Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Manelele..o muzica care a luat amploare.

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mar 25, 2010 10:24 pm

Reusita descriere...

...deyutza...

Mesajde ...deyutza... » Vin Mar 26, 2010 11:07 pm

a venit primavara...sa vedeti acum cati "jmecheri" vor iesi la plimbare cu masinile(bmw bineinteles ca astea sunt la moda) cu toate geamurile deschise si cu manelele la maxim :x bineinteles ca nu isi vor uita acasa atitudinea de "eu sunt cel mai tare" :x

Ionyssa

Re: Manelele..o muzica care a luat amploare.

Mesajde Ionyssa » Dum Mai 09, 2010 3:28 pm

Fetelor, manelistii "e" si ei "om", de ce sa nu "mananca" si gura lor o paine? :) Pe mine nu ma deranjeaza acest gen muzical, nu ascult manele decat daca e alegerea altcuiva (la nunta, etc). Nu trebuie sa ne deranjeze maneaua ca gen muzical ci atitudinea multor oameni, fani impatimiti ai manelei, care au un comportament ce lezeaza retina si timpanul multora dintre noi prin mai toate locurile publice. Una e sa asculti maneaua si alta e sa te comporti ca in manea :) "sa moara dusmanii, ca eu arunc cu banii" :)) "ce tare e bruneta, cum se frange pe manea, cu o singura privire am adus-o langa mine" :)). Mi se par foarte amuzante manelele dar mai amuzanti sunt "cocalarii" care se simt ascultand maneaua cam cum ma simt eu cand ascult rock :) Adica "in mood". Numai ca manelarul simte ca trebuie sa intareasca ceea ce melodia ii spune, asa ca isi pune un tricou cu logo mare si repetat D&G, neaparat pe auriu, pe burdihanul plesnind de "sanatate". 5 kile' de aur, pantofi din piele de sarpe intr-o nuanta electrica, curea cu semnul de la dolar si ca accesoriu obligatoriu o pitzi prajita la solarul din Dorobanti, plastifiata 50% si impietrita de operatii :) Asa "crede" ei ca trebuie sa "face" daca "e" fani ai manelelor. Deci nu manelistii "e" problema, problema este ca unii receptioneaza mesaje gresite.

mary_mady

Mesajde mary_mady » Sâm Oct 02, 2010 1:15 pm

mie-mi place foarte mult denisa,mai cam fiecare melodie ma reprezinta,si avand in vedere de florin salam chiar nu era melodia de eurovision,mie nu imi plac liveurile,cica sunt de ascultare dar eu nu vad.....in fine gusturile nu se discuta ca nu suntem in stare sa ne criticam ca ne plac sau manelele,nu sunteti de acord cu mine????
http://www.youtube.com/watch?v=25W8KP1bXFI
http://www.youtube.com/watch?v=Ul7IskvxoC8

CarmenRC

Mesajde CarmenRC » Sâm Oct 02, 2010 2:01 pm

Manele??? Sa ma scuze cei care le asculta si apreciaza, nu vreau sa jugnesc pe nimeni, dar este o muzica de proasta calitate.

alfi

Mesajde alfi » Dum Oct 03, 2010 12:20 am

Manele.....pffffaaaiiii.....cele mai nashpa melodii(daca le pot spune asa),pe care le-am ascultat vreodata ..... :o
nu au un continut coerent in primul rand(mai explicit: nu transmit defapt nimica in aceste melodii)
.....aaaa si mai ales nu imi plac fiindca majoritatea sunt cantate de TIGANI
.....cu tot respectul in fata celorlalte etnii dar roomi-ci nu-i inghit de aceea nici porcariile lor idioate de manele.

sunny.days

Mesajde sunny.days » Lun Oct 04, 2010 11:55 am

Mey, mie mi se pare ca de cel putin 1 an manelele au scazut destul de serios in popularitate :wink: :lol: parca nu mai sunt "ce au fost candva" :twisted: - ba mai mult, manelistii de "prim plan" au venit prin show-urile tv sa demonstreze ca stiu a canta si alte genuri de muzica :lol: deci o cam iau la vale... :lol: :twisted:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit!

andreea1001

Mesajde andreea1001 » Joi Noi 25, 2010 4:43 pm

Ascult manele,sunt melodii reusite si melodii mai putin reusite ca si in cele de muzica usoara,populara,etc.Nicolae Guta de curand a luat locul intai in Rusia,Florin Salam este numit regele manelelor,Jean de la Craiova este numit printul manelelor,Adrian Copilul Minune care are o voce deosebita live.

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Noi 27, 2010 2:48 am

Sa ne intelegem...Rusia habar nu are ce inseamna cuv manele ...si cam ce se spune in versuri.Pur si simplu sunt atrasi de ritmul oriental al acestora....probabil daca ar sti ce aberatii se gasesc prin versurile acestor melodii...nu cred ca l-ar mai aprecia asa mult pe guta :lol:

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Noi 27, 2010 2:52 am

A si ce relevanta are faptul ca salam e numit printul manelelor...nu stiu care e regele manelelor.Faptul ca sunt supranumiti regi si zeii si nu stiu cum nu inseamna neaparat ca sunt mari personalitati.Sincer decat regele manelelor prefer anonimatul.Acest statut nu mi se pare ca innobileaza :lol:

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Noi 27, 2010 1:09 pm

sunny.days scrie:Mey, mie mi se pare ca de cel putin 1 an manelele au scazut destul de serios in popularitate :wink: :lol: parca nu mai sunt "ce au fost candva" :twisted: - ba mai mult, manelistii de "prim plan" au venit prin show-urile tv sa demonstreze ca stiu a canta si alte genuri de muzica :lol: deci o cam iau la vale... :lol: :twisted:

Bine-ar fi sa fie asa! :D

Anterior