Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Calatorii

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

hana2

Re: Calatorii

Mesajde hana2 » Dum Mai 02, 2010 8:25 pm

Mie mi-a placut la Marea Rosie si am facut un popas si la Marea Moarta....a fost o experienta impresionanta...mi-am cules niste pietre mici cu forme inedite pe care le pastrez pana azi ....

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Lun Mai 03, 2010 12:07 am

Eu am fost luna trecuta la Londra..si pe langa scopul vizitei..acela de a boteza o dulceata de fetita am avut timp si de ceva plimbari..Cel mai mult m-a impresionat London Eye..desi eu am rau de inaltime..peisajul e superb..Iar Londra e bestiala noaptea..a meritat efortul.
Am mai fost la Madame Tussaud,si acolo a fost frumos insa am stat vreo 3ore la rand pana sa intram,in conditiile in care aveam bilete Fast-Track luate de pe net ...si era foarte multa aglomeratie,dar a fost frumos..SChimbarea garzii la Buckingham merita si ea vazuta:)..si pe mine ma mai omoara arhitectura lor..in fiecare cartier toate casele sunt exact la fel,arata atat de bine...
In schimb centrele comerciale la exterior nu arata prea bine,sunt tot in stilul unor case mai mari facute din caramida dintr-aia,nici nu-ti vine sa intri cand le vezi,insa aparentele inseala...
Sunt foarte calmi,enevant de politicosi...la un moment dat ma calcase cineva din greseala in metrou si si-a cerut scuze de vreo 10 ori,ma durea gura sa-i tot spun ca nu-i nicio problema :lol:..la noi daca se intampla se mai uita si urat la tine ca le stai in cale :x
Am fost si la shopping,preturile sunt cam la fel ca la noi,insa la ei veniturile sunt mult mai mari,cel mai mic salariu e cam de 1000 de lire pe luna,si chiar daca taxele sunt uriase,la sfarsitul anului financiar o mare parte din ele primesc inapoi,in functie venit..Strazi ca-n palma,daca cumva apar denivelari deja o considera stricata,varul meu care n-a mai fostde vreo 7 ani in tara se plangea acolo de drumuri proaste ca erau 2-3 denivelari pe straduta lui..in schimb m-a ametit de tot circulatia.e total pe dos,inclusiv sensurile giratorii si eu ,care sunt si soferita,aveam senzatia ca intra mereu pe contrasens..
..cam atat am avut de spus deocamdata..nu mai imi vine nimic pe moment dar daca mai am de completat revin :wink:

divalast

Mesajde divalast » Lun Mai 03, 2010 3:20 pm

gabriela2310b scrie:praga este o destinatie de vis si chiar gasesti cu usurinta cazare extrem de ieftina. din pacate insa biletele de avion sunt scumpe si nici solutia low cost nu exista :(

Asa-i, e greu cu biletele de avion. De-asta cel mai bine pentru Praga este sa gasesti un pachet ok. Eu chiar m-am interesat si pentru plecarea de pe 12 iunie inca mai sunt locuri. Ramane sa discut doar cu jumatatea si sa pun tara la cale. La pretul asta e pacat sa ratez sansa.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Mai 03, 2010 3:48 pm

Ally_alex09 scrie:Eu am fost luna trecuta la Londra..si pe langa scopul vizitei..acela de a boteza o dulceata de fetita am avut timp si de ceva plimbari..Cel mai mult m-a impresionat London Eye..desi eu am rau de inaltime..peisajul e superb..Iar Londra e bestiala noaptea..a meritat efortul.
Am mai fost la Madame Tussaud,si acolo a fost frumos insa am stat vreo 3ore la rand pana sa intram,in conditiile in care aveam bilete Fast-Track luate de pe net ...si era foarte multa aglomeratie,dar a fost frumos..SChimbarea garzii la Buckingham merita si ea vazuta:)..si pe mine ma mai omoara arhitectura lor..in fiecare cartier toate casele sunt exact la fel,arata atat de bine...
In schimb centrele comerciale la exterior nu arata prea bine,sunt tot in stilul unor case mai mari facute din caramida dintr-aia,nici nu-ti vine sa intri cand le vezi,insa aparentele inseala...
Sunt foarte calmi,enevant de politicosi...la un moment dat ma calcase cineva din greseala in metrou si si-a cerut scuze de vreo 10 ori,ma durea gura sa-i tot spun ca nu-i nicio problema :lol:..la noi daca se intampla se mai uita si urat la tine ca le stai in cale :x

Si cum e cu dusul? E adevarat ca au doar robinet de apa calda si de rece si ca nu poti potrivi apa? Peste tot e asa?
Am fost si la shopping,preturile sunt cam la fel ca la noi,insa la ei veniturile sunt mult mai mari,cel mai mic salariu e cam de 1000 de lire pe luna,si chiar daca taxele sunt uriase,la sfarsitul anului financiar o mare parte din ele primesc inapoi,in functie venit..Strazi ca-n palma,daca cumva apar denivelari deja o considera stricata,varul meu care n-a mai fostde vreo 7 ani in tara se plangea acolo de drumuri proaste ca erau 2-3 denivelari pe straduta lui..in schimb m-a ametit de tot circulatia.e total pe dos,inclusiv sensurile giratorii si eu ,care sunt si soferita,aveam senzatia ca intra mereu pe contrasens..
..cam atat am avut de spus deocamdata..nu mai imi vine nimic pe moment dar daca mai am de completat revin :wink:

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Lun Mai 03, 2010 5:47 pm

Eu m-am descurcat excelent cu apa calda si rece,se pot potrivi..n-am intalnit probleme cu asta si am folosit apa in cel putin 4-5 locuri:)

Anterior