Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ce faci de Paste?

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Aiana

Ce faci de Paste?

Mesajde Aiana » Lun Apr 06, 2009 11:38 am

Sunt foarte curioasa cum o sa va petreceti vacanta de Paste.V-ati facut ceva planuri sau stati acasa?Cum o sa va imbracati ?Si neaparat ,o sa va respectati dietele?

Aiana

Mesajde Aiana » Lun Apr 06, 2009 11:47 am

Eu de exemplu o sa merg la tara intr-o zona montana unde acum este un intreg paradis floral si o infuzie de mirosuri .Cand tragi aer in piept simti ca-ti explodeaza plamanii.Ma intalnesc cu prieteni dragi din copilarie pe care nu-i vad decat odata pe an ,de Paste,depanam amintiri care mai de care mai hazlii si mai frumoase.Ne vom aminti ca in fiecare an nazbatiile pe care le faceam si cum ne necajeam bunicii ,cum acestia se jurau ca este ultima vacanta in care ne mai primesc ,iubirile platonice care se infiripau intre noi.La final o sa ne intrebam inca o data,,Unde esti copilarie cu padurea ta cu tot?,,Nu mi-as petrece Pastele nicaieri in lume decat acolo cu prietenii.Sunt clipe pe care le astept tot anul.

eleniki

Locaţie: İstanbul

de paste ....

Mesajde eleniki » Mar Apr 07, 2009 8:53 am

hmmmm, eu ımpreuna cu ıubıtu meu ne-am facut nıste planuri super de Paste. e tot ce mı-am dorıt , o excursıe de 6 zıle ın parıs apoı luam trenul ca e foarte aproape, :lol: la brussels ptr 3 zıle apoı catre amsterdam ptr ınca 3 zıle. apoı luam avıonul back home! :lol:

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Apr 07, 2009 9:57 am

Suna bine ma bucur pt. tine .Calatorie placuta!

eleniki

mersi mult

Mesajde eleniki » Mar Apr 07, 2009 10:02 am

sper din tot sufletul sa fie placuta! sa fim chibzuiti si sa nu dam ''faliment'' aventurandu-ne in atatea locuri :)) :roll:

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Apr 07, 2009 10:35 am

de paste -cu familia primele 2 zile , apoi la serici
merg la slujba de inviere ,

eleniki

Mesajde eleniki » Mar Apr 07, 2009 10:44 am

aıana, ceea ce aı descrıs tu maı sus cu pastele la tara sı vechıı prıetenı dın copılarıe, ma fac sa ma topesc de dor! vaı de ceı care nu au avut parte de o astfel de copılarıe la tara cu bunıcıı !

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Mar Apr 07, 2009 4:57 pm

Asa este cum spune si eleniki. Aiana esti o nororcoasa! Mi-ar placea sa astept si eu cu asa o bucurie aceasta sarbatoare... pe care eu o petrec aproape ca oricare alta zi :( Poate ca atunci cand voi avea eu familia mea lucrurile vor fi altfel :)

Aiana

Mesajde Aiana » Mie Apr 08, 2009 8:32 am

Aliona nu este nevoie neaparat sa ai familia ta ,important este sa stii sa te bucuri de toate etapele vietii.

eleniki

Corect

Mesajde eleniki » Mie Apr 08, 2009 10:51 am

Nu este nevoie sa aı famılıa ta ! BA sa stıı ın cazul meu, sımt ca m-am departat mult de totı. cel maı frumos lucru e sa nu-tı uıtı prıetenıı, sa tıı mereu relatııle stranse cat de cat sı asta doar de dragul vremurılor poate demult apuse. Eu am specıfıcat ca merg cu ıubıtul meu, ınsa mı-e sot deja ! Si nu e nici o dıferenta.
Orıcum, chıar sı fara o prea mare petrecere Sf Paste trebuıe sa-l sımtım ın ınımıle noastre, sa-l asteptam cu acceası ardoare ca pe vremea cand eram copıı sı stıam ca ne asteapta vacanta, ouale rosı sı pıcnıcurıle la ıarba verde cu drob sı ce maı facea mama pe acasa ! Cel putın ptr mıne asta ınsemna pastele ın copılarıe! Va doresc tuturor un Paste cat maı ferıcıt orıunde va vetı afla !! :wink:

eleniki

Mesajde eleniki » Mie Apr 08, 2009 10:57 am

E prımul forum ın care ma logez sı dau comentarıı :)
sı ce frumos e cu voı , asa ma facetı sa sımt ca retraıesc amıntırı....mı-e dor rau.....:-* pupıcı la toate fetele de pe acı![/i] sı daca e sı vreo moldoveanca .... sı maı multı :D

lush

Pasti....

Mesajde lush » Mie Apr 08, 2009 10:04 pm

eu de Pasti plec acasa...{de la iasi la bacau}....ma duc si stau cu familia...noaptea de inviere mergem la slujba cu prieteni vechi...pe urma luam o masa imbelsugata in familie...{anul trecut,un prieten s'a cam afumat....si isi aprindea tigara de la farul masinii de politie}....

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Apr 09, 2009 7:38 am

Nasol rau.unde nu-i cap vai picioarelor.

eleniki

:))

Mesajde eleniki » Joi Apr 09, 2009 7:56 am

e comıca faza asta. spune-ne mai multe, pana la urma politia a reactionat ın vreun fel ?:))) vaı saracu de el :)) :lol:

lush

politia...

Mesajde lush » Joi Apr 09, 2009 8:36 pm

nu...era cu noi si baiatul unui boss din oras si...
oricum...baiatul e student acum la Academia Navala...si s'a cumintit suspect de mult...
astept anul asta!!!sigur vine o colega cu un drob gustos rau de tot si un alt coleg cu un vin pervers....;)...

Următorul