Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum sa scap de celulita?

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

maria5317

Re: cum sa scap de celulita?

Mesajde maria5317 » Sâm Ian 04, 2014 5:52 am

Pastile pentru celulita - http://cellinea.ro

alex2blond

Mesajde alex2blond » Vin Ian 10, 2014 1:02 pm

Exercitii fesiere dimineata si seara, serii de 100 incordari.

amalia1983

Mesajde amalia1983 » Joi Ian 16, 2014 2:36 pm

Probabil ca suplimentele alea se gasesc si pe alte sit-uri nu doar pe http://www.cellinea.ro
Pe langa ele important e sa faci si foarte mult sport si sa mananci ce trebuie!

cristianapopa

Mesajde cristianapopa » Mar Ian 28, 2014 2:36 pm

Toti avem probleme cu celulita, depinde foarte tare de rganism. Nici unul nu e la fel. Si cele foarte slabe si cele foarte plinute au celulita. In functie si de hormoni si de ca mancam se poate vedea daca avem sau nu celulita. Totusi, prin sport regulat, hrana mai sanatoasa si o atitudine si gandire pozitiva se poate imbunatati. Nu cred ca se poate limina, insa se poate diminua. Cu totii avem, deci nu e normal sa facem totul, sa ne distrugem chiar sanatatea ca sa scapam de ea, mai degraba scapam de sanatatea intacta si cu siferinte psihice si fizice. Ar trebui sane concentram pe viata, pe o viata sanatoasa si ne luam gandirea obsesiva de la celulita. Sigur ca e suparator, dar nu cred ca trebuie mereu sa porti mini mereu, iar chilotii la piscina sau mare...sigur ca se vede celulita, insa te poti simti bine stiind ca faci eforturi pentru a o imbunatati...in rest cu rabdare..

amalia1983

Mesajde amalia1983 » Mie Feb 12, 2014 3:50 pm

Asa e Cristiana!
Dar partea nasoala e ca perceptia oamenilor e destul de nasoala si sunt foarte pretentiosi si critici. Pe ei nu ii intereseaza ca eu ma chinui sa scap de celulita, daca el vede ca eu am celulita!
Pana la urma cel mai bine e sa facem tot posibilul pentru a scapa de celulita!

oanapopicu

Mesajde oanapopicu » Lun Mar 03, 2014 2:43 pm

Azi am terminat tratamentul cu suplimentul Cellinea si aproape am inlaturat toata celulita. O sa mai fac o pauza mica de cateva saptamani, dupa care o sa ma reapuc de cura, pentru ca vreau sa scap definitiv de celulita. Pana sa folosesc acest supliment cred ca am testat foarte multe produse destinate eliminarii celulitei, dar rezultatele nu au fost tocmai cele la care ma asteptam eu. Norocul meu ca am descoperit acest supliment!

Alecsislo

Mesajde Alecsislo » Lun Apr 28, 2014 10:34 am

oanapopicu scrie:Azi am terminat tratamentul cu suplimentul Cellinea si aproape am inlaturat toata celulita. O sa mai fac o pauza mica de cateva saptamani, dupa care o sa ma reapuc de cura, pentru ca vreau sa scap definitiv de celulita. Pana sa folosesc acest supliment cred ca am testat foarte multe produse destinate eliminarii celulitei, dar rezultatele nu au fost tocmai cele la care ma asteptam eu. Norocul meu ca am descoperit acest supliment!

Cat a durat tratamentul cu acest supliment? Am auzit foarte multe despre acest produs si mi-a starnit interesul.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Apr 29, 2014 8:18 am

Alecsislo scrie:
oanapopicu scrie:Azi am terminat tratamentul cu suplimentul Cellinea si aproape am inlaturat toata celulita. O sa mai fac o pauza mica de cateva saptamani, dupa care o sa ma reapuc de cura, pentru ca vreau sa scap definitiv de celulita. Pana sa folosesc acest supliment cred ca am testat foarte multe produse destinate eliminarii celulitei, dar rezultatele nu au fost tocmai cele la care ma asteptam eu. Norocul meu ca am descoperit acest supliment!

Cat a durat tratamentul cu acest supliment? Am auzit foarte multe despre acest produs si mi-a starnit interesul.

Dureaza si azi...la fraieri... :mrgreen:

pameladori

Mesajde pameladori » Joi Mai 29, 2014 12:19 pm

Larissa, celulita e o problema destul de grava care afecteaza foarte multa lume. NU sunt un aparator al suplimentelor, dar cred ca sunt persoane care au rezultate folosind metoda asta. Nu stiu, poate conteaza si metaboismul, efectul placebo ceva merge bine acolo, pentru ca apar rezultate. Nu putem generaliza!
:)

catalin2004us

Mesajde catalin2004us » Joi Mai 29, 2014 11:07 pm

intra pe www.vitalitate.info si ai sa gasesti un tratament ce combate celulita din interior. Se numeste cellinea. 8)

ionelusha9

Mesajde ionelusha9 » Mie Iun 18, 2014 3:05 pm

Pentru celulita eu fac cate 2 masaje anticelulitice pe saptamana. Le fac de aproape 2 luni si mari rezultate nu se observa. O sa mai fac o luna si daca nu o sa am rezultate probabil ca o sa apelez la alte metode. Sunt dispusa sa iau si pastile pentru a scapa de celulita!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Iun 19, 2014 10:10 pm

ionelusha9 scrie:Pentru celulita eu fac cate 2 masaje anticelulitice pe saptamana. Le fac de aproape 2 luni si mari rezultate nu se observa. O sa mai fac o luna si daca nu o sa am rezultate probabil ca o sa apelez la alte metode. Sunt dispusa sa iau si pastile pentru a scapa de celulita!

Io zic sa te duci si la mama Omida sa-ti descante, poate iti trece celulita... :mrgreen:

alexandra0205

Mesajde alexandra0205 » Mie Iul 09, 2014 12:37 pm

buna fetele.eu am folosit imachetarile cu namol de alge guam si sunt foarte multumita,de la un grad destul de avansat acum debea se vede celulita,sunt f multumita dar intradevar si macarea sanatoasa si sportul isi spun cuvantul . :roll:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Iul 09, 2014 5:29 pm

alexandra0205 scrie:buna fetele.eu am folosit imachetarile cu namol de alge guam si sunt foarte multumita,de la un grad destul de avansat acum debea se vede celulita,sunt f multumita dar intradevar si macarea sanatoasa si sportul isi spun cuvantul . :roll:

Reclamaaaa..... :mrgreen:

marinescu.elena

Mesajde marinescu.elena » Joi Iul 24, 2014 4:36 pm

Eu am folosit foarte multe creme anticelulita, am incercat sa fac masaje, dar o singura persoana m-a ajutat intradevar, un baiat foarte vesel pe care l-am gasit pe facebook, acum se pare ca e la Constanta, Virgil Pruteanu. Masajul lui chiar a fost un ajutor binevenit, iar uleiurile pe care le foloseste sunt fenomenale. Din cate am vazut se plimba foarte mult prin tara, ar trebui sa incercati si voi, la mine a avut efect bun.

AnteriorUrmătorul