Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ce asteptati de la Mos Nicolae: la propriu si la figurat

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pe_lucia

Ce asteptati de la Mos Nicolae: la propriu si la figurat

Mesajde pe_lucia » Mar Noi 30, 2010 10:19 pm

Scrieti ce va trece prin minte in cinstea acestei sarbatori. Pe bune!

Wintry91

Re: Ce asteptati de la Mos Nicolae: la propriu si la figurat

Mesajde Wintry91 » Mar Noi 30, 2010 11:38 pm

as vrea de la mos nicolae niste ghetute... :lol: da..chiar imi doresc niste ghete ceva gen bocanci...asta este doar una dintre dorinte..dar pentru ca stim ca este criza, acceptam orice ne da mosul.. :wink:

iulia069834

Locaţie: cluj

Mesajde iulia069834 » Mie Dec 01, 2010 12:25 am

Wintry91 scrie:as vrea de la mos nicolae niste ghetute... :lol: da..chiar imi doresc niste ghete ceva gen bocanci...asta este doar una dintre dorinte..dar pentru ca stim ca este criza, acceptam orice ne da mosul.. :wink:

ciocolata ..nu glumesc :mrgreen: niste cizme cu blanita dar cu paltforma daca se poate :lol:

irinaiordache

Mesajde irinaiordache » Mie Dec 01, 2010 6:51 pm

hihi:Dtoata lumea vrea ghetute? si eu vreau:(( ca m-a prins vremea asta urata doar cu pantofiorii si pana ajung sambata la cumparaturi o sa cam tremur:( sper sa ajung repede la munca:D

taarraa

Mesajde taarraa » Joi Dec 02, 2010 12:30 am

Nu prea cred ca e atat de "fashionist" mos nicolae...incat sa va aduca in conformitate cu toate detalii mentionate :lol: :lol: De aceea eu prefer sa-l iau pe "mos nicolae" la cumparaturi sa-i arat exact ce-mi place :d

mary_mady

Mesajde mary_mady » Joi Dec 02, 2010 1:41 am

sincera sa fiu si eu tot o pereche de "ghetute" vreau ca m-a prin iarna cu adidasi si pantofi si cel mai rau ca nici feciorasul meu nu are ca de cand caut ceva nu gasesc aicia au astia niste gusturi...pff moammma mia.....au niste cizme de zici ca sunt sosonii lui bunica si cizme de cauciuc ele sa poarte ca eu nu..:(:(:((
si-asa ca am sa-i trimit bani lui mama sa-mi cumpere ea din romania daca ati mai pomenit asa ceva ...pffff

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Joi Dec 02, 2010 12:24 pm

Un laptop. Si, anul acesta, sunt sigura ca Mos Nicolae al meu voi fi eu...in colaborare cu tata. :)

carmen19

Mesajde carmen19 » Joi Dec 02, 2010 1:38 pm

De la Mos Nicolae imi doresc o manichiura cu gel. Am si gasit ceva foarte ieftin pentru ca stiu ca si mosul e in criza...mai am putin de asteptat dar ma si vad cu unghiute dragute, mai ales ca vin sarbatorile si nu mai am chef sa am grija lor.
Uitati ce am gasit poate va intereseaza si pe voi...mie mi se pare chiar avantajos: :arrow:
http://cutenailsart.blogspot.com/

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Dec 03, 2010 9:37 am

hmmm..astept sa castig la un concurs divahair :P .
imi doresc sa fiu sanatoasa pentru ca in definitiv acesta este cel mai important lucru fara de care nu ne putem bucura de nimic.
de "mos nicolae" imi doresc foarte mult o carte pe care inca n-am apucat sa o achizitionez.

pinklollypop

Mesajde pinklollypop » Vin Dec 03, 2010 4:17 pm

Sincer, pe mine ma deranjeaza ca s-a cam pierdut spiritul sarbatorilor... Totul se rezuma acum in mod direct sau mai putin direct la bani, la cadouri, la cat de bogat va fi Mosul. Putini dintre noi se mai gandesc la ceea ce reprezinta de fapt Sf. Nicolae, la legenda lui Mos Nicolae. Mai mult decat atat, de Craciun noi ne gandim numai la cadouri, la Mos Craciun si la petrecerea de sarbatori. Cine se mai gandeste la Nasterea Domnului, la simplitatea si frumuseatea acestor sarbatori... Cele care au copilarit in anii '90, sau chiar inainte, cu siguranta isi mai aduc aminte cat ne bucuram cand primeam o ciocolata si o punga de portocale! Din pacate, s-au dus acele vremuri... Acum ne dorim laptopuri, parfumuri si haine.

Revenind la topic, eu imi doresc pace si armonie in familie si o invitatie la un concert de colinzi :)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Dec 05, 2010 12:56 pm

Subscriu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: