit sa ne adunam ideile, pentru a ne diverisifica activitatile in timpul liber.

buna ... eu m-am mutat de recent intr-un oras nou intr-o tzara noua cu prietenul meu si nu prea am prieteni..adica lumea aici ii destul de ''altfel'' ..... :( , are cineva vre-un sfat?

divalast

Timp liber

Mesajde divalast » Lun Oct 12, 2009 3:40 pm

Asta fac eu in timpul liber:
- citesc
- ma plimb
- ma uit la cate o emisiune interesanta (nu pe posturile romanesti)
- "spa" la mine acasa cum spunea cineva

Dar timp liber inseamna si CONCEDIU! Nu numai cel din timpul saptamanii sau cel din weekend? Voi unde va petreceti concediile?

Eu de Craciun visez la un Craciun in Laponia.

mik_mititik87

Re: Timp liber

Mesajde mik_mititik87 » Lun Oct 12, 2009 4:35 pm

divalast scrie:Asta fac eu in timpul liber:
- citesc
- ma plimb

Dar timp liber inseamna si CONCEDIU! Nu numai cel din timpul saptamanii sau cel din weekend? Voi unde va petreceti concediile?

Eu de Craciun visez la un Craciun in Laponia.

eu dintotdeauna visez la un concediu in insulele caraibe.... cat de curand vreau sa ma duc.... nu costa exagerat de mult :D

calipso_carmen

Mesajde calipso_carmen » Mar Oct 13, 2009 10:53 am

buna fetelor :) ,
sunt Carmen si m-am simtiti atrasa de tema subiectului abordat de voi legat de activitatiile din timpul liber :) . In ciuda faptului ca lucrez pana destul de tarziu m-am inscris cu persoana draga la un curs de dans si vreau sa va spun ca oricat de ezintanta am fost la inceput in printa acestui fapt acum nu regret alegerea facuta :) .

divalast

Re: Timp liber

Mesajde divalast » Mie Oct 21, 2009 4:13 pm

[quote="mik_mititik87"][quote="divalast"]Asta fac eu in timpul liber:
- citesc
- ma plimb

Eu de Craciun visez la un Craciun in Laponia.[/quote]
eu dintotdeauna visez la un concediu in insulele caraibe.... cat de curand vreau sa ma duc.... nu costa exagerat de mult :D[/quote]

:D Eu visez la Laponia pentru ca e iarna si sarbatoarea mea preferata e Craciunul. Da, Caraibe e intr-adevar de vis. Mexic sau Cuba sunt cred eu cele mai indicate (ai si ce vizita, nu numai sa stai pe plaja). Dar daca vrei doar sa lenevesti, cred ca Republica Dominicana ti-ar place :).

divalast

Mesajde divalast » Mie Oct 21, 2009 4:15 pm

[quote="calipso_carmen"]buna fetelor :) ,
sunt Carmen si m-am simtiti atrasa de tema subiectului abordat de voi legat de activitatiile din timpul liber :) . In ciuda faptului ca lucrez pana destul de tarziu m-am inscris cu persoana draga la un curs de dans si vreau sa va spun ca oricat de ezintanta am fost la inceput in printa acestui fapt acum nu regret alegerea facuta :) .[/quote]

Buna calipso_carmen :). Si eu mi-as dori sa iau lectii de dans. Nu de alta, dar daca o sa ma marit, va trebui sa dansez VALS!

calipso_carmen

Mesajde calipso_carmen » Joi Oct 22, 2009 2:47 pm

divalast scrie:
calipso_carmen scrie:buna fetelor :) ,
sunt Carmen si m-am simtiti atrasa de tema subiectului abordat de voi legat de activitatiile din timpul liber :) . In ciuda faptului ca lucrez pana destul de tarziu m-am inscris cu persoana draga la un curs de dans si vreau sa va spun ca oricat de ezintanta am fost la inceput in printa acestui fapt acum nu regret alegerea facuta :) .

Buna calipso_carmen :). Si eu mi-as dori sa iau lectii de dans. Nu de alta, dar daca o sa ma marit, va trebui sa dansez VALS!

:) esti tare simpatica :) ... eu nu din motiivul asta m-am inscris pur si simplu ma simteam nu foarte in largul meu daca ieseam undeva si vedeam domnisoare care stiau sa se miste frumos salsa, tango, vals sau alte genuri eram destul de invidioasa pe ele :D :lol:

kangooaerobic

Eu imi petrec timpul liber facand aerobic si kangoo

Mesajde kangooaerobic » Mar Dec 01, 2009 5:40 pm

Nimic nu se compara cu o viata sanatoasa..oricat de mult m-as plimba prin magazine nu gasesc ideea de relaxare..Daca multe dintre voi aleg asta nu-i problema insa va recomand sa faceti sport..eu fac asta zilnic..am ore si de aerobci si de kangoo jumps
Puteti sa-mi vizitati site-ul: http://www.kangooaerobic.ro

Ps: am cliente cate au avut peste 120 de kg si au slabit remacabil prin aceste genuri de sport.va astept sa incercati intr-una din locatiile mele

Ancasobo

Mesajde Ancasobo » Joi Dec 10, 2009 10:59 pm

Tiss

Re: Eu imi petrec timpul liber facand aerobic si kangoo

Mesajde Tiss » Vin Ian 15, 2010 10:08 am

kangooaerobic scrie:Nimic nu se compara cu o viata sanatoasa..oricat de mult m-as plimba prin magazine nu gasesc ideea de relaxare..Daca multe dintre voi aleg asta nu-i problema insa va recomand sa faceti sport..eu fac asta zilnic..am ore si de aerobci si de kangoo jumps
Puteti sa-mi vizitati site-ul: http://www.kangooaerobic.ro

Ps: am cliente cate au avut peste 120 de kg si au slabit remacabil prin aceste genuri de sport.va astept sa incercati intr-una din locatiile mele

Pe mine nu ma relaxeaza deloc plimbatul prin magazine, dimpotriva, mi se pare obositor, iar daca este aglomeratie, chiar enervant... Eu ma relaxez altfel: prefer plimbarile/iesirile in natura, imi place sa citesc, sa ma uit la un film bun, sa ascult muzica, sa-mi petrec timpul cu cei dragi. :wink:
Ultima oară modificat de Tiss pe Vin Ian 15, 2010 2:52 pm, modificat 1 dată în total.

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Ian 15, 2010 1:52 pm

deoarece am putin timp liber in afara de cumparaturi ... si plimbari, imi place sa lenevesc in pat sa dorm pana mai tarziu pentru ca apuc sa fac asta foarte rar :(.

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 2:47 pm

Acum ma relaxez cand citesc o carte sau cand ascult muzica ..nu prea ma pot misca din cauza bebelului.

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Dum Ian 17, 2010 3:26 pm

-shopping(cat ma tzine buzunarul)
-plimbari prin parc
-vizionare filme
-la un ceai cu prietenii

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Dum Ian 17, 2010 5:23 pm

mik_mititik87 scrie:
Va invit sa ne adunam ideile, pentru a ne diverisifica activitatile in timpul liber.

buna ... eu m-am mutat de recent intr-un oras nou intr-o tzara noua cu prietenul meu si nu prea am prieteni..adica lumea aici ii destul de ''altfel'' ..... :( , are cineva vre-un sfat?

Ai incercat sa te duci la o sala de fitness,iti poti face usor prieteni sau in parc cu prietenul la plimbare?
Este greu intr-o tara straina ,dar te acomodezi in timp ,eu asa am facut.

Tiss

Mesajde Tiss » Dum Ian 17, 2010 6:00 pm

soarele_10 scrie:
mik_mititik87 scrie:

Ai incercat sa te duci la o sala de fitness,iti poti face usor prieteni sau in parc cu prietenul la plimbare?
Este greu intr-o tara straina ,dar te acomodezi in timp ,eu asa am facut.

A trecut ceva timp de cand a cerut sfaturi (mesajul e din 7 Oct 2009) ... Cred ca intre timp a incercat sa rezolve aceasta problema. :oops:

Soarele_10, tu locuiesti intr-o alta tara?

AnteriorUrmătorul