Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

toate pentru una si una pentru toate

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Casiii

toate pentru una si una pentru toate

Mesajde Casiii » Joi Iul 30, 2009 1:42 am

aveti probleme? hai sa ne ajutam :D

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iul 30, 2009 8:01 pm

aci kred k depinde de problema...nu kred k in afara d sfaturi si pareri..se poate mai mult...
~MAi~

deissa

Re: toate pentru una si una pentru toate

Mesajde deissa » Vin Iul 31, 2009 11:13 am

Casiii scrie:aveti probleme? hai sa ne ajutam :D

sunt de acord 8)

Casiii

Mesajde Casiii » Dum Aug 02, 2009 5:23 pm

pai hai k incep eu. problemele mele de zi cu zi ar fi parul si celulita.
despre par.. e foarte rebel, cred k trebuie sa stii cum sa-i vorbesti sau ceva.. ba e drept,ba e ondulat, ba e in toate directiile.. ma rog, adevarul e k il frec des cu ondulator sau placa .
depre celulita.. nu stiu cum sa scap de ea, am incercat creme, sport..degeaba k mananc mult si cand vreau.

sfaturi ?!

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 02, 2009 6:44 pm

pai de ce te mai plangi atunci,daka tu singura esti vinovata???
kum sa skapi de celulita daka mananci ce si kat inkape...esti komika!!!
mai intai kontroleaza-te p baza alimentatiei apoi apuka-te si de exercitii,dar rezultatele se vad dupa mult timp si multa,multa munka ku ambitie si insistenta...
eu de 4ani am o alimentatie sanatoasa si ku limita,am fakut sport,dar akum m-am limitat doar la ceva exercitii de 5ori p saptamana...si sunt multumita...am un korp perfekt modelat,fara pik de grasime!!!
ambitie muuuulta si rabdare trebuie!!aaa si dorinta reala trebuie sa mai fie!!pan' intri in ritm..apoi merge totul d la sine..
~MAi~

cretzollina

Mesajde cretzollina » Dum Aug 02, 2009 9:36 pm

trebuie sa avem o dieta echilibrata e clar si sport cat de cat sa facem,dar odata ce ai pus pe tine,te-ai ingrasat si apoi slabesti,ramai cu urme,cu sechele pe viata:)) si toate cremele din lume nu te mai ajuta..va zic eu din proprie experienta ca de cativa ani m-am apucat si eu de sport si am acum grija ce mananc si cand,dar tot nu mai pot scapa de niste vergeturi de pe picioare.Nu sunt multe, 2 3 liniutze:)) ,dar nu mai pot scapa de ele si chiar am incercat o multime de creme.Cei drept trebuie tratate imediat ce au aparut sau prevenite,daca ai stat degeaba un timp cu ele nu mai scapi veci!!..eventual pe la saloane de cosmetica cu peelinguri si tot felul de tratamente si impachetari si asa..complicat si multi bani.si nici nu se prea gasesc peste tot.Dar va zic fetelor ca de cand am inceput sa am grija de corpul meu,mi-am mentinut aceeasi greutate timp de 3 ani,eventual un kg in plus sau minus ,dar de la astea nu iti apare celulita sau vergeturi.si e mult mai bine sa previi decat sa tratezi!;)

ank_utza

Mesajde ank_utza » Mar Aug 04, 2009 12:37 am

si eu am aceleasi probleme ca tine si mi ar prinde si mie bine un sfat.. parca mi-am gasit pereche:)) . in primul rand ne-ar trebui vointza si o dieta stricta impreuna cu exercitii de sport frecvente. la fel k si cu parul..parca face numai ce vrea el:)) .. e greu sa-l tii in frau :| ..
poate ne intalnim si noi intr-o zi sa vedem poate o sa ajungem sa ne ajutam una pe alta si sa scapam impreuna de cel putin o problema din astea 2.. chiar ma intereseaza subiectul asta k si eu am aceleasi probleme de ceva vreme si nu stiu cum sa scap de ele.
apropo, de unde esti? eu din buc :) numele meu este anca.

Casiii

Mesajde Casiii » Mar Aug 04, 2009 1:07 am

si eu tot din buc :) pai vedem..poate o scoatem la capat.
se pot da mesaje private pe forumul asta? sa-ti las nr meu de tel sau id-ul..

deissa

Mesajde deissa » Mar Aug 04, 2009 8:42 am

pt vergeturi poti incerca ca zat de cafea sau cu nisip insa doar se atenueaza, defintiv nu o sa poti scapa niciodata doar la clinici specializate; eu am inca dinainte sa sa-mi dau sema cu ce se mananca dieta si alte chestii de genul asta, o fi ereditara? cred ca aveam vreo 11-12 ani

Casiii

Mesajde Casiii » Mar Aug 04, 2009 8:50 am

vergeturile apar dak slabesti te ingrasi slabesti te ingrasi si tot asa.. am si dalea da slava domnului nu sunt chiar atat de proeminente.. oricum mersi de sfatul cu zatul de cafea..o sa incerc.