Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ce contine bagajul vostru pentru concediu?

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anna_d

Ce contine bagajul vostru pentru concediu?

Mesajde anna_d » Dum Mai 16, 2010 7:50 pm

Care sunt lucrurile necesare?

larissa.maria

Re: Ce contine bagajul vostru pentru concediu?

Mesajde larissa.maria » Dum Mai 16, 2010 8:53 pm

Haine subtiri, haine groase, pantofi sau sandale comode, prosoape, trusa de baie, umbrela, ibric si termoplonjon... :P :P :P ...si costumul de baie.... 8) 8) 8)

taarraa

Mesajde taarraa » Dum Mai 16, 2010 10:44 pm

Contine mult mai multe haine decat as avea nevoie...trusa de make-up,demachiant,sapunul meu de fata,samponul,balsamul de par,prosoape,lenjerie de pat,ceva medicamente pe care le folosesc de obicei ,cele pt stomac,durere si calciu :d....o cutiuta de bijuterii..si nu mai stiu :D

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Dum Mai 16, 2010 10:58 pm

hmmm. as incepe prin a spune ca nu merg niciodata nicaieri cu un singur bagaj. am o geanta speciala pentru cosmetice, o geanta pentru haine si pantofi. imi iau intotdeauna o mini trusa de medicamente, pansament, un bisturiu steril si anestezic. :lol: :lol: nu se stie cand ai nevoie :P
verfic sa am toate actele necesare: pasaport, bilete de avion/tren/autocar, asigurare medicala, ghid turistic, plannerul cu obiectivele pe care doresc sa le vad in locatia respectiva.
nu-mi va lipsi telefonul mobil, aparatul foto ( evident ambele cu incarcatoarele aferente) +/- umbrela ( in functie de destinatie), o carte interesanta despre locul in care voi merge si evident banii.

dana68

Mesajde dana68 » Mar Mai 18, 2010 1:56 pm

Bagajul meu pt concediu este foarte bine gandit.Iau cu mine tot ce e nevoie si nu numai.Imi fac lista cu obiecte personale pt fiecare ,lista cu lucruri utile pt toti si imi place sa fiu prevazatoare mai ales in ceea ce priveste copiii.Am cu mine tot ce imi trebuie pt ca urasc sa umblu in graba dupa ceva ce nu am.In concluzie:bagajul meu pt concediu este o ,,casuta" mica,mica,mica,indesata in niste genti de voiaj.

hana2

Mesajde hana2 » Mar Mai 18, 2010 8:32 pm

Eu car dupa mine toata casa...incerc sa-mi organizez bagajele cat mai bine ,ca sa stiu exact pe unde sa caut un lucru, cand am nevoie de el...de cele mai multe ori am in bagaje lucruri pe care nu le folosesc dar cum "nu se stie niciodata" :wink:

alfi

Mesajde alfi » Mie Mai 19, 2010 10:06 pm

Desi ma straduiesc de fiecare data sa nu indes prea multe in bagaj.....nu stiu cum fac da eu cand plec ....parca ma mut :lol: :lol: :lol:
cateodata,ma gandesc cat se distreaza cei care verifica bagajele la aeroport :lol: :mrgreen:

elenutza20

Mesajde elenutza20 » Mie Mai 19, 2010 11:24 pm

nu plec niciodata la drum fara trusa mea de make-up,demachiant, apa de roze, servetele intime,parfum, sampon, masca de par, ser pt luciu,perie de par,bijuterii, haine, pantofi, slapi pt plaja si costum de baie(daca este cazul),o penseta :D, o pila de unghii ,acte de identitate, bilete de avion,telefon...plus bagajul sotului :D

daliacc

Mesajde daliacc » Vin Iun 11, 2010 8:44 am

de fiecare data cand merg intr-o vacanta imi iau foarte multe lucruri cu mine, indiferent ca am nevoie de ele sau nu, dar, intodeauna imi spun ca nu se stie niciodata. imi iau toate tipurile de de haine si papucei fiindca nu stiu pe unde ajung sau mai ales cum se schimba vremea dintr-o data. Imi iau un nurofen cu mine fiindca poate poate e nevoie, ac si ata :)) fiindca se mai intampla sa iti agati hainele cateodata sau sa ti le arda cineva cu o tigara si incerc sa o repar. altceva.. periuta de dinti, sampon, gel de dus, prosop etc. Nu plec fara acetona si un lac de rezerva... imi place sa imi arate bine unghiile, pe langa toate astea... nelipsitele cosmetice, diverse creme, farduri, rimel etc etc. aaaa... am si uitat, aparatul de fotografiat :D o adevarata necestitate pentru mine.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 11, 2010 3:00 pm

Nu se poate fara el... :) :)

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Aug 16, 2010 7:50 pm

Aparatul de pozat si pentru mine e necesar! : :D

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Lun Aug 16, 2010 9:38 pm

nici nu se poate concepe o vacanta fara poze