Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Emisiuni preferate

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

taarraa

Re: Emisiuni preferate

Mesajde taarraa » Mar Iun 01, 2010 10:57 pm

Da...si mie imi placea emisiunea aia foarte mult ..
Nu stiu daca se mai difuzeaza acuma

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mar Iun 01, 2010 11:01 pm

era o emisiune care imi placea foarte mult, "merge" cred ca se numea. n-am mai vazut-o de mult, insa imi placea ca aduceau designeri de interior care realizau adevarate capodopere

dana68

Mesajde dana68 » Lun Iun 14, 2010 8:46 pm

Mai am o emisiune preferata:john & kate plus eight.
Imagine
Cele doua fetite mai mari sunt gemene iar cei sase micuti sunt deasemeni gemeni!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Iun 14, 2010 9:23 pm

As innebuni cu atatia prunci pe cap..in weekend a trebuit sa ma ocup de al meu si de nepotica de la fratele meu...unul de 6 ani jumate, cealalta de aproape 2 ani...al meu para, cea mica urla cand nu i se facea pe plac...nu stiu cum m-am abtinut sa nu-i articulez...situatia a dezamorsat-o cea mica...a inceput sa parasca in pasareasca ei si m-a distrat de minune...plus ca daca i-am zis ca la mine in casa nu dau voie sa se miorlaie, s-a oprit instantaneu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

daliacc

Mesajde daliacc » Mar Iun 15, 2010 7:33 am

dana68 scrie:Mai am o emisiune preferata:john & kate plus eight.
Imagine
Cele doua fetite mai mari sunt gemene iar cei sase micuti sunt deasemeni gemeni!

Stiu emisiunea Dana, ma uit foarte foarte des la ea. De obicei e inainte de Little people big world, nu? Kate e o femeie de respectat dupa parerea mea, altele abeacresc un copil 2, ea creste 8:lol:. vorbeam si cu mama ca poate nu era bai daca erau 8 copii dar de varste diferite, dar cand sunt 6 cu aceeasi varsta, trebuie sa fie extraordinar de greu.

dana68

Mesajde dana68 » Mar Iun 15, 2010 8:41 am

Ce mi se pare interesant este ca nu exista nici un ,,manual"care sa ii invete cum sa se descurce in situatia data!Toate le invata din mers,pe propria piele!Sunt parinti extraordinari si se straduiesc din greu sa faca fata!Ii admir enorm de mult!

daliacc

Mesajde daliacc » Mar Iun 15, 2010 10:07 am

asa-i Dana ca sunt de admirat? altii tineri au un copil si toata ziua se plang cat e de greu sa il cresti, dapoi ei ca au 8 si toti sunt micuti

dana68

Mesajde dana68 » Mie Iun 16, 2010 8:04 am

De obicei parintii care se plang sunt cei care nu stiu sa faca sacrificii pt copiii lor!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Iun 16, 2010 2:41 pm

Nu-i adevarat! Toti parintii fac sacrificii pentru copii...doar ca unii au o viata mai stresanta si atunci li se pare greu.... :)

dana68

Mesajde dana68 » Mie Iun 16, 2010 3:23 pm

De multe ori am vazut femei care se plangeau ca nu pot sa le asigure copiilor cele necesare dar in schimb erau macheate,vopsite,cu manichiura facuta...Sunt parinti care nu renunta la placerile lor pt a imbunatati viata copiilor.Spre exemplu, tata nu renunta la o berica pt a-i lua copilului o pereche de sosete.Ce zici de asta?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Iun 16, 2010 3:30 pm

Da, am cunoscut si eu o astfel de persoana, dumnezeu sa o ierte ca nu mai e...mereu se imprumuta la cunostinte ca sa isi creasca cele 2 fete, dar nu renunta la manichiura, cutia de ness pe sapatamana si tigari...plus ca le invatase mofturoase, numai cu fineturi, dar ei nu isi permiteau asa o viata...asa ca, toata saptamana manceau o ciorba lunga, iar duminica faceau cotlete, mancau salam de Sibiu, cele mai scumpe branzeturi...una din fete s-a casatorit cu un tip cu posibilitati si poate duce asa o viata, cealalta e ca mama ei....nu ii pot intelege pe astfel de oameni...ar putea trai decent dar prefera cheltuieli in exces, urmate de exces de saracie... :?

dana68

Mesajde dana68 » Mie Iun 16, 2010 7:06 pm

Trist!

hana2

Mesajde hana2 » Joi Iun 17, 2010 12:45 am

Eu am o admiratie deosebita pentru femeile (mamele) care din nimic fac 3 feluri de macare...Am mai cunoscut si astfel de femei....

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Iun 17, 2010 7:33 am

Am lucrat cu o doamna f. priceputa, care din materie prima comuna scotea niste feluri de mancare deosebite...

elenutza20

Mesajde elenutza20 » Joi Iun 17, 2010 10:18 am

dana68 scrie:Mai am o emisiune preferata:john & kate plus eight.
Imagine

si mie imi place emisiunea!ii admir mult pe acesti oameni, se descurca minunat cu cei 8 copii si sunt familie fericita!

AnteriorUrmătorul