Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce parere aveti despre animatoarele din cluburi?

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

andreaizabella

ce parere aveti despre animatoarele din cluburi?

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 10:25 am

ce parere aveti despre animatoare?eu am fost animatoare timp de 6 luni,mi-a placut pt ca imi place sa dansez insa dupa ce am renuntat (din cauza prietenului meu)mi-a auzit multe vorbe urate ;ca as fi mers cu clienti ,ca m-am culcat cu nu stiu cine ...si nu e nimic adevarat dar nu imi pare rau de nimic,mi-a placut mult,a fost o perioada frumoasa in care m-am distrat si plus am facut multi multi bani!as mai dansa daca mentalitatea oamenilor ar fi alta si daca parerea despre animatoare s-ar schimba.eu consider ca asta e o munca la fel ca oricare alta!

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Lun Mar 15, 2010 10:49 am

Buna Andreea, intr-adevar animatoarele din cluburi nu sunt vazute cu "ochi buni" poate din cauza ca, la o prima vedere, diferenta dintre fetele care danseaza in cluburile de striptease si animatoare nu este prea mare. Vina cred ca o au si patronii de cluburi care de cele mai multe ori le aleg o costumatie mult prea sumara...

Ideea de a dansa intr-un club pentru a intretine atmosfera nu mi se pare rea, insa pacat ca multi nu stiu sa faca diferenta si tot ca pe o bucata de carne apetisanta vad si animatoarea... Si vorbele rautacioase sunt tot din cauza acestei mentalitati conform careia orice tipa care isi castiga banii dansand imbracata sumar este o femeie de moravuri usoare. Daca tu stii ca nu ai facut asa atunci nu trebuie sa-ti mai pese de ce zice lumea :)

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 10:51 am

din acest punct de vedere nu am nici o treaba pt ca stiu ca nu am facut nimic de care sa imi fie rusine adica cum se spune :am constiinta impacata! :D merci !te pup

carla_badea

Mesajde carla_badea » Lun Mar 15, 2010 10:55 am

ce pot sa zic? cand eram si eu mai mica, vroiam sa fiu animatoare pentru ca imi place la disperare sa dansez, Ma gandeam la vreo discoteca ceva de pe litoral, ador si marea , ar fi iesit si niste bani. am reflectat insa si la ce ti-a ajuns si tie pe la urechi: diverse barfe neintemeiate, care pun un semn mare de egalitate intre animatoare si femei usoare, lucru care nu e valabil tot timpul. Concluzia: am renuntat. Vezi bine ca tu esti un exemplu pozitiv de fata care doar vrea sa danseze si atata tot. Poate au fost si exceptii si atunci oamenii se simt moralisti si datori sa generalizeze. Nu cred ca as fi acceptat sa dansez insa doar in chiloti si sutien, cum se poarta acum. Deci cam asta e parerea mea. Daca insa iti place ceea ce faci, ce zic ceilalti ar trebui sa conteze putin spre deloc. Cei care te cunosc cu adevarat vor stii la ce sa se astepte de la tine .

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 11:01 am

da!vroiam sa zic ca nu dansam chiar in chiloti si sutien aveam costumatii:fustite,bolero,bustiere.ideea era sa avem abdomenul descoperit ca asa tre sa fie o dansatoare cica.cel care se ocupa de noi e si el dansator si faceam repetitii in sala de dans in fiecare saptamana.a fost ok!

carla_badea

Mesajde carla_badea » Lun Mar 15, 2010 11:15 am

Imi cer scuze daca te-am jignit in legatura cu costumatia; nu am vrut sa insinuez absolut nimic. Doar spuneam ca mi-ar fi fost foarte rusine sa dansez doar in "costum de baie" , ca sa zic asa. iti repet: atata timp cat nu ai ce sa iti reprosezi tie, restul nu are nici cea mai mica importanta. Urmeaza-ti visurile; poate veni o perioada in care sa iti para rau ca nu ti le-ai implinit. multa bafta.

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 11:17 am

dar nu m-am suparat,chiar deloc!stai linistita! :D :P

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Mar 15, 2010 12:42 pm

Nu cred ca e cazul sa le judecam. Eu una nu ma vad practicand acest job, nu mi-ar placea. Dar daca tu te-ai simtit bine, ai dansat, ai castigat si bani si ti-a placut acel stil de viata e ok. Ce barfeste lumea nu conteaza.

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Lun Mar 15, 2010 1:39 pm

O vorba ....peste tot exista si gunoaie. Gandeste-te la asta si capul sus daca asta este visul tau. Daca nu mai vrei sa fi atat de expusa....incearca sa faci din dans un sport de performanta.
Si am zis asta pentru ca de cele mai multe ori existe si la birou mimoze si nu numai....oricand pregatite sa se dezbrace . Diferenta o face caracterul si stima de sine....mult succes

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Lun Mar 15, 2010 1:42 pm

Exact :wink:
Daca clubul e chiar ok, nu vad nici o problema - si este o varianta de a castiga multi bani cand esti foarte tanara, si mai ales cand iti place dansul :wink: :D
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Lun Mar 15, 2010 2:12 pm

Banuiesc ca fiecare persoana atunci cand isi alege o cariera pe care sa o urmeze pe o perioada mai lunga sau mai scurta de timp, isi asuma si eventualele consecinte.
Parerea celorlalti conteaza mai mult sau mai putin.
Atat timp cat tie nu iti este rusine cu ceea ce faci, cat crezi ca faci ceva benefic, util, ca munca ta chiar are un rol in societate, nu vad de ce ti-ar pasa de ce spun altii.
Cand insa si tu te indoiesti de sensul jobului respectiv, e cu totul alta problema.

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 2:28 pm

tin sa spun ca nu mai dansez acum am renuntat din cauza prietenului meu care nu a fost de acord

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Lun Mar 15, 2010 2:53 pm

andreaizabella scrie:tin sa spun ca nu mai dansez acum am renuntat din cauza prietenului meu care nu a fost de acord

Nu comentez asupra jobului pe care l-ai avut. Insa sincer eu n-as renunta la un job pentru ca prietenul nu este de acord.

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 2:59 pm

nu stiu daca am considerat dansul neaparat un job mai degraba un hobby din care castigam destui bani.in aceea perioada lucram si eram si studenta. regret acum ca am renuntat pt o relatia care in momentul de fata sta sa se "prabuseasca".in fine...

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Lun Mar 15, 2010 3:00 pm

va multumesc mult pt opinii!
va pup :D

Următorul