Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Pierde timpul cu folos!

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gHelena

Pierde timpul cu folos!

Mesajde gHelena » Lun Oct 25, 2010 9:16 am

Nu trebuie sa mergi in weekend la munte sau sa iesi la o sesiune de shopping pentru a te relaxa si a scapa de stresul de la birou. Incearca sa gasesti si alte modalitati de odihna, in care sa il incluzi si pe iubitul sau pe sotul tau. De exemplu, uita-te la filme. Pregateste o salata de fructe si un ceai pe masura si alege unul dintre cele mai bune filme prezentate aici: http://www.divahair.ro/timp_liber/filme ... timp_liber. Astfel vei petrece mai mult timp cu partenerul tau, iar nervii si grijile din timpul saptamanii se vor evapora.
Elena Gherasim

popa.alexandra

Re: Pierde timpul cu folos!

Mesajde popa.alexandra » Lun Oct 25, 2010 1:13 pm

Am vazut Sweet November de nu stiu cate zeci de ori. E, intr-adevar, potrivit pentru o seara ca cea de care mentionezi. Si aceste momente trebuie traite cat mai des. Ceea ce se intampla in exterior, afecteaza intr-o masura sau alta, din pacate.

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Oct 25, 2010 3:13 pm

Cu siguranta un film e relaxant. Cui nu-i place sa vada o poveste? :D Si sa o si traiasca alaturi de personaje! :)

gHelena

Mesajde gHelena » Mar Oct 26, 2010 10:17 am

Ne plac povestile, mai ales cele de dragoste. De aceea este foarte relaxant sa ne uitam la filme, pentru doua ore cat dureaza acestea ne simtim si noi parte din poveste. Nu uitati de comedii, sigur va veti descreti fruntile: http://www.divahair.ro/timp_liber/top_5 ... le_vezi%21 .
Elena Gherasim

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Oct 26, 2010 8:01 pm

popa.alexandra scrie:Am vazut Sweet November de nu stiu cate zeci de ori. E, intr-adevar, potrivit pentru o seara ca cea de care mentionezi. Si aceste momente trebuie traite cat mai des. Ceea ce se intampla in exterior, afecteaza intr-o masura sau alta, din pacate.

M-ati facut curioasa si am vazut si eu "Sweet November" aseara. Chiar m-a impresionat, a meritat vazut.

elaga

Mesajde elaga » Mie Oct 27, 2010 11:00 pm

Daca-mi pun sotul sa se uite la Sweet November, adoarme in primele 15 minute.

gHelena

Mesajde gHelena » Mie Oct 27, 2010 11:25 pm

Iar tu o sa stii sa il trezesti, cu miros de lumanari parfumate si un pahar de vin. Sunt sigura ca va fi si el mult mai interesat de film, iar la final il vei simti mai indragostit ca niciodata.
Elena Gherasim

andreea1001

Mesajde andreea1001 » Sâm Noi 27, 2010 11:28 pm

cred ca cel mai frumos lucru pentru a te relaxa este sa te uiti la un film,traiesti alaturi de personaj povestea si acum cine nu vrea sa intre in lumea minunata a povestilor?

gHelena

Mesajde gHelena » Lun Noi 29, 2010 2:21 pm

Asa e, un film e mereu binevenit, deoarece povestile reusesc sa ne scoata din rutina zilnica atunci cand suntem mai obositi si mai plictisiti ca oricand. Si in general activitatile in familie sunt foarte relaxante si contribuie semnificativ la consolidarea relatiei de comunicare.
Elena Gherasim