Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Manelele..o muzica care a luat amploare.

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

soarele_10

Manelele..o muzica care a luat amploare.

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 1:36 pm

Manelele au patruns cu succes pe piata muzicala romaneasca si se pare ca tot mai multa lume adora acest gen de muzica.
Nu sunt o ascultatoare fidela a acestui gen ,dar recunoasc ca sunt cativa cantareti care au voce si texte frumoase,in ciuda atator nonvalori,care din pacate sunt promovate pe postul dedicat acestui gen .
Aveti vre-o melodie care va place..va invit aici sa o postati. :wink: si bineinteles argumentul pentru ce v-a placut.
Ultima oară modificat de soarele_10 pe Mar Ian 26, 2010 6:41 pm, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Bijuterii unicat cu certificate de garantie pe www.bijuteriixandra.ro

blondablonda

Mesajde blondablonda » Mar Ian 26, 2010 1:46 pm

pfff....sunte nenumarate melodii....dar cum am mai spus si la topicul anterior....preferatul meu e....FLORIN SALAM!!tot respectul pt el..:D:D..
La ora actuala l-a detronat si pe regele Nicolae Guta....vocea lui e inconfundabila....si nu e nimeni ca el....in romania!!
melodii....nu prea am una preferata...dar daca ar fii sa aleg din toate una...as opta pt asta.....ma regasesc in ea..:(
http://www.youtube.com/watch?v=-giijRj7qfg

si asta care iar imi mai place mult
http://www.youtube.com/watch?v=e1YdSJAIwhQ

astept si parerile voastre:):)...sa vedem ce preferinte aveti si voi:D

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Ian 26, 2010 1:56 pm

Nici una.Nu-mi plac manelele

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 4:40 pm

Cateodata fiica lui Nicolae Guta mai scoate cate o piesa buna,dar nu imi place de multe ori pentru ca este prea lalaita in voce :evil:in plus videoclipurile lor au acaparat mintile copiilor datorita opulentei pe care o expun in ele .
Ultima oară modificat de soarele_10 pe Mar Ian 26, 2010 5:01 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Mar Ian 26, 2010 4:45 pm

Hai ma.. nu pot sa cred ca ati deschis un astfel de topic pe forumul Diva Hair.... Oamenii astia ne dau sfaturi despre cum sa fim in pas cu moda, mereu frumoase... rafinate si voi vorbiti despre manele :( va doriti in loc de Diva Hair sa se numeasca Piranda Hair sau cum? Trist...

Tiss

Re: Manelele..o muzica care a luat amploare.

Mesajde Tiss » Mar Ian 26, 2010 4:54 pm

soarele_10 scrie:Manelele au patruns cu succes pe piata muzicala romaneasca si se pare ca tot mai multa lume adora acest gen de muzica.
Nu sunt o ascultatoare fidela a acestui gen ,dar recunoasc ca sunt cativa cantareti care au voce si texte frumoase,in ciuda atator nonvalori,care din pacate sunt promovate pe postul dedicat acestui gen .
Aveti vre-o melodie care va place..va invit aici sa o postati. :wink:

N-am asociat niciodata manelele cu muzica, ci doar cu niste zgomote neplacute...
Nu ascult, nu-mi plac, nu le suport decat daca sunt nevoita (de exemplu, daca sunt la o nunta, botez si se mai pun si asemenea "piese", n-am ce face... ca doar nu se asculta doar asa ceva...:lol: ).
Ultima oară modificat de Tiss pe Mar Ian 26, 2010 9:34 pm, modificat de 2 ori în total.

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 4:55 pm

AlionaAliona scrie:Hai ma.. nu pot sa cred ca ati deschis un astfel de topic pe forumul Diva Hair.... Oamenii astia ne dau sfaturi despre cum sa fim in pas cu moda, mereu frumoase... rafinate si voi vorbiti despre manele :( va doriti in loc de Diva Hair sa se numeasca Piranda Hair sau cum? Trist...

Nu este un topic care sa prezinte acest gen de muzica,este un topic despre discutii referitoare la acest gen.
Niste pareri privind faptul ca muzica noastra din mos-stramosi nu mai este promovata,si din pacate acest gen muzical acapareaza tot.
Piranda Hair nu are cum sa se numeasca deoarece nu aducem un omagiu acestui gen muzical....aici discutam.
Imagine

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 4:58 pm

Si pentru a incepe o astfel de discutie va intreb daca vi se pare normal ca toate emisiunile de la noi au o tenta gen Piranda ,?
Petrecerea de revelion(chiar nu imi mai amintesc de la ce post TV) a fost in totalitate cu artisti care canta acest gen muzical.
S-au facut niste scenete in care istoria poporului nostru era redata de manelisti.
Vi se pare normal?
Ultima oară modificat de soarele_10 pe Mar Ian 26, 2010 8:23 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Mar Ian 26, 2010 6:38 pm

Chiar imi amintesc ce a spus o cunostinta "O sa ma uit de Revelion la postul de televiziune care o sa aiba invitati cei mai putini manelisti"... chiar mi se pare ca fiecare televiziune si-a "atasat" cate un manelist ... Un bun exemplu este Pro tv-ul care l-a adaugat in marea familie si pe Jean de la Craiova. Sincer... eu cred ca acesti oameni nu ar trebui sa fie promovati. Adica exista tot felul de televiziuni (gen taraf tv sau asa ceva) unde se pot promova si unde targetul este clar... deci nu vad de ce ar trebui sa mai apara si pe alte posturi de televiziune :)

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 6:40 pm

Se pare ca nu au prins la public altfel nu inteleg de ce toti prezentatori cunoscuti se indreapta catre acesta tematica privind emisiunile lor.
Imagine

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Mar Ian 26, 2010 7:06 pm

Ia nu mai comentati atat! Doar Florin Salam s-a dus la preselectia pentru Eurovision si acum e suparat ca a fost respins si incearca marea cu degetul, chipurile a fost respins pentru ca e tigan... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 8:11 pm

Anda eu nu cred ca acesta este un argument solid.Daca ar fi fost respins pentru ca este tigan atunci etniei lui nu i s-ar mai fi dat atatea drepturi..au parlamentari,si sa nu mai spun de faptul ca zilnic vad la Tv castele peste castele si aur pe ei pana si in gura.
Imagine

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 8:18 pm

Pana la urma un om nu trebuie catalogat dupa nationalitate sau etnie atata timp cat este valoare si educatie in el.
Din pacate foarte multi semeni de etnie roma au adus un renume prost tarii noastre , si de aici aceasta respingere a poporului roman fata de ei,dar nu generalizaz.
Eu personal am fost EDUCATA in cls.1-4 de o profesoara de etnie roma,credeti-ma este si va fi persoana cea mai draga mie din scoala.O doamna cu bun gust si o femeie in ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI.
Imagine

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 26, 2010 9:06 pm

ANDACRISTINA scrie:Ia nu mai comentati atat! Doar Florin Salam s-a dus la preselectia pentru Eurovision si acum e suparat ca a fost respins si incearca marea cu degetul, chipurile a fost respins pentru ca e tigan... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Anda chiar acum am vazut si eu un interviu cu el si spunea ca juriul s-a comportat precum Hitler(daca imi amintesc eu bine).Sa imi fie cu iertare ,dar nu cred ca ar fi vrut sa traiasca Hitler..
Oricum el s-a straduit ,iar piesa a fost draguta,dar in nici un caz pentru Eurovision.
Imagine

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Mar Ian 26, 2010 10:07 pm

Melodia nu era chiar rea, dar tot avea "amprenta" tiganeasca, plus inflexiunile vocii tradau etnia...asa sunt ei, mai sentimentali...dar totusi, sa ne reprezinte la Eurovision era cam mult, mai ales ca noi toti suntem priviti ca tigani in occident...asta mai lipsea...

Următorul